Šta je novo?

Electroneum

Pa fx 8300 se greje bilo sta da radis na njemu i gaming i da renderujes klipove jednostavno je takav procesor.
I koliko ti daje hash-a na fx 8300?

Ako bude 30 dolara mesecno kao sto su pisali to ce biti ekstra :D.

Telefonom ako budu davali coina za 3$ mesecno bice odlicno. Mada mislim da nece moci ni toliko i da ce ta prica kratko da traje, jer ce im neko emulirati telefone na kompu (na desetine, stotine tel na jednom kompu) i uzeti zilione coina na taj nacin. Sve zbog toga sto je samo "iskustvo" kopanja i ne iziskuje zaista angazovanje hardvera. No, to je neka druga prica, a mislim da je upravo o tome pricano u ovoj temi ranije.

FX8300 daje oko 300 h/s na Cryptonightu, ali nije problem sto se on greje, nego se greje chipset na ploci. On npr u idle radi na 25-28C , kada mu dam da kopa podigne temperaturu (ni ne secam se tacno), npr na 60C, ali chipset na ploci sa 48C skoci prvo na 65 (narandzasto), potom predje 70C i krece "u crveno".... pa kada je presao 80C, tu sam ga prekinuo, inace ko zna do koje temp bi islo. Ventilatorom se smanji za cak 10-tak C temperatura chipseta, ali i dalje nije dovoljno, a i svakako nije vredno jer FX prilikom kopanja povuce ako se dobro secam jos oko 80-90W.
 
^Texacha
Zato moj procesor efikasnije kopa sa 2 nego sa 4 jezgara. Virtuelna jezgra jesu bitna za druge stvari, ali su mnogo sporija od fizickih.
 
Mozda ce ljudi naci neki nacin da to sprece :).

300h nije lose meni gtx 1080 daje 540h svega...

Razumem te znam da je taj chipstet problem ogroman na ploci ne vredi muciti plocu za 300h da je makar 3000h pa i da razmislis.Jeste povuce i vise od 90w ja mislim.
 
Poslednja izmena:
Nemogu više! :)))) :(
Smorilo me!
Probacu sutra, kad jos malo proučim, hebi ga u onim uputama na 7 strani nema ni pola od onog što ima na video youtube,
Hvala tebi fallout3 na strpljenju i volji! Svaka ti dala.
Slabo sam koristio ove cmd naredbe!!! Tako da se ne snalazim.
Ebatga.
(Y)

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Pool ti je potreban samo za rudarenje i za nista drugo_On nema veze sa cmd.

Cmd komandom mozes da vidis samo balance tj. koliko imas Etn-a u novcaniku i mozes da saljes taj Etn na Cryptopia menjacnicu gde mozes da ga prodas za Btc a onda taj Btc prodas za kes.

Ako pazljivo pogledas klip od pocetka do kraja bez zurbe sve ce ti biti jasno kad ti vec nisu jasne moje instrukcije.

Mozes bre jos nemoj da se predajes :).
 
Poslednja izmena:
Telefonom ako budu davali coina za 3$ mesecno bice odlicno. Mada mislim da nece moci ni toliko i da ce ta prica kratko da traje, jer ce im neko emulirati telefone na kompu (na desetine, stotine tel na jednom kompu) i uzeti zilione coina na taj nacin. Sve zbog toga sto je samo "iskustvo" kopanja i ne iziskuje zaista angazovanje hardvera. No, to je neka druga prica, a mislim da je upravo o tome pricano u ovoj temi ranije.

FX8300 daje oko 300 h/s na Cryptonightu, ali nije problem sto se on greje, nego se greje chipset na ploci. On npr u idle radi na 25-28C , kada mu dam da kopa podigne temperaturu (ni ne secam se tacno), npr na 60C, ali chipset na ploci sa 48C skoci prvo na 65 (narandzasto), potom predje 70C i krece "u crveno".... pa kada je presao 80C, tu sam ga prekinuo, inace ko zna do koje temp bi islo. Ventilatorom se smanji za cak 10-tak C temperatura chipseta, ali i dalje nije dovoljno, a i svakako nije vredno jer FX prilikom kopanja povuce ako se dobro secam jos oko 80-90W.

fx kopa xmr savrseno vec godinama , a to sto se tebi greje nije nesto podeseno ili kopas sa plocom u kucistu i nemoj siriti neke bezvezne informacije, jer farme sa FX cpu rade godinama bez problema i to cak sa fabrickim colerom
 
FX kida cryptonight coine ako govorimo o cpu miningu ne znam da li ima bolje za ulozen novac. Da se niko ne ljuti za sve treba malo znanja tako i za cpu mining, sto nizi napon uz optimalne taktove to radi full.
 
Ako moze iz prve ruke da li se vise isplati kopati CPU-om etn ili xmr? Ima li kakvu perspektivu etn? Po kalkulatoru ispada etn isplatljiviji trenutno ili gresim?
 
ETN jos je duplo isplativiji onako u grubo, mada je coin podlozan dumpu a i diff raste pitanje koliko ce dugo biti isplativiji.
 
Sta znaci ovo total paid? Mislim da je ovo pending balance koliko sam etn-a iskopao,ako se ne varam?
bb4197a62750e5b9e8621939da544642.jpg


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Total paid ti je isplaceno na tvoju public adresu slobodno prebaci taj iznos na Cryptopia.

A Pending balance tek treba da ti isplate....
 
Wallet je prestao da prima coine, stoji mi na pulu da je isplaceno oko 285, a kada refresujem stanje na novcaniku stoji samo 57! Ima li jos neko ovaj problem?
 
Na electroneum.hashparty.io
Citam po netu, mnogima se desava isti problem..ali niko ne zna uzrok.
 
Poslednja izmena:
Jel se sinhronizujes bez problema na mrezu ako ne mozes da se lepo sinhronizujes onda je to problem.
 
Desavalo se da se sinhronizuje do odredjenog bloka i zavrsi ne prijavljujuci nikakvu gresku. Evo upravo sada, kada sam po ko zna koji put pokrenuo sihnronizaciju, uspeo je da dodje do kraja. Izgleda da im je proces iscitavanja blockchaina opasno zagusen, pa dolazi do kocenja.
 
Meni sve radi evo malopre otvorio novcanik bez problema.


http://prntscr.com/h66iai Prvo mi se sinhronizovalo do cifre od 10190 i sve je ok.

Probaj ti jos par puta mora da ti proradi ne moze da posalje iznos a da ne stigne.
 
Koliko je bolji taj advanced nego begginer's?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aha samo procesorom :).

Evo bas sam poslao 10 Etn na Cryptopia i stiglo sve bez problema u pravu si ti sto kazes da je zagusena mozda mreza malo.

Ne isplati se kopati grafikama sto se tice Nvidije ima drugih novcica koji daju daleko vise,isplati se kopati samo Amd-om sada jer on mnogo dobro kopa Electroneum.

A vec sam kupio preko 5000 ico novcica tako da sam odustao od kopanja grafickim karticama kopao sam samo 10 min. juce cisto da vidim i to.

I procesorom se ne isplati ali nek iskopa koliko bilo ionako novcice cuvam minimum do Nove godine a proc mi ne trosi bas nista jos sam iskljucio 1 jezgro i umesto dva kopam jednim jezgrom ne moze da potrosi vise od 20w nema sile.
 
Poslednja izmena:
Ja sam upregao rigove od juce :)

Nasao sam uzrok. Desava se da ne uspeva uvek da primi dns chekpoint zapise hmm.. sto me navodi na pomisao da nesto nije u redu sa nekim dns serverom. Dns prevodi imena u adrese, ovaj wallet se ne hostuje ni na kakvom serveru i samo je klijent, a pool bi bio host. Izgleda mi kao zagusenje dns servera na kome se prevodi adresa tog pool-a..
 
Poslednja izmena:
Ma samo AMD za ovaj algoritam:
R9 380 - 750hs
RX480/580 -925hs
R9 280x oko 550hs (zavisi od memorije nisu se proslvaile :d)
 
Gtx 1080 kopa 540 hs a r9 280x 550 hs :DDDD

Gtx 1070 kopa malo vise od 600 hs a r9 380 750 hs :D

Potpuno si goldi u pravu Amd je zakon za ovaj algoritam sad kad polovne amd karte opet poskupe :D.
 
Poslednja izmena:
Jok, Nvidia 1060 karte sa ccminer-om, jer nisam uspeo da nateram xmr stak miner da radi. Bio sam u zurbi i ostavih tako kako je za sada. Imam oko 480h/s po karti, a mislim da bi trebalo da bude vise.

Postoji spisak benchmark rezultata ovde http://monerobenchmarks.info/
 
Poslednja izmena:
ccminer je zakon u 3 klika ga pokrenes jedan od najboljih minera takodje sam njime kopao Mona coin i Vertcoin davno.

I sta planiras odmah da prodajes iskopano?Ili da cuvas?Ta karta koliko vidim daje 1.5 dolar trenutno sto nije lose....Bolje od kopanja Eth-a trenutno.

Bas je dobar taj sajt sa benchmark rezultatima nisam znao za njega.
 
Gde je najbolje kopati? Trenutno sam na ovom hashparty.io

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Cryptonote miner
 
Poslednja izmena:
Jel mogu taj pool da koristim u cryptomineru ili sa skidam ovaj sumo, koji mi upravo failuje u downloadu? U crypto mi izbacuje stratum auth. failed.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno