Šta je novo?

AMD Ryzen APU

@Space Beer, ako nisu dirali blok za decode/encode video (mislim ako je isti kao kod vega 8/11 kod 2200g, 2400g) - cita vise formata od intela i to 4k zdere sve zivo.
 
AMD Athlon 200GE,3.2 GHz BOX pojavio se u radnji na e za 7k din (realnija cena bi bila ~6k din), g4560 rip.
 
Poslednja izmena:
Jos samo cena ram da rokne, nikako da docekam... Po svim prognozama i realnom stanju stvari - vec bi trebala cena biti niza za 5-10% od trenutne (sa daljim padom), ali ram toliko malo mesta zauzima, da uvek ce se naci mesta na fabrickim skladistima..
 
Ponovih se sa 2400g, B450 AORUS M i 2x 4gb Kingston 2667 @3200.
Ploča forsira boost na svim jezgrima 3.9Ghz i ima 16Gb rama za
grafičku da povuče :D
 
Poslednja izmena:
Ne znaci kolicina, koliko i brzina. Odlicno je sto radi na 3200MHz i sto je dual channel :)
 
Cinebench.jpg
Superposition_Benchmark_v1.0_2307_1538158199.png

1.35V za 3.9Ghz pokaza mi hardware monitor.
 
Na drugoj slici pise da ti je grafika uzela samo 1gb memorije, imas u biosu da podesis da uzme 2gb.
 
Uzme koliko joj treba, nema razlike u performansama ako u biosu dodelim 2gb ili ostavim automatski da sama povuče koliko joj treba.
 
Pozz drugari,
jedno pitanjce:

pre par dana uzeh nov 2400g u mon****-u, pa me zanima da li se nekom desilo da dobije Ryzen proc. u nekoj od prodavnica van pakovanja sa stikerima, tj odvojeno kuler u svojoj crnoj kutiji i procesor u plastikici sa stikerom? Stiker sam inace dobio od Atlon procesora :trust:

Jel se desava da tako fabricki salju, ili je to neko malo cackao?


Hvala
 
Kod mene nisam mogao da startujem GTAV , izbacivalo mi poruku da nemam dovoljno memorije na grafici pa sam stavio 2gb , po deafultu je bilo 1gb i nakon toga sve ok.
 
Da u tim slučajevima ima smisla. Ali to je zato što developeri nisu očekivali da će neko sa integrisanom grafikom igrati tu igru :|

Pozz drugari,
jedno pitanjce:

pre par dana uzeh nov 2400g u mon****-u, pa me zanima da li se nekom desilo da dobije Ryzen proc. u nekoj od prodavnica van pakovanja sa stikerima, tj odvojeno kuler u svojoj crnoj kutiji i procesor u plastikici sa stikerom? Stiker sam inace dobio od Atlon procesora :trust:

Jel se desava da tako fabricki salju, ili je to neko malo cackao?

Hvala
Neko je čačkao
 
Jedino ako je OEM, a ne Box pakovanje, mada to sto si ti dobio nije Oem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozz drugari,
jedno pitanjce:

pre par dana uzeh nov 2400g u mon****-u, pa me zanima da li se nekom desilo da dobije Ryzen proc. u nekoj od prodavnica van pakovanja sa stikerima, tj odvojeno kuler u svojoj crnoj kutiji i procesor u plastikici sa stikerom? Stiker sam inace dobio od Atlon procesora :trust:

Jel se desava da tako fabricki salju, ili je to neko malo cackao?


Hvala

nesto mi se cini da su ti prodali procesor namenjen proizvodnji, ne box pakovanje. ali bi trebalo je to isto (ne znam da li su hladnjaci isti). ako imas 3god garanciju to je ok.
 
Ima li nekog da je isprobao Linux na 2200G ili 2400G? Kakvo je iskustvo u radu i da li su lepo odradili drajvere za grafiku?
 
Trenutno ti je najbolja opcija rolling distro sa kernelom 4.18, tj. vrlo brzo 4.19 koji bi trebalo da ima sve što treba (Arch, Manjaro, Tumbleweed...) ili neki stable sa novim kernelom. Što se samih otvorenih drajvera tiče, oni su na sasvim dobrom nivou. Tj. ako pokreneš X i DE, nemaš brige
 
Neću još da menjam komp, čisto me onako zanima, a nisam uspeo da nađem nešto mnogo informacija o tome. Sve neki tekstovi stari po pola godine i više, a situacija se u međuvremenu dosta izmenila sa novim kernelima.
 
Trenutno ti je najbolja opcija rolling distro sa kernelom 4.18, tj. vrlo brzo 4.19 koji bi trebalo da ima sve što treba (Arch, Manjaro, Tumbleweed...) ili neki stable sa novim kernelom. Što se samih otvorenih drajvera tiče, oni su na sasvim dobrom nivou. Tj. ako pokreneš X i DE, nemaš brige

Posto sam postavio pitanje u pogresnoj temi tj. prevideo sam postojanje Ryzen APU teme pa pitao u Ryzen temi, ajde da probam i ovde. Slicno pitanje kao i kolega iznad ali mobilni APU tj. 2500U ili 2700U posto nisam siguran na koji cu da pucam. Citam po netu da je nestabilno pod Linuxom, da puca i zabada sistem cesto sa tom kombinacijom. Jesu li to ispravili do sada ili je od slucaja do slucaja? Ne daje mi isti novac za Intelova dva jezgra kada mogu AMDova cetiri a singl core ne bi trebalo drasticno da se razlikuju da ima smisla uzeti Intela. Trajanje baterija je nebitno jer u toj klasi (60-70000 dinara) ionako nema laptopa sa dobrom baterijom i solidnim performansama. Ionako bi bio na punjacu 99% vremena. Ali sve to pada u vodu ako postoje realni problemi na relaciji Ryzen APU i Linux, o cemu se prica po internetu.
 
^ moze, svi cooleri sada imaju podrsku za Am4. Jedino da neki cooler stoji na polici godinu dana i duze, sto je otprilike nemoguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kratko pitanjce.

Moze li ovaj ryzen 3 2200g da pokrene aktuelne naslove na medium(bez fensi dodatnih podesavanja oko grafike i slicno) uz rx 570 od 8gb na nekih 40ak fps barem?

Na youtubu je malo testova, i uglavnom pokazuju lose performanse u tim novim igrama.

Sa druge strane, usao sam na onaj game debate i gledam, za skoro sve naslove pise da ovaj procesor moze da ih pogura na medium to high.

Kome verovati? Doplatiti za ryzen 5 1600?
 
Kratko pitanjce.

Moze li ovaj ryzen 3 2200g da pokrene aktuelne naslove na medium(bez fensi dodatnih podesavanja oko grafike i slicno) uz rx 570 od 8gb na nekih 40ak fps barem?

Na youtubu je malo testova, i uglavnom pokazuju lose performanse u tim novim igrama.

Sa druge strane, usao sam na onaj game debate i gledam, za skoro sve naslove pise da ovaj procesor moze da ih pogura na medium to high.

Kome verovati? Doplatiti za ryzen 5 1600?

Procesor se ne menja svake godine (ne?). U tom smislu se isplati skupiti nešto više novca, sačekati ako treba, pa kupiti kršten.
Uz to, mislim da je 2600 bolji izbor (naravno da je bolji, nego računam - mala je razlika u ceni).

Naravno, svugde se može dodati po 20-30 evra za slično unapređenje, pa se to nakarika - tako da moraš sam proceniti gde podvući crtu.
 
Sledeće godine možda dođe do udvostručavanja broja jezgara, tako da mu je dovoljno sada 2200.
 
Nazad
Vrh Dno