Šta je novo?

AMD Ryzen APU

konfiguraciju iz profila tera bez greske lc 500w a trosi racunar poprilicno, vec oko 3 god radi bez greske. ne hvalim ga nesto ovim postom ali napajanje je dovoljno sposobno za svoju cenu.
ljudi ovde nekad preteruju...:whip:
 
To prvo je 420H, deklarisano na 15A na 12V grani (180W). Ne znam kako su raspodelili onih 280W u testu, ali ako je izdržalo toliko, to je pohvala za LC. Model 600H je značajno bolji (2x20A na 12V), a 6450 iz mog linka je prilično dobro za taj novac i nominalnu snagu

Sta bi sa OCP i OPP-ovima
 
konfiguraciju iz profila tera bez greske lc 500w a trosi racunar poprilicno, vec oko 3 god radi bez greske. ne hvalim ga nesto ovim postom ali napajanje je dovoljno sposobno za svoju cenu.
ljudi ovde nekad preteruju...:whip:

Pretjerujem to je tacno ali mora neko voditi krstaski rat protiv napajanja sa kineskih kondenzatorima.:mad:
 
Imas edit opciju, ne moras da pises poruku za porukom u razmaku od minuta. Ryzen APU polukonfa tesko da ce preci ~100W pod opterecenjem.
 
@ivanbass1, moze okolo 140w da vuce (occt test full load cpu i gpu), kada se sve powersaving opcije pogase i fiskira takt i naponi.
 
Sa stock kulerom moze da povuce 140W i da ne throttluje? :D
 
@ivanbass1, trotluje. Nisam dobro ispratio pricu. Ovo je vezano za oc: ko zeli da klokuje apu neka obezbedi minimum 200W na 12V liniji.
 
Poslednja izmena:
LC600H daje preko 350W na 12V, a i LC6450 je skoro tu negde. Znači i sa OC-om bi bilo na 40% opterećenja. Drugi ima sve standardne zaštite, prvom fali OCP (prevelika struja, što je malo verovatno). Ali baš zato mislim da je LC6450 bolji izbor u rangu ~40€, iako je manje snage

ontopic:
Nosim se mišlju da menjam R3 1200 i R7 260X za R3 2200G, ali i dalje nisam siguran sa kojim kernelom će doći Leap 15. Čak i da dođe sa 4.15 (minimum za Vega karte), Vega će imati pristojnu podršku tek sa 4.17, a ovi iz SUSE tima nisu tako ažurni. Druga opcija je da idem na Ubuntu 18.04 (KDE Neon) i vlasničke drajvere. Ali me mrzi da reinstaliram sistem. S druge strane, rado bih se otarasio grafike, čak iako je malo brža od IGP-a u 2200G. Bar dok ne dođe nešto novo i vredno kupovine (Vega 11 i 12 čipovi)
 
Poslednja izmena:
Naručio R3 2200g, Biostar B350ET2 i 2x4gb patriot cl15 2400mhz.
Da li će na ovoj ploči moći APU da se odmah ubode i da šljaka bez apdejta biosa?
 
Vidim na njihovom sajtu da podržava APU od određene verzije biosa, da li uopšte može da se proveri koja verzija biosa je na ploči?
 
Pretpostavljam da si u emiju uzeo pa im napomeni da ti urade update. Naravno ako je potrebno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da tamo sam naručio, sad sam zvao da pitam i oni nisu sigurni, nisu mi rekli da mogu da odrade apdejt.
 
Ma sad kad su pale cene na gtx 1050 jos 1000din dole i bice cena kao prosle godine pre ludila s kopanjem..a i pristize sad g5400 uparis s gtx 1050 i cao, nema muke s update biosa, klokovanjem, hladnjenjem, naponima, skupih ploca.. Tako da sam definitivno odustao od APUa. [emoji3] ujedno se dobije jaca masina za slicne novce[emoji38]
 
Ne znam koji sličan procesor i grafička moze da se kupi za slične pare?

Biostar B350ET2 ne podržava APU bez apdejta biosa, *mjau**mjau**mjau* moracu da nadjem neki servis koji ima Ryzen da mi odradi.
 
Kakav bre servis, ako neće da odrade u radnji u kojoj si kupio, otkaži porudžbinu. Ili im poruči neki procesor iz Ax-9000 serije (npr. A6-9500), odradi update, vrati im nazad i uzmi pare. Imaš rok od 2 nedelje ako poručiš online. Nije lepo, ali je po zakonu. A kad su oni takvi prema kupcima, budi i ti prema njima.

Ma sad kad su pale cene na gtx 1050 jos 1000din dole i bice cena kao prosle godine pre ludila s kopanjem..a i pristize sad g5400 uparis s gtx 1050 i cao, nema muke s update biosa, klokovanjem, hladnjenjem, naponima, skupih ploca.. Tako da sam definitivno odustao od APUa. [emoji3] ujedno se dobije jaca masina za slicne novce[emoji38]
Kakve skupe ploče? AM4 kreću od 50€, ne može manje od toga. I zašto misliš da se CPU mora klokovati. Evo ja moj držim na stoku, iako imam i ploču i kuler da ga doguram do 3,8-3,9 GHz. BIOS ažuriram redovno, iako sve radi bez problema. Tako radim i na intel konfiguraciji. Što se jače mašine tiče, Ryzen 3 je ipak bolji procesor od dual core Pentiuma. Pri tom, ne znam kojom matematikom procesor od 70€ i grafička od 110€ mogu da se uzmu za slične novce kao procesor od 100€
 
Poslednja izmena:
Ma već sam uzeo delove pa ako ne rešim problem danas, zezaću se sa naručivanjem i vraćanjem.
 
Samo poruči taj A6-9500, stiže ti za dan, dva. Obavezno online. Ako imaš prodavnicu blizu, izaberi preuzimanje u prodavnici, možda završiš sve za dan. Kad odradiš update, vratiš im po zakonu i uzmeš pare nazad
 
I da hoće, ne mogu. Zakon kaže da se roba kupljena na daljinu može vratiti bez obrazloženja u roku od 14 dana od kupovine. Zato im reci da odrade update sami, jer će i njima biti lakše.
 
Ma sad kad su pale cene na gtx 1050 jos 1000din dole i bice cena kao prosle godine pre ludila s kopanjem..a i pristize sad g5400 uparis s gtx 1050 i cao, nema muke s update biosa, klokovanjem, hladnjenjem, naponima, skupih ploca.. Tako da sam definitivno odustao od APUa. [emoji3] ujedno se dobije jaca masina za slicne novce[emoji38]

Kako jača mašina? R3 2200G + A320 m.ploča= 20 crvenih, i G4560 + H110 m.ploča + GTX 1050= 28 crvenih, 8000 dinara je skuplje, a slabija je u singlu i multiju, jedino je grafička tu negde fifti- fifti.
 
Kako jača mašina? R3 2200G + A320 m.ploča= 20 crvenih, i G4560 + H110 m.ploča + GTX 1050= 28 crvenih, 8000 dinara je skuplje, a slabija je u singlu i multiju, jedino je grafička tu negde fifti- fifti.

Vega tu negdje sa Gtx1050... sta se sve nece ovdje procitati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Joj u pravu si, koji previd mislio sam na gtx 1030, gtx 1050 je ipak malo jača.
*mjau**mjau**mjau* niko nije bezgrešan.....
 
Poslednja izmena:
Kako jača mašina? R3 2200G + A320 m.ploča= 20 crvenih, i G4560 + H110 m.ploča + GTX 1050= 28 crvenih, 8000 dinara je skuplje, a slabija je u singlu i multiju, jedino je grafička tu negde fifti- fifti.
Da bi se digla integrusa na 1600mhz treba ploca od 100e i dodatno hladjenje pa racunajte [emoji3] cim izadje g5400 i h310 uzimam, ne cekam vise nista [emoji59]
 
Zašto bi se dizao takt IGP-a na 1600 MHz. Tj. zašto bi se klokovao uopšte? Na stok vrednostima ta kombinacija je 15-20% brža od 2200G. I oko 30-40% skuplja. Pri čemu je 2200G bolji procesor od G5400. Evo ja imam toliko bržu grafičku i razmišljam da je menjam za 2200G, jer to i nije nešto zbog čega bih se cimao i što mi pravi vidljivu razliku. I naravno da ne bih kolokovao APU, iako imam i dovoljno dobru ploču i hlađenje i brzu memoriju. OC je "sport" za entuzijaste, a ne nešto čime se običan korisnik bavi da bi imao veći FPS ili šta god.

Minimum zbog kog bih se cimao sa diskretnom grafičkom jeste GT 1050 ili RX 560, ali i to nije dovoljno za najnovije AAA naslove (mada FarCry V radi lepo na RX-u), a cene su previsoke. Tako da čekam neka srećnija vremena i neku RX Vega 20/24 kartu za 120-130€ :D
 
A320 ploca+APU su 19.000, G4560+1050+ploca oko 28-29k, u kom svetu je to isti cenovni rang?

Takodje, dobija se barem 30-40% losiji procesor.
 
Nazad
Vrh Dno