Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Pa ako ima VGA prt onda bi trebalo da ima sve to i radi.
 
Da treba da resi , ali istomtreba kazniti proizvodjace ploca koji stede na tome tako sto ih treba izbegavati i ne kupovati njihove proizvode!
 
Jeesssss...... :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jel zna neko mozda koje su temperature g2200 kada se igpu na stock kuleru stavi na 1300mhz bez dizanja napona
 
Pozdrav, uzeo sam Asrock AB350 Pro4, 8gb rama hyperx predator 3000mhz. Zanima me da li se mora updajtevoati bios da bi radio ryzen 5 2400?
 
Upravo mi je drug doneo racunar sa ryzen 2200g,ne mogu da spojim sa monitorom,samo ima dvi izlaz i u njega ne mogu da ukljucim ovaj sto ja imam na svom racunaru,ne moze da udje od ovih malih iglica sto se nalaze pored ove vece,sta ciniti?
bdfbefb95ec51089b0919f3e4d84653d.jpg
55c9ed7abd43c5799587d3c9485c27c1.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Treba ti aktivni konvertor, dvi-d to vga ili dvi-d to hdmi.
Koliko sam upućen, možda ima neko ko bolje zna ali mislim da je to ono što ti nedostaje.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Spojio sam na lcd tv dvi na hdmi,(za prvi pomoc dok ne smislim kako da spojim na monitor),instalirao win 10 i skinuo driver sa sajta za grafiku,instalirao dotu i kad upalim igru imam skoro sve artefakte na ekranu,kad sam probao da instaliram sa diska od ploce drivere za grafiku stalno je bacao plavi ekran,da li neko zna sta moze biti ili je nesto neispravno?
Uzet danas komp hunter se zove u em.i.rs radnji.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Komp istog imena (hunter) danas donesen iz w..w..-a u sebi ima biostar a320md pro plocu koja pored dvi-d ima i vga konektor na koji je trenutno nakacen neki prastari hp monitor.
 
Eto kod mene je samo taj dvi izlaz,ajde to ce drugar srediti i uzeti onaj aktivni sa dvi na vga nego me brini ti artifakti,da nije do biosa mozda?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Obavezno update biosa na zadnju verziju, ako nije vec odradjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Те мале иглице су за аналогни сигнал, ако монитор има dvi ili hdmi улаз не реба ти ништа активно само

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Imamo dva monitora i oba su samo sa vga ulazima.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Онда си осуђен на активни конвертер, пошто плоча не даје аналогни сигнал

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Ok to cu uzeti sada u ww radnji,odradio sam update biosa na 4.7 verzije,uz pomoc DDU obrisao drivere i ostavio onako bez drivera i upalio dotu i nema artefakta,skinuo sa sajta od ploce drivere i opet isto,ne znam sta dalje.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Skini, ako već nisi, i drajvere za čipset sa amd sajta. Potraži na netu šta treba prvo uraditi za ryzen konfiguraciju, treba i neki windows Power plan da se instalira. Uglavnom ima neki video gde je objašnjeno šta treba i odakle skinuti, neke 4 stvari čini mi se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve je instalirano,na sajtu od ploce i nema nesto puno drivera a sa sajta amd-a sam skinuo neka dva sto su imali i to sam pokusao i nesto kao nije htela,valjda vec ima instalirano,da li nije felericna ploca ili mozda ceo APU?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ne verujem da je feler. Mislim da je problem sa drajverima.
Prvo i osnovno sa AMD sajta skini ručno za taj čipset(a320,b350) ne sa sajta proizvođača ploče. Pa posle drajvere za grafiku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Update windowsa je resio problem,sve je ok sada,driveri su zadnji sa sajta sto imaju da se skinu,dodelio sam gpu-u 2gb rama da koristi,podesio i profil i pogasio v sync i to sto moze i stavio sve na performance gde je moglo u settingsu kod drivera,dota upaljena i poprilicno tralaljavo radi,full hd ne igriv,720p sa detaljima na negde pola radi tu na 30-40 fps.
Pretpostavljam da bi radilo bolje da je memorija 2x4gb na vise megaherza nego ova sto je stavljena 1x8gb na 2100 ali to dosta poskupljuje samu konfiguraciju tako da je po meni bolje uzeti zasebnu grafiku nego izvlaciti iz ovog APU-a maximum sa memorijama.
Iskreno ocekivao sam vise al ajde sta da se radi...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Rečeno puno puta i za starije apu-e obavezan dual channel ram...neka dokupi još jedan štap rama ili neka menja taj za 2x4gb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvari vezane za dual-channel memoriju i što bržu memoriju (3000MHz ili više) su presudne za nešto bolji fps u igrama. Imaš na netu mnogo recenzija. Neki minimum za pristojnije performanse bi trebala biti 2x4GB na 2666 MHz. Memorija koju ti poseduješ je prilično loše rešenje za korišćenje integrisane grafike...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sve ja to znam sto ste pisali ali ulaganje u tu memoriju da bi dobili malo bolje performanse je po meni besmisleno jer je memorija skupa sada,bolje uzeti najjeftiniju ddr4 i neki diskretnu grafiku za ostatak para(polovna grafika npr 750ti ili tako nesto slicno) izadje malko vise para a dosta je brze od vege.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Tako je, umesto da se doplati 20e i uzme daleko bolja memorija, bolje je doplatiti 80e i uzeti diskretnu grafiku, potpuno si u pravu. Jedini problem je sto je drugo resenje 4 puta skuplje.

Ako je budzet fiksiran i brza memorija ne moze da se uklopi, to je ok, ali prica da se to ne isplati jer vi niste uzeli, a isplati se definitivno, nije ok.
 
Ova konfiguracija je kostala 34000 din (ryzen 2200g,8gb,120 ssd + 500gb) i plus jos vaucer na 3000 din,da sam sklopis komp izracunaj koliko bi to izaslo(sigurno vise od 34000 i minus ove 3),tako da je po meni veoma isplativo uzeti grafiku na ovu konfu nego sklopiti sam konfu sa 2x4gb memorijom i dobiti taj "boost".

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za 34.000 je to itekako dobra kupovina. Nisu mogli da zamene ram sa 2x4? Bruka je sto su uopste stavili 1x8 na APU..
 
Nazad
Vrh Dno