Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Kakav bre servis, ako neće da odrade u radnji u kojoj si kupio, otkaži porudžbinu. Ili im poruči neki procesor iz Ax-9000 serije (npr. A6-9500), odradi update, vrati im nazad i uzmi pare. Imaš rok od 2 nedelje ako poručiš online. Nije lepo, ali je po zakonu. A kad su oni takvi prema kupcima, budi i ti prema njima.

Kakav "loophole" :smash:
 
Danas poručujem jer nijedan servis u Kragujevcu nema ryzen procesor.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li može neko da proveri, ako ima mogućnost, da li ryzen apu radi sa ECC ramom?
Na ASRock sam gledao ove popularne ploče ab350m pro4 i x370 pro4, ranije je pisalo na ab350m pro4 da podržava međutim sada stoji da ecc nije podržan samo na Raven ridge.

Bitno mi je jer ram već imam ali nije mi toliko bitno da li radi u ecc ili non-ecc modu.
Vidim da čak i intel ploče podržavaju taj ram da radi u non-ecc modu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da bi se digla integrusa na 1600mhz treba ploca od 100e i dodatno hladjenje pa racunajte [emoji3] cim izadje g5400 i h310 uzimam, ne cekam vise nista [emoji59]

Dobro, niko nikoga ne juri da mora da bude baš 1600MHz, na farbičkih 400-1100MHz to veoma dobro radi, i ko uzme A320 mobo, samo podesi ram na 3200MHz i vozi miško.
A ko voli da da se igra overklokom naravno da neće da to radi sa box kulerom i najeftinijom pločom.
 

Došao kod nas g5500 za cirka 10000din [emoji33] a jeftinih ploča nigde.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto bi iko kupio 2/4 procesor sa slabom integrisanom pored 4/4 procesora sa dobrom integrisanom za 25e vise?

65e-70e je maksimum za 2/4 pentium, ni dinar preko.
 
Pa zato što je to intel pentium gold :p

Niko nema info za apu i ecc ram?

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Recimo s tom biostarb350t2 od 6.5k da li bi mogla integrusa se digne na 1250-1300mhz da ne budu neke preterane temperature?
 
Na B350ET2 moze na 1250Mhz bez problema, na 1300 odmah popijem bsod.
U proseku fps skoci u GTA V jedva 5% a temperature samo par stepeni odu gore.
 
Treba da povećaš napon SoC-a, ako želiš dalje da ideš, ali to sad nije tema.
 
Na B350ET2 moze na 1250Mhz bez problema, na 1300 odmah popijem bsod.
U proseku fps skoci u GTA V jedva 5% a temperature samo par stepeni odu gore.

A na koliko radi ram memorija, cpu i kolike su te maks. temperature.
 
CPU u igrama uvek radi na 3.7GHz koliko sam primetio, ram na 2400MHz. Maks temerature u igrama su 45c, nisam radio nikakve stress testove.
 
Ti sve pogrešno, umesto RAM da dižeš na bar 3000MHz, malo oboriš cpu napon i klok, a digneš igpu...:lupko:
 
Ma to sam uradio čisto da odgovorim čoveku, neću ništa ja da dižem i klokujem, zadovoljan sam performansama.
 
Ocekuje li se naslednik kao za Ryzen 2 ili je ovo to za ovu godinu ?
 
Ove godine 2200G(izašao), 2400G(izašao), 2700(x)(izlazi ovog meseca), 2600(x)(izlazi ovog meseca). Dali će biti 4/4 i 4/8 bez igpu? Nemam pojma.
Nema najava za TR 2xxx, to verovatno preskaču.
 
mislim da nece. u APU-u dobijes grafiku "dzabe", ne verujem da ce praviti bez nje za manje para. fair enough.
 
drugari može pomoc
pošto vidim da sam se silno izbahanalisao što se tiče prethodne kupovine ryzen 1700+GF 1050 Ti GTX 4GB .... nit radim svakodnevno render nit igram ikakve igre...uglavnom youtube i office...
treba mi lova za novi 4K tv, uskoro ide SP itd, itd...
dal je velik fail downgrade na Ryzen 5 2400G...prodao bih grafičku i R7 1700....ne tražim procenu jer znam da nije dozvoljeno na forumu(mada verujem da bih dobio oko 300+ ekija ), već dal je moje pitanje na mestu. hvala
 
Za youtube i office ne bi bio nikakav downgrade.
 
Pozdrav svima, pazario sam Rayzena 2200 i MSI B350M PRO-VDH i potrebno mi je flesovanje biosa. Znate li nekoga ko u NS ili okolini mi moze pomoci. Hvala
 
Pozdrav svima, pazario sam Rayzena 2200 i MSI B350M PRO-VDH i potrebno mi je flesovanje biosa. Znate li nekoga ko u NS ili okolini mi moze pomoci. Hvala

Pitaj u prodavnici gde si ih kupio. Ili kupi neki A6-9500 odradi fleš, pa ga prodaj.
 
Kupio od Madjara na KP. U BG flesuju za 1k. Zvao sam skoro sve servise u NS, ne radi jos niko.
 
Ja sam naručio odradio fleš pa vratio, ali u moju odbranu odradio sam tako da se ne vidi da je otvarano.

Inače danas stigo Am4 kit za Noctua NH-U12P, temperature niže za desetak stepeni, koristim neku žnj pastu, sa krštenom bi možda bilo i niže
 
Malo ladimo i klokamo:

https://www.chiphell.com/thread-1842421-1-1.html

202817n70v7lkoooggtqo0.jpg
 
Nazad
Vrh Dno