Šta je novo?

AMD Ryzen APU

CountMike hvala za info, bolji grafički skor daju novi drajver skok sa 3600 na 3800.
novi driver.PNG
 
Poslednja izmena:
Jel reseni oni problemi sa padom fps-a u igrama, bsod, pucanjem igara?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nisam imao tih problema, inače hoće da se jave ti problemi ako je nešto loše podešeno, radni napon ili SoC pregrevanje.
 
Hteo sam da izvedem neku kombinaciju da prodam maticnu, procesor, ram i graficku pa da uzmem Ryzen 3 2200g sa ramom i maticnom bez graficke. Meni bi bio dovoljan upgrejd u odnosu na ono sto sad imam, ali me je malo pokolebao ovaj video iznad.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa to zavisi sa čim sada radiŠ. 2400g je sigurnija varijanta. Moderni 4 core processor i grafika otprilike kao GT 1050. Sa integrisanom grafikom boljega nema.
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam:
Msi 760gm p23fx
Athlon X3 450 3.2 otkljucan na Phenom X4 B50 3.2
4gb ddr 3
Nvidia GT240 1gb


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da izvedem neku kombinaciju da prodam maticnu, procesor, ram i graficku pa da uzmem Ryzen 3 2200g sa ramom i maticnom bez graficke. Meni bi bio dovoljan upgrejd u odnosu na ono sto sad imam, ali me je malo pokolebao ovaj video iznad.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Na koji video misliš ovaj što si ti postavio par postova ranije?
 
Pogledao sam taj video, moj klinac igra Fortnite ja pomalo BF1 MP, nema problema uopšte, balknatech nije dobro podesio sve parametre pa dolazi do pregrevanja mosfeta na SoC-u pa zato ima frejmdropove i pad frekvencije sa 1600 na 200MHz, jer nije svaka mat. ploča pravljena da može svaka da podrži iGPU na 1600MHz niti svaki 2200g može da radi na 1600MHz, a i ako to može da radi treba znati podesiti napon procesora i grafike.
 
Pogledao sam taj video, moj klinac igra Fortnite ja pomalo BF1 MP, nema problema uopšte, balknatech nije dobro podesio sve parametre pa dolazi do pregrevanja mosfeta na SoC-u pa zato ima frejmdropove i pad frekvencije sa 1600 na 200MHz, jer nije svaka mat. ploča pravljena da može svaka da podrži iGPU na 1600MHz niti svaki 2200g može da radi na 1600MHz, a i ako to može da radi treba znati podesiti napon procesora i grafike.

Ne zamjeri mu previse igor rakocija aka balkantech nije previse tehnoloski pismen covjek stavlja lc power napajanje u racunare od 500-600 eura toliko....
 
Bio je leak o AMD fenghuang-u krajem prošle godine. Aktuelno opet:

LwLAKKU.png
 
AMD je izbacio nove drajvere za grafiku. Kakvi su utisci vas što imate ove procesore? Čujem da ima poboljšanja.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Gd1x9Yt.png
 
Hteo sam da izvedem neku kombinaciju da prodam maticnu, procesor, ram i graficku pa da uzmem Ryzen 3 2200g sa ramom i maticnom bez graficke. Meni bi bio dovoljan upgrejd u odnosu na ono sto sad imam, ali me je malo pokolebao ovaj video iznad.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

zavisi sta igras i dal bi radio kasniji apgrejd.ako ti treba sad za npr samo gtaV onda je bolja varijanta da apgrejdujes samo gpu (od 750ti pa navise).ako igras npr fortnite a kasnije nekad bi dodao gpu onda je bolja varijanta prelazak na am4 platformu.uvek ces taj cpu moci brzo i lepo da prodas i predjes na 6-8core.
 
Pa nista posebno. Potreban je obavezno dual channel ram, pozeljan oc ram i igpu. Ali napon na soc ne treba prelaziti 1.18V (1.2v + vec opterecuje naponsku, dize temp i potrosnju). I oc daje solidan boost. Kao stock vega 11 je nesto ispod gt1030, a posle oc osetno ispred. A ja koliko vidim po testovima i vega 8 (kod 2200g) ne zaostaje mnogo. Skroz solidan igpu za dz. I za razliku od intela ryzen apu ume u 4k hdr (samo treba solidan hdmi kabal naci).
 
Poslednja izmena:
Kakvi su ovi A10-9600,9700,9700E sto se tice igranja sa integrusom i koja ploca,Biostar AM4 A320MD PRO ili AsRock AM4 A320M-DGS ?
 
Dati 20e vise za x2 perf (sto igpu, sto cpu su bas dosta jaci, uz sve to kao slag na tortu i najnoviji video decoder) nije mnogo.
 
Barem LC-600H-12 za 35e.
 
LC Power LC500H-12 V2.2 ??

Prevazilazi budzet,da li je potrebno da se apdejtuje bios na plocama da bi radio cpu???
 
Nazad
Vrh Dno