Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Ryzen 3 + RX550 je verovatno realan domet, sve preko bi bilo sjajno. Sto se cene tice, koliko su kostale ranije generacije APUa, toliko ce verovatno i ova (recimo ~110-140eur za top model).
 
Možda za 4/4, ne verujem za 4/8. Tipujem da će biti više od 150€, a manje od 200€.
 
Da li ce ostati 15W TDP za desktop APU-e?
Nekako mi ne zvuci bas realno da bi to objavili, ali bi stvarno bilo brutalno
 
Bilo bi besmisleno, bolje da puste chip da dise i da podignu performanse, nego da ga bespotrebno sakate sa 15W ogranicenjem(koje je na mobilnim uredjajima znacajno).
 
^ Sve to stoji, ali bi bilo lepo da izbace i 15W verziju za one koji zele low-power komp koji bi, u ovom slucaju, bio prilicno snazan.
 
Niko im ne brani da kupe normalan cpu pa da ga undervoltuju i underclockuju.

Ima i onih intel T modela..
 
Dobro, moze i to, mada to nikad nisam radio.
Znam za Intelove T modele od 35W, a mozda jednostavno da za tu svrhu kupim onaj Intel NUC od 6-10W...
 
A i to što je 65W ne znači da konstantno toliko troši. :)
Ima raznih form factora za laptopove koji podnose različite nivoe disipacije toplote, i taj od 65W je jedan od standardnih za mašine sa malo jačim hlađenjem. Samim tim što dopušta veću potrošnju, onda i procesor i grafika mogu da se malo više "ispruže".
 
Bas me kopka kako se se pokazati neki apu ryzen/vega za 20tak k u odnosu na g4560 i gtx 1050 [emoji41]
 
Sa dobrom memorijpm, Vega sa 10/11 CU može biti u najboljem slučaju egal sa RX 550 i GT 1030. Što je za mnoge sasvim dovoljno. Posebno kada su u pitanju laptopovi, AiO, SFF i slični uređaji
 
Imaš već laptopove sa desktop R7 procesorima

Jeste. ima R7 1700. Ali se ovde misli isključivo sve u jednom paketu. Intel tera 45W za ovakve stvari. Međutim, i jedni i drugi tumače TDP, kako njima odgovara.

ovo je pun desktop apu procesor prilagođen laptopovima

Da li?

Ryzen Mobile 3 2200G e Ryzen Mobile 5 2400G per Socket AM4? [UPDATE]

ryzenam4mobile.jpg


ryzen.jpg


"G = Desktop with GFX".

Zar ne bi trebalo da bude i neka 20+ cu verzija?

Glasina je da ide na SP3:

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/940890246752952320
 
Evo ovde još malo detalja.
http://www.hardwarecanucks.com/foru...md-ryzen-2-next-gen-vega-more-detailed-3.html

I (ne)očekivane performanse u rangu GT 1030/RX 550 (R7 260X/GTX 750(Ti))

AMD2018_3.png


Ova dva desktop APU-a nude odlične performanse za datu cenu. Pre 3-4 godine su i7-4790 i GTX 750 Ti koštali ukupno skoro $500, sad imamo isto to za 3 puta manje novca. Hvaljen AMD :d Zapravo, pozitivno sam iznenađen da G modeli, ne samo da nisu skuplji od pandana bez grafike, već su i jeftiniji. I top model drži cenu koju je imao i top Kaveri pre 4 godine. Da ne kupih R3 1200, uzeo bih 2200G iako mi ne treba IGP. I naravno, performanse grafike zavise od brzine memorije :)
https://image.ibb.co/gDpJuw/AMD2018_15.png
Dobra stvar je što 3000 MHz RAM i nije mnogo skuplji od 2400MHz. Loše je što su obe opcije preskupe. Ali očekujem da cene polako krenu nazad na staro

S obzirom na to da postoji mobilna verzija sa 2c/4t i 3 CU-a, očekujem i takvu desktop varijantu za ~60-70 €
https://www.anandtech.com/show/1223...led-with-ryzen-apus-zen-on-12nm-vega-on-7nm/2

AMD je uradio odličan posao. A dolaze Zen+ i Zen2, pa ne znam zašto bi neko uopšte i kupovao Intelove procesore u narednim godinama :D
 
Poslednja izmena:
Samo još cene ram memorije da padnu i sve će biti super........Btw da li Ryzen APU podržava Freesync ?
 
Poslednja izmena:
Naravno. Imao je i Kaveri, koji je izašao pre 4 godine, FreeSync koji je predstavljen pre 3 :) To je na nivou arhitekture, nema veze da je li IGP ili dGPU i u kom je segmentu
 
Imam tri pomalo glupa pitanja:
1) Koliki otprilike fps ce 2400G imati na 1080p/low-medium? Mislim na jace igre poput BF 1, RoTR, Metro i slicno...
2) Hoce li biti opcija za Crossfire, APU + GPU?
3) Koliko se isplati nova Intelova serija sa integrisanom Vegom u odnosu na ovo?

:smoke:
 
1) Imaš u hardwarecanucks tekstu (link 3 posta iznad) AMD-ove brojeve. Otprilike kao i RX 550/GT 1030
2) Samo u DX12 igrama i samo ako developeri implementiraju tu opciju. Nije više crossfire nego multi-GPU :)
3) Intel+Vega čipovi su za sada samo u laptopovima i intel NUC proizvodima. Tj. ne možeš takav čip ubaciti u običnu ploču, već samo kupiti gotov proizvod. Što se cene i performansi tiče u poređenu sa klasičnim desktop računarom, ne isplati se.
 
Pa da, i cudilo bi me Intel + Vega u desktop segmentu :) Ako 2200G bude do 110e kod nas, to je dusu dalo za neki mini-itx build...
 
Iskreno, osim nekih mini itx buildova, ja ne vidim eku svrhu ovih apu modela.
 
1) Imaš u hardwarecanucks tekstu (link 3 posta iznad) AMD-ove brojeve. Otprilike kao i RX 550/GT 1030

Još ne znamo da li su oni rezultati, sa klokovanim ili neklokovanim igpu-om. AMD na jednoj od slika tvrdi da sa 2-kanalnom memorijom visokog takta i klokovanim igpu-om postiže i 35% bolje grafičke rezultate.
 
Iskreno, osim nekih mini itx buildova, ja ne vidim eku svrhu ovih apu modela.

Bolji su od sadašnjih 4/4 4/8 rajzen procesora, imaju odličan igpu, a koštaju isto kao prethodna generacija 4/4 4/8.
Šta misliš da li imaju svrhu?
----------------------------

Ja se nadam da će napraviti i R7 desktop apu sa još većim brojem cu.
 
Evo ovde još malo detalja.
http://www.hardwarecanucks.com/foru...md-ryzen-2-next-gen-vega-more-detailed-3.html

I (ne)očekivane performanse u rangu GT 1030/RX 550 (R7 260X/GTX 750(Ti))

Sve je ovo ok, samo ne znam šta je fascinantno kada identične performanse ima Intel-ovim igp. U svakom slučaju taj nivo performansi (rx 550,gt 1030) nije ni za kakvo ozbiljno igranje, ovo je praktično gledano procesor sa integrisanom grafikom, nešto što već imamo nekoliko godina od Intel-a.
 
Daleko su losije integrisane na intel core procesorima od ovih koje ce biti integrisane u Ryzen APU-ove.

4/8 sa odlicnom integrusom za 170$, bagatela.
 
Nazad
Vrh Dno