Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Pa i ne baš, meni isti proc nije prešao 65° i to u testovima... Menjaj pastu, custom neki vent i provetri kućište
 
pa napisao si da je r5 2600 u pitanju,to nije apu vec obicni cpu bez integrisane grafike.
 
Mislio sam na R5 kao Ryzen 5 2600...
Nego kako ti se cini temperatura?
Radi komp vec 5-6 sati sad je u aidi temp 37c
 
Pa to mi kazi covece. Vidis da sam obnevideo.. :zgran:
 
Poslednja izmena:
U stvari ni jedan Ryzen nije APU, barem ih AMD ne zove tako. Poslednji pravi APU su bili Ax-xxx processori.
 
Ovaj poslednji WHQL Adrenalin drajver ne instalirajte nikako ako ste na 2400G i Aorus M, prodje BIOS i nema signala za displej vise.

Sad cu da probam sa ovim najnovijim opcionalnim

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ipak je sve ok, kad sam se prebacio na HDMI proradilo je sve

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jel neko mozda imao slican problem i uspio rjesiti?
Ovako, imam ryzen 3 2200g i rx 580 na gigabyte aurus elite ploci.
Ne mogu nikako da dobijem zvuk preko 580 i hdmi izlaza. Radi na slusalicama ili preko externih zvucnika skopcanih na plocu, al nece preko gpu i hdmi.
Pokusavao sam sa driverima za chipset, realtek, itd.
Medjutim ubacim Nvidia GPU i radi zvuk bez problema, tako da je nekom logikom sve ostalo ok, jedini problem po toj logici bi trebao biti sam amd gpu driver koji se nekako ne mirise sa driverima za r3 2200g.
Na netu su ljudi vecinom rijesavali tako da su vracali bios ploce na neki stariji, (kod mene je f32 bios) ili upgradeom na neki ryzen bez gpu, npr. R5 2600 i onda radi sve kako treba.
 
prvo pobriši sve drajvere za gpu sa Display Driver Unistalller-om i stavi freško poslednju betu i/ili whql sa amd-ovog sajta.
 
Probao, medju prvim stvarima, starije i nove drivere, uredno ocisceno sa ddu.
Kazem, sve sam probao sem bios maticne da mjenjam, ovo je bas neki egzoticni problem, i ima ih dosta sa istim problemom bar sto sam guglao.
Znaci bas dosta ih ima, razne maticne, al ryzen apu i amd gpu i problem sa zvukom.
 
Poslednja izmena:
Mozda zvuk ide (zajedno sa slikom?) na HDMI izlaz na ploci iz nekog razloga? Ako gasenje iGPU ili njegovog HDMI (audio) izlaza u BIOsu ne pomaze, vidi da u Device Manageru nemas dva AMD High Definition Audio Device pa pokusaj da disable-uje prvo jedan pa drugi. Naravno ovo pod uslovom da je uopste moguce da iGPU radi u isto vreme kad i dGPU, nemam iskustva sa takvim setup-om :D
 
Poslednja izmena:
Nema zvuka sa ploce kroz hdmi jer je u biosu ugasen igpu. Zvuk imam samo ako koristim slusalice ili externe zvucnike skopcam na izlaze na ploci.

Probao sve, zato i pitam jel neko ovdje imao isti problem, jer je net pun takvih problema, amd apu i amd gpu se ne podnose.

Ubacim Nvidia GPU i sve radi :d kako treba.

Koristit cu externe a u buducnosti ionako planiram prelaz na pravi CPU mozda mi ovo samo jos ubrza prelazak:d

Koji bi bio max ryzen koji ova gigabyte aorus elite b450 moze bez problema izgurati, sto se tice tdp i napajanja?
 
čim pitaš ništa preko 3600 ti ne treba,inače bi znao šta ti tačno treba ili bar završava posao.
 
Koliko sam pratio, ovaj problem je najčešće vezan za BIOS, tj. nekima je prestao da je javlja problem, vraćanjem na staru ili instaliranjem nove verzije BIOS-a. I nije samo za GB, i MSI, Asus, ASRock mogu imati isti problem.

Moj prvi savet, kao i za sve ostalo je, probaj Live Linux i vidi da li na njemu radi kako treba. Fedora 31, Ubuntu 19.10 ili openSUSE Leap bi trebalo da podržavaju taj hardver out-of-box. Ako radi, onda je do Windows-a ili drajvera, ako ne, onda je do ploče (BIOS-a) ili grafičke
 
Da tako je, amd apu i amd gpu se ne mirisu bez obzira na plocu, dosta istih problema na netu.
Graficka je ok, radi normalno u drugom PCu.
Bios je f32, nema noviji koliko sam uspio skontati na gigabyte stranici.
Za Linux sam duduk, nikad nisam imao ni probao Linux.

Nista, najvjerovatnije cu ranije kupiti neki krsten cpu, mada je plan bio da cekam nove ryzen cpu pa da onda radim upgrade.
 
Nema tu šta da se zna. Skini ISO fajl sa sajta distribucije, ubaci USB i preko Rufusa napravi live USB. Kada upališ računar u boot meniju izaberi USB i prati uputstvo (biće Try Ubuntu ili tako nešto). Ako ti je lakše, možeš raskačiti disk gde ti je OS, pa onda nećeš ni morati u boot meni
 
Rijesen problem, ipak je bilo do biosa, uradio update na zadnji i sad prepoznaje gpu i imam audio i preko hdmi.

Prije par sedmica sam gledao za bios i nije pokazao ni ovaj sto sam imao, vec neki f1a i f2, a kod mene bio f32.
Kontam nema nista novo, kad ono ja nisam ni izabrao tacnu plocu, isto se zove al ima jos oznaku M a to nisam ni primjetio tad.
 
ESv8WWiUMAA4MCE


ESv_i6uUYAAQjC8
 
Da se malo skrene sa zabune u Ryzen 4000 temi:



der8auer:

 
EY764j2VAAEuu-v.jpg
 
Da, ali organizacija je opet malo drugačija (sve je na jednom mestu i iz jednog dela, samo jedan die), pa će biti zanimljivo kako će se pokazati.
 
ne daju im ms i sony da daju 6/12 i 1000+ šejdera,niko ne bi uzimao konzolu...
 
Nazad
Vrh Dno