Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Isprobao sam, znači dosta samo temperatura poraste za 5-10 stepeni.
Nije problem glasnoca nego sam zvuk koji je kao neko čangljanje. Kao dizel motor.

Imam i dodatni problem sa kulerom što mi smeta za drugi ram slot na ploči. Kada budem dodavao još jedan stick moram ga svakako zameniti.

Dakle ako uzimate AsRock B450M-HDV računajte da sa stock kulerom se nemogu iskoristiti oba slota.
 
Poslednja izmena:
Jel kuler okrenut tako da je AMD znak desno, ka memoriji? Ako jeste, zato ne mozes, okrenes kuler suprotno od toga.

Do koje temperature je dosao procesor?
 
znaci tako rade? mislio sam da je moj kuler falican..

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Ne rade tako kao sto ti kazes.
Da ti ne zapinje negdje vent za kablic?
Ps. A i okreni cooler, pa ces moci stsviti ram i u blizi slot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 






pogledajte i komentare, ovakvih klipova je dosta..

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To nije normalno, ako vent nigdje ne zapinje za kablic imas felerican primjerak.

Ps. Ako je zvuk kao sa drugog klipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel kuler okrenut tako da je AMD znak desno, ka memoriji? Ako jeste, zato ne mozes, okrenes kuler suprotno od toga.

Do koje temperature je dosao procesor?

Jeste, razmisljao sam o tome ali mi se cinilo kao da je bez obzira na znak kuler prilicno simetrican. Tj ne deluje mi okom da bi napravilo dovoljno mesta.
Fala vam.

Prelazi preko 4pin atx kabel, dok ne sacekam produzetak koji sam porucio, ali ne zapinje nigde. Iznervirao me jer je napajanje tiho a ovaj sad za***ava.
 
To nije normalno, ako vent nigdje ne zapinje za kablic imas felerican primjerak.

Ps. Ako je zvuk kao sa drugog klipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da , identicno drugom klipu. Snimicu i ja, pa okacim. Imam neko masinsko ulje da li bi vredelo podmazati?
 
Ako se tako cuje, reklamiraj ga, dobices novi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
 
Kakvo uštrojavanje. :D

 
 
Nije da nismo pretpostavljali, ali čisto da se vidi:

EKT2iAwUcAAF-3U.jpg:large
 
Sklopih danas 2400g+AsRock B450M-HDV+Corsair Vengeance LPX 8GB -sve ukupno izaslo 240 evra na kp
Zadovoljan sam. Wraith cooler je bucniji nego sto bih zeleo, tako da ce se menjati.

Temperature su od 35-50 step. C.
Evo i slika iz cpuZ
Pogledajte prilog 265800 Pogledajte prilog 265801

Ja sutra treba da pokupim maticnu AsRockB450m-pro i ram G.skill Aegis 2x8 3000mhz Ryzen 2600 je vec stigao.
Ovo mi je prvi put da sam sklapam PC. Odgledao sam gomilu Ytube videa i skapirao sta i kako.
Jedino sto me brine je ESD elektrostaticki napon. Pa bih pitao vas iskusnije da li da brinem previse oko toga posto ne mogu da nadjem ovu narukvicu za ESD, ja bi se vezao zicom oko zgloba pa za napajanje *mjau**mjau**mjau*...
Ako ima neko jos neki savet neka pise posto sam malo nervozan i nebih da bacim ovih 240e ako napravim neku glupu pocetnicku gresku.
 
Dotakni radijator ili slavinu pre baratanja sa komponentama.
Mada to nije toliko veliki problem kakvim ga predstavljaju.
I ne nosi nista vuneno ili od sintetike vec samo pamuk. :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavljao pastu za zube jednom prijatelju,posto nije hteo da plati termalnu pastu. Komp jos radi :D
 
Ne kapiram u komentarima to lozenje na pastu to sto stavis previse paste je najbezazlenija greska koju mozes uraditi pri sklapanju kompa.
 
koliko znam postoje elektroprovodljive paste. kako onda moze biti najbezazlenija greska?
 
Pasta sluzi samo da poveze da dihtuje narodno receno kuler i procesor sto tanji sloj to bolje.
 
Procesor istisne sve sto mu je visak a ako koristis na tom mestu provodljivu ne znam sta da ti kazem.
 
Procesor istisne sve sto mu je visak a ako koristis na tom mestu provodljivu ne znam sta da ti kazem.

Procesor istisne? Jedino ko moze da istisne je hladnjak, jer on naleze na procesor. Inace, taj istisnuti ostatak lagano moze da uleti gde ne treba, i da napravi haos, bila pasta manje ili vise provodljiva.
Ako stavljas pastu kao ovi, svaka ti cast. Idi korak dalje, kupi 1kg kantu, pa ga lepo utopi, da vidimo kako ce se to zavrsiti.
 
Dobro hladnjak isti tu*i znas sta sam hteo reci, nece pasta napraviti nikakav haos, nije preporucljivo ali nije ni toliki problem koliki se pravi.
 
Bogami može da bude problem kada uđe u iglice u Intel socket-u.
 
Nazad
Vrh Dno