Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Hvala na odgovoru u vezi memorije, verovatno cu gledati da nadjem neku varijantu 2x8GB, samo realnije mi je na 2666 MHz, memorija na 3200 MHz mi je mnoooogooo love u ovom momentu. Ali mozda se nadje nesto pristupacnije malo.
 
Što se tiče emulacije pogledaj kanal ovog lika, testira sve veće emulatore na 2200G i 2400G, ovaj dole video je konkretno za 2200G i PS2.
 
Hvala za video, upravo me je ovo interesovalo. Koliko sam video i ostali naslovi koje sam naveo rade na full hd-u opušteno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zanima me jedna stvar, da li moze maximum da se izvuce iz OC,

- i cpu-a i gpu-a, oba zajedno
- ili mora da se trazi neki balans za oba OC-a (nesto vise OC-ovati nesto manje)
- ili je moguc maximalni OC cpu-a i gpu-a, oba zajedno

ovo pitam za oba G Ryzena?
 
Fizika kaže da ako nategneš jedan deo do kraja, drugom nećeš ostaviti mnogo prostora-

Ukoliko koristiš IGP, OC procesora je najblaže rečeno besmislen. Oba G modela imaju sasvim dobre default klokove. Čak i ako se ne koristi IGP, već diskretna grafika, OC-om ovih modela se ne dobija (skoro) ništa. Ako bi ti nekad CPU i bio usko grlo, tih 5-10% koliko bi povećao max. klok te ne bi izvuklo.
 
Slazem se u potpunosti em treba dual channel 3000 + ram 16 giga jer graficka uzima 2 giga em treba za oc aftermarket hladnjak em treba ploca sa hladnjakom na soc vrm a da nije asrock ili gigabyte. Jedina mi pada na pamet pc mate ili asus prime plus.Toliko o isplativosti.
 
Space Beer@ Fizika kaže da ako nategneš jedan deo do kraja, drugom nećeš ostaviti mnogo prostora-

slazem se sa tobom, zato i pitam. Na sve strane se pominje OC gpu-a i OC cpu-a, te da je to prava stvar.
Ako kazes da se ne dobija nista bitno tim OC-ovanjem, zasto se na sve strane to istice kao velika prednost Ryzen G cpu-a?

ako je default ono na sta treba racunati, da li su ovi cpu-ovi na nivou i5 7500?
 
2200G jeste na nivou i5 7500, 2400G je bolji, kada gledamo CPU snagu. Kada gledamo iGPU snagu, oba su daleko bolja od i5 7500.

Mnogo se vise isplati OC iGPU-a, nego OC procesora, za gaming naravno.
 
Slazem se u potpunosti em treba dual channel 3000 + ram 16 giga jer graficka uzima 2 giga em treba za oc aftermarket hladnjak em treba ploca sa hladnjakom na soc vrm a da nije asrock ili gigabyte. Jedina mi pada na pamet pc mate ili asus prime plus.Toliko o isplativosti.
Ne treba ti 3000+ RAM, ne treba ti 16GB memorije, ne uzima grafika 2 GB već tačno toliko koliko joj treba. Isto radi i CPU (HUMA je deo AMD APU-a već 4 godine), ne treba aftermarket hladnjak, novi AMD box kuleri su sasvim solidni. Ko hoće da klokuje IGP, ima solidnu ploču za 65€.

Na sve strane se pominje OC gpu-a i OC cpu-a, te da je to prava stvar.
Ako kazes da se ne dobija nista bitno tim OC-ovanjem, zasto se na sve strane to istice kao velika prednost Ryzen G cpu-a?
Zato što recezenti nemaju/ne znaju šta drugo da pišu. Ko želi, uvek može podići klok IGP-a bez mnogo brige, čak i sa box kulerom i na prosečnoj ploči. Naravno, ne treba juriti 1500-1600 MHz kao što to rade recezenti, već stati na ~1300MHz, tj. 15-20% iznad stock kloka.

OC procesora i grafičke zbog perofrmansi nema mnogo smisla. U slučaju APU-a, uz dobru (skupu) memoriju, ploču i hlađanje se može napraviti primetna razlika, ali se gubi poneta low-end PC-a. Tako da je OC APU-a isto kao i svaki drugi OC - hobi namenjen PC entuzijastima, a ne nešto što čime prosečan korisnik treba da se bavi
 
Znam da je off ali izgleda da ne treba preporucuvati tu ploču.
I ovde na forumu su se javili ljudi da imaju probleme i može se svašta još pročitati na netu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2200G jeste na nivou i5 7500, 2400G je bolji, kada gledamo CPU snagu. Kada gledamo iGPU snagu, oba su daleko bolja od i5 7500.

Mnogo se vise isplati OC iGPU-a, nego OC procesora, za gaming naravno.
Sudeci po ovom videu/testu ryzen 3 1200 na 3.8 GHz je u igrama sporiji od i5 4460,neznam kako moze biti 2200G jednak i5 7500 (mozda u sintetici).



Mada ram je na 2400 i naravno dobija se dodatne performanse sa 3000+ MHz.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam presao sa i5 4570 na R3 1300X i kloknuo ga na 3.9GHz, mogu zasigurno reci da su primetno bolje gamimg performanse nego na i5, u cpu intenzivnim igrama.

Nikakvi klipovi mi nisu potrebni, igrao sam gomilu igara, od kojih se Gta V i Overwatch isticu kao cpu intenzivne, obe rade daleko bolje na kloknutom R3. DigitalFoundry takodje ima testove u kojima kloknut R3 daje bolje rezultate od i5 7500.

Edit:

Mozda je i HWUnboxed, davno sam gledao, ne secam se.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, opet dobijas za taj novac bolju CPU, zivu (am4) platformu, gde kasnije mozes bez problema da bocnes jacu grafu (ako skupis kes) + bolji cpu kad za to dodje potreba. U startu u cistim performansama u igrama gubis i to je neminovno.

Mnogi previše očekuju od ove platforme, vidim da se sve vrti oko frameratea u igrama sto je nonsens. Radi se o dobro zaokruzenom proizvodu koji ce zadovoljiti široke mase korisnika ali vijati FPS u igrama kupovinom ultra brze memorije i sl. nema baš mnogo smisla...

Sent from mTalk
 
Sto brzi ram to bolje lol 8 giga je premalo odbij 1.7 na spyware bloatware win10 2 giga na graficku i pusimo racku sa 8 giga rama... Manje od 2 giga graficke memorije je bilo premalo jos prije par godina a tek u 2017...Treba aftermarket za oc kako ne treba? De ti malo prouci tu plocu i pun ***** opcija koje nedostaju za apu u asrock biosima onda pricamo ok?
 
Poslednja izmena:
Manje od 2 giga graficke memorije je bilo premalo

Neko je već kačio da nema uticaj na igre stavljati u bios-u 2gb za grafiku jer svakako kad potroši ram za grafiku ostatak vuče iz rama. Bolje ostaviti na 512mb da ima za ostalo a igre će svakako povući i preko 2gb ako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neko je već kačio da nema uticaj na igre stavljati u bios-u 2gb za grafiku jer svakako kad potroši ram za grafiku ostatak vuče iz rama. Bolje ostaviti na 512mb da ima za ostalo a igre će svakako povući i preko 2gb ako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stojim ispravljen.
 
Trenutni hardver mi je MSI 760gm, X3 450, GT 240, 4gb. U zadnje vreme je poceo i YT da zakucava i laguje u 1080p/60, pa sam morao da sve zivo da overklokujem da bi to funkcionisalo "normalno", ali sad moram par puta da resetujem komp da bih uopste uspeo da dodjem do desktopa.
Bas mi se dopada ovaj novi Ryzen 3 2200g, Vega 8 me bas iznenadila svojom snagom. Sam procesor sa njegovom integrisanom moze da pokrece ono sto sa starim kompom ne mogu ni u teoriji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Zanimljivo da sa ovim procesorima ne dobijate sliku preko VGA konektora na ploči. Jedino na digitalnim izlazima baca sliku.
 
E to već nisam znao, nelogično. Zašto postoji ako ne funkcioniše...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Probao sam dve različite ploče. Ni sa jednom nisam dobio sliku na VGA izlazu.
 
Interesantno.

Verovatno D-sub D/A konvertor radi samo sa Bristol Ridge.
 
Zanimljivo da sa ovim procesorima ne dobijate sliku preko VGA konektora na ploči. Jedino na digitalnim izlazima baca sliku.

Netacno.
MSI B350M Bazooka + AMD Ryzen 5 2400G radi regularno preko vga konektora.
Sa druge strane HP ProDisplay P240va, stigao dp kabl, nema dp na ploci, nismo imali ni dvi ni hdmi kabl pa smo morali privremeno na vga i radi regularno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao Asus i Gigabyte. Moguće da je do proizvođača ploča. Sad mi stiže još jedna Gigabyte A320M-DS2 pa ću da probam i na njoj.
 
Nadam se da će raditi na AsRock AB350M PRO4 :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Slažem se.
Trebalo bi da postoji neka lista da ljudi znaju na čemu su.
 
Nazad
Vrh Dno