Šta je novo?

problem da pregrevanjem napajanja

serbianx

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruke
39
Poena
154
Drugari, juce napokon sednem da igram Shadow of War, posle nekih nepunih sat vremena, komp se ugasio. Upalio sam ga bez problema ponovo, samo da vidim da li radi, iskljucio i otvorio kuciste. Napajanje je bilo vrelo. Prasine nema, redovno cistim i vodim racuna. Sacekao malo da se ohladi, upalio ponovo, pogledam ispod, ne vrti ventilator na napajanju, posle par sati rada u Win10 opet pocinje da se greje, ali se nije gasio kad nema opterecenja. Nema igrice koja je izasla u poslednjih godinu i po da je nisam pretrcao, ovo je prvi put da se problem pojavljuje. Mislim da ne gresim da je to problem? Sreca pa je u garanciji posto je kupljeno 02.2016. ali sad ne znam sta kupiti/uzeti u zamenu, koliko sam juce uspeo da saznam ceka se dve nedelje... na sajtu prodavca *mmi nije bas neki prevelik izbor. Vidim da ima Corsair i Raidmax. Secam se prepiske da je Radimax ok samo od 1000 ali je bilo komentara i da se izbegava pa me zanima vase misljenje i predlog.

Konfiguracija je ova iz opisa.

Hvala unapred! :)
 
Poslednja izmena:
Da nije možda crko ventilator u napajanju, nema šanse da 750W nije dovoljno za taj sistem.
 
Kao zamensko mozes da uzmes EVGA 600BQ, od Raidmaxa sto dalje.
Jos bolje Evga 650 B3, ali je i malo skuplje.
 
Poslednja izmena:
@CountMike

Jeste, ventilator je mrtav, ali nisam hteo da cackam posto je u garanciji, kontam da je to razlog pregrevanja ako jos nesto nije otkazalo... za mene je 400w max potrosnja kad je pun gas...
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1 hvala za savet!

Inace, da podelim iskustvo pa ako neko ne zna da ima kao prvu pomoc.

U prodavnici kazu mora preko njih i ne mogu direktno u servis, vec da napisem izjavu i donesem proizvod sa kopijom fiskalnog, onda oni salju na jug Srbije u centralni pa onda opet salju u BG kod ovlascenog servisera, nakon toga opet vracaju u centralni pa onda na kraju salju meni u NS...
Ja sam lepo pozvao ovlasceni servis, mnogo ljubazni i kulturni, obavestili me da apsolutno imam pravo da njima posaljem uz izjavu i kopiju fiskalnog, organizovali su odmah kurirsku sluzbu da dodje neko po to sutra... Mnogo jednostavnije i bice brze reseno.
 
Nazad
Vrh Dno