Šta je novo?

Electroneum

ccminer je zakon u 3 klika ga pokrenes jedan od najboljih minera takodje sam njime kopao Mona coin i Vertcoin davno.

I sta planiras odmah da prodajes iskopano?Ili da cuvas?Ta karta koliko vidim daje 1.5 dolar trenutno sto nije lose....Bolje od kopanja Eth-a trenutno.

Bas je dobar taj sajt sa benchmark rezultatima nisam znao za njega.

Aha, pa onda ostajem na CC. Planiram da nakopam nekoliko hiljada i da cuvam, pa ako cena skoci super. Ako ne, onda nista. :)
 
Koji miner koristite za amd gpu kopanje ETN-a?
A da dobijate po 750h/s za R9 380,ako moze link za download!
Hvala!
 
Jel mogu taj pool da koristim u cryptomineru ili sa skidam ovaj sumo, koji mi upravo failuje u downloadu? U crypto mi izbacuje stratum auth. failed.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Mozes sto da ne evo kako je kod mene http://prntscr.com/h67iqr port je kod tebe za hasparty.io 3333 ako zelis da koristis pool etn.easyhash.io onda je port 3630.

Auth.failed ti je mozda jer nemas ovaj fajl? http://prntscr.com/h67jc6 ako nemas to ne mozes da kopas.U tom fajlu treba da bude tvoja public adresa.

Pa dobar ti je plan :) misli da ce kad tad biti pump...

Imas Claymore za kopanje Etn-a za Amd karte.

VonCrlj-Opet ti je Zen,Vertcoin,Groestcoin isplativiji za gtx 1070 i gtx 1080 a verovatno i za gtx 1080ti jedino za gtx 1060 je dobar Electroneum....Mozes da se kopa i tim tvojim minerom opet je ista situacija.
 
Poslednja izmena:
...

VonCrlj-Opet ti je Zen,Vertcoin,Groestcoin isplativiji za gtx 1070 i gtx 1080 a verovatno i za gtx 1080ti jedino za gtx 1060 je dobar Electroneum....Mozes da se kopa i tim tvojim minerom opet je ista situacija.

Ok je to. Niti ne kopam više cryptonight sa nvidijama. Ali ako netko kopa, mislim da KlausT ima najbrži cryptonight opensource miner.
 
Pa mozes da kopas pa da cuvas i da prodas kada bude pump verujem da ce biti Electroneum pump-a u roku od nekoliko meseci....

Zato sam i kupio 5000 novcica kad je bio Ico.

Mnogi misle da je ovo samo jos jedan shit coin ali kad pogledam kakvi sve shitovi postoje i pumpaju se ovo je sjajan novcic.
 
Po cemu je sjajan?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Po svemu nijedan novcic se trenutno ne rudari mobilnim telefonima.Neko je napisao da ce emulirati mobilne telefone preko racunara i da ce izvaditi mnogo novcica licno mislim da je moguce da se napravi zastita da se to ne desi.

Ovaj novcic ce pribliziti svim ljudima kriptosvet nece morati da kupuju skupe racunare i asice da bi rudarili.Neces morati nekome da objasnjavas 100 godina kako funkcionise rudarenje nego samo se skine aplikacija na telefon jedan klik i gotovo :).

Ako na svetu postoji 6 milijardi android telefona i vise zamisli kad bi ga svi rudarili koliko bi mu to podiglo vrednost.Takodje ce moci da se rudari i na Apple telefonima.

Takodje mi se svidja sto ne greje puno grafike dok rudari.

Naravno trenutno ima svoje lose strane sto su Ico novcici zarobljeni i sto mobilni miner nije jos dostupan ali resice se to.To je razumljivo i Zec je imao probleme kad je izasao nije na pocetku niko mogao da ga rudari posle nedelju dve bila je pesma :).
 
Poslednja izmena:
Neces morati nekome da objasnjavas 100 godina kako funkcionise rudarenje nego samo se skine aplikacija na telefon jedan klik i gotovo :).

Ako na svetu postoji 6 milijardi android telefona i vise zamisli kad bi ga svi rudarili koliko bi mu to podiglo vrednost.


Upravo to ce mu oboriti cenu... Sve sto je lako i dostupno tesko da ce odrzati cenu.
Rudarenje preko telefona ce jako tesko zastititi, mnogo ozbiljnijih stvari je vrlo brzo provaljeno.

Naravno to je samo moje misljenje. Vreme ce pokazati.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako tim koji stoji iza Electroneuma zna da ne moze da zastiti rudarenje mobilnim telefonom onda ne bi nikad ni izbacio Electroneum na trziste...Tako da znaju oni sta rade verujem u njihov tim.

Jedna jako zanimljiva stvar je takodje da kada su skupili 40 miliona za svoj novcic prestali su sa uzimanjem novca a mogli su lako da prodaju jos novcica i uzmu 50,60 miliona...

U White paper-u nigde nije odredjena cifra pise 40 miliona pa navise a oni nisu uzeli vise a mogli su.

Takodje vredno rade evo vec dan i vise da urade sve zastite kako treba da niko ne moze da uzme Ico novcice a mogli su da kazu samo sta da radimo pokrali su nas hakeri i da niko vise ne vidi svoje novcice koje su kupili.

Evo pise na bitcointalk forumu prvo ce ipak omoguciti mobilno rudarenje uskoro a tek onda pustaju Ico novcice.

Takodje nisu oni poceli sa ovim novcicem od juce nego od Avgusta 2015....
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje, kopam Electroneum već satima sa dve farme (paralelno na US i EU pool), ali jos nista, čak ni 0.01 Coin....gde grešim? Wallet je uredno napravljen, sinhronizovan, aktiviran...kada se očita, nema ništa.
 
Ti polovi su nestabilni kopaj na etn.easyhash.io ili na electroneum.hashparty.io imas tamo upustva koje portove treba da stavis.....
 
Aj jos jednom. Ne postoji "rudarenje" na mobilnom.
Rudarenje without POW je debiilno blago receno.
 
Poslednja izmena:
Fallout 3 hvala na pomoci.

Ako kopam na easyhash poolu onda proveravam na njihovom sajtu koliko sam iskopao ili to ide sve zajedno na eupool.electroneum.com? Imam 2.20 etn na pending, hoce mi to isplatiti posle na wallet ili moram da dodjem do neke sume tipa 5 ?
 
Naravno objasnio sam da postoji virtuelno rudarenje u prethodnim postovima.

Sto je debbbilno?Po meni sjajna ideja danas ljudi vise koriste mobilne telefone nego racunare developeri su tu videli sansu videli su da mogu da proguraju coin za ogroman broj korisnika.

Po meni Electroneum je pionir posle njega ce izlaziti sve vise i vise novcica koji ce moci virtuelno da se rudare na telefonima.

Ako se dobro secas posle rudarenja Bitkoina izasli su jos desetine novcica koji su mogli da se rudare ali je Bitkoin bio prvi koji je mogao da se rudari ispravi me ako gresim....

Jako je bitno u kriptosvetu da u necemu budes prvi.

A diff sa racunara ne utice na mobilne telefone sto mi se jako svidja....Video sam i demo kako se rudari mobilnim telefonom ono je sjajno tako je jednostavno da jednostavnije ne moze biti.I da se dobija samo 5 dolara mesecno to ce biti sjajno a kamoli 30 dolara kao sto su rekli.

Sad ces da kazes kako Bitcoin nije Ico e pa mnogi Ico-i su imali smesno male cene Eth je imao pocetnu cenu od 0.03 dolara Xrp takodje jako malu cenu a pogledaj ih sada takodje ima jos dosta Ico-a koji su imali smesne cene na pocetku a kasnije su cene porasle naravno mnogi Ico projekti su propali to stoji ali mislim iskreno da Etn nece da propadne.

vladafkv-Pa mislim da je minimum 5 Etn-a ali nisam siguran.Na poolu gde kopas proveravas koliko si iskopao.Nema na cemu :).
 
Poslednja izmena:
Rudarenje bez pow. To je deebilno. Nebitno dal je mobilni digitron ili smart tv.
 
Ok,ti si bas zapeo da mora da ima Pow pogledaj malo siru sliku koga briga da li ima Pow ili ne mislis da je to korisnicima android telefona bitno njima je samo bitno koliko ce da iskopaju i koliko ce to vredeti i nista vise.

A ovo mobilno rudarenje da zazivi dovoljno je da klinac to prosiri drugovima iz skole oni prosire drugima preko facebook-a i za mesec dana imas armiju ljudi koja kopa :D.

Bice toliko jednostavno da ce moci da rudare i klinci od 5,6 godina.
 
Poslednja izmena:
Ne kopaju on nista . Ne insistiram ja nego zdrav razum. Nema sta ja da zapinjem
 
Poslednja izmena:
Jel mogu nekako i ovu grafiku da uposlim? Nvidia gt 650m sa 2gb svoje memorije.
i5 3210m 55h/s [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok ne kopa kao na racunaru,ali kad vec besplatno mozes da dobijes Etn coine na telefonu sto da ne instaliras aplikaciju?Bukvalno ne dajes nista a dobijas coine...Ako je to tebi lose onda ne znam sta da kazem.Cak se i baterija na telefonu ne prazni brzo.A svako vec ima Android telefon da sretnes 5 ljudi na ulici 4 od 5 bi sigurno imali android telefon.Troskove struje nemas nikakve,nemas zagrevanje leti,nemas buku....

Probaj da je uposlis preko ccminer-a....Ja koristim verziju 2.2.Tj.koristio sam na 10 minuta ne kopam vise grafikama jer mi se za sada isplate vise drugi novcici.

I5 ti lepo kopa :).
 
Poslednja izmena:
Takodje nisu oni poceli sa ovim novcicem od juce nego od Avgusta 2015....

U januaru iste godine je Richard Ellis kupio svoj prvi bitcoin i počeo interesovanje za kriptovalute.

Sve piše u istoriji ovog sjajnog novčića. :)

Svaka tebi čast na trudu koji ulažeš i što pomažeš drugim članovima ali ovaj novćić je težak shit i trajaće dok se ne potroše tih 40miliona. Što nije malo, može da potraje dugo. :)

Razmišljam da više ne kupim ni jedan ETH dok svi ICO developeri i Ellisi ovog sveta ne izdumpuju i poslednji skupljen ETH i ne ubunare ga propisno. :(



57f2d00663d3ecabfac7bf352834921a.jpg
 
Poslednja izmena:
U config fajlu sam podesio samo pool i adresu. Algoritam nisam dirao, jel treba da se menja?

Screenshot_2.png
 
Interesovanje za valute i kupovina bitcoina-a nije isto kao pocetak oni su poceli da grade svoju kriptovalutu Avgusta 2015.

Evo ja se sada interesujem za valute i kupovinu bitcoin-a ali to ne znaci da cu sutra da pocnem da gradim svoju kriptovalutu....

Pa naravno da postoji sansa da novcic ne uspe svaki novcic nosi rizik a ne samo Etn evo sutra moze Ltc da padne sa 55 dolara na 10 dolara i sta ces zivot ide dalje.

Ali nadam se da ce Etn uspeti znam da ce prvo da ga izdumpuju dobro pa onda sledi period stabilizacije pa tek pump....

Pa po tvojoj prici ti si se vec opekao na neki Ico coin?

vladafkv-Ne diraj nista to je to :) namestio si ga iz prve svaka cast :).
 
Poslednja izmena:
Interesovanje za valute i kupovina bitcoina-a nije isto kao pocetak oni su poceli da grade svoju kriptovalutu Avgusta 2015.

Evo ja se sada interesujem za valute i kupovinu bitcoin-a ali to ne znaci da cu sutra da pocnem da gradim svoju kriptovalutu....

Pa naravno da postoji sansa da novcic ne uspe svaki novcic nosi rizik a ne samo Etn evo sutra moze Ltc da padne sa 55 dolara na 10 dolara i sta ces zivot ide dalje.

Ali nadam se da ce Etn uspeti znam da ce prvo da ga izdumpuju dobro pa onda sledi period stabilizacije pa tek pump....

Pa po tvojoj prici ti si se vec opekao na neki Ico coin?

vladafkv-Ne diraj nista to je to :) namestio si ga iz prve svaka cast :).

Jel sa ovim ccminerom bolje da kopam sa grafama AMD...dajte link za download...TNX..
 
a sto bi instalirao svakakav junk na telefonu, posle da me spijuniraju :p
 
U januaru iste godine je Richard Ellis kupio svoj prvi bitcoin i počeo interesovanje za kriptovalute.

Sve piše u istoriji ovog sjajnog novčića. :)

Svaka tebi čast na trudu koji ulažeš i što pomažeš drugim članovima ali ovaj novćić je težak shit i trajaće dok se ne potroše tih 40miliona. Što nije malo, može da potraje dugo. :)

Razmišljam da više ne kupim ni jedan ETH dok svi ICO developeri i Ellisi ovog sveta ne izdumpuju i poslednji skupljen ETH i ne ubunare ga propisno. :(


Dobro, to je samo jedno od mišljenja, tako se pričalo i ovde o Bitcoinima u par navrata, a danas? Ne mora Electroneum da bude istog ranga ko ETH, ZEC li BTC - niti mora da ima POW, niti mora da ima podlogu, niti da bude ekskluziva komandne linije, budimo iskreni...kad bi svaki Coin imao podlogu, prosecna cena BTC-a bila bi jedno 3$ a potom sve ostalo daleko ispod toga. ETN ima itekakav potencijal, bitno je samo da se tim skupljen oko njega posle par prvih ozbiljnijih viših longova ne osokoli svako na svoju stranu.
 
Nazad
Vrh Dno