Šta je novo?

Electroneum

Pokreni miner pa ce ti se pojaviti wallets

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel uspeo neko da pokrene Tahitije da rade?
Sa Claymorom?
Ili bilo koji miner generalno?
 
@Fallout 3
Za rudarenje Bitcoina sam dosao do informacije da je najisplativija GTX 1070. Da li je to tacno ne znam, ali verujem i tebi na rec. Izguglacu. Ali s obzirom da je kako kazes neisplativo rudariti BTC onda da li vazi da su iste graficke najisplativije i za ETH. Vidim da se dosta pominje da ga dosta rudare.

@suboticanin
Probao sam na bratov PC da pokrenem i isti problem ima kao i ti. Primetio sam da se to desava zato sto neki antivirus ili sta vec ima (a verovatno imas i ti) brise fajl minerd sa sledece lokacije: cryptonote-easy-miner_v0.0.3-1\binaries\cpuminer\64bit.
Nisam mogao da se bavim time da sredim problem ali kontam da treba da se u antivirusu stavi da se izuzme taj fajl od skeniranja.

@CaptainCrash
Pre CryptoNoteMiner-a sam probao isto kao i ti na electroneum oficijalnom sajtu da rudarim, ali je previse komplikovano pa sam batalio tako da savetujem i tebi da se ne mucis oko toga.
Kod mene je pokazivao kako sve radi, ali balance sve pokazuje da je nula. Tako da sam digao ruke od toga. :3
 
@Fallout 3
Za rudarenje Bitcoina sam dosao do informacije da je najisplativija GTX 1070. Da li je to tacno ne znam, ali verujem i tebi na rec. Izguglacu. Ali s obzirom da je kako kazes neisplativo rudariti BTC onda da li vazi da su iste graficke najisplativije i za ETH. Vidim da se dosta pominje da ga dosta rudare.

@suboticanin
Probao sam na bratov PC da pokrenem i isti problem ima kao i ti. Primetio sam da se to desava zato sto neki antivirus ili sta vec ima (a verovatno imas i ti) brise fajl minerd sa sledece lokacije: cryptonote-easy-miner_v0.0.3-1\binaries\cpuminer\64bit.
Nisam mogao da se bavim time da sredim problem ali kontam da treba da se u antivirusu stavi da se izuzme taj fajl od skeniranja.

@CaptainCrash
Pre CryptoNoteMiner-a sam probao isto kao i ti na electroneum oficijalnom sajtu da rudarim, ali je previse komplikovano pa sam batalio tako da savetujem i tebi da se ne mucis oko toga.
Kod mene je pokazivao kako sve radi, ali balance sve pokazuje da je nula. Tako da sam digao ruke od toga. :3
Da to znam za antivirus. Nego izgleda da mi je nesto vrisnulo od komponenti. Evo sad mi je na maticnoj zakacen samo hdd i nece ni bios da digne, vadjenje baterije ne pomaze. Sinoc mi je sve blokiralo osim ucitavanja sa hdd. Win ikonu nisam ni mogao da otvorim, mislio sam da je do tog virusa, ali sad vidim da je sto gore

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo stavia sam i ja na laptop da probama kako to funkcioniše ;)
Pokrenuo sam electoneum pool miner v.1.1 beta.
I SAD mi traži walet adresu! nju sam dobio ssa stranice electroneum https://downloads.electroneum.com/

edit:
evo nesto sam valda napravio

jel ovo radi
f1.jpg

gde mogu da proverim kolko sam iskopao :) evo naŠao sam valda ovde http://electroneum.hashparty.io/ samo nema ništa još, hehe
ok
ps: dali antivirus da bude stalno isključen?

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
markocool-Ko ti to rekao da je gtx 1070 najisplativija za rudarenje bitcoina?:D Rx 570 ti je najisplativija za Eth.

suboticanin-Sta bi sa racunarom?Jel sve u redu sada?

glogi-Da kopa ti to sve kako treba,mislim da antivirus ne treba da bude iskljucen nego da stavis u opcijama u antivirusu da ti ne blokira fajl kad ga pokreces.

radiosb-Pogledaj stranicu broj 7 ove teme sve ti je napisano.
 
Evo ja isprobavam sa Crypto Note Minerom na Athlon X4 740. Nije mi jasno kako to da daje vise H/s sa 2 jezgra nego sa 4?!
 
Pa bilo je jedno 5x isplativije prosli 24h od eth-a recimo imaju net hash pola od snage monera nije bas mizerno. Vjerovatno ce u naredna 24h jos diff da se podupla ali bi moglo i da jos bar 24h potraje veca isplativost. Cryptonight algoritam pa dobro dodje da se rigovi malo odmore ;)
 
Da li je normalno da i3 procesor daje samo 28h/s?

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Meni isto radi brže kada stavim na 3333 cpu, (imam i7), na 5555cpu mi skroz sporo?!
ps:Hash rate, jel bolje kad je veca vrednost ili kad je manja?


Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
djuka90-Koliko jezgra si stavio?

glogi-Bolje je kad je vec naravno ako ti bolje radi na 3333 ostavi onda tako :).

Ja poceo da rudarim i grafikama ne prelaze 30 stepeni pitam se da li uopste rudare,sta je ovde bitno za rudarenje grafikama core i memory ili samo memory sto vise kao kod Eth-a?
 
Na 4 jezgra. I port5555

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
djuka90-Koliko jezgra si stavio?

glogi-Bolje je kad je vec naravno ako ti bolje radi na 3333 ostavi onda tako :).
Pa vidim da brže puni "ove" 100℅ total shares. Ok
A što je ovo #ofThreads: da stoji na 4 ili ?

Pps:nakon koliko vremena pokazuje na stranici koliko si iskopa?
 
Poslednja izmena:
djuka90-Sto si stavio na 4 kad imas 2 jezgra a 4 threada....Mislim da moras da stavis na 2 a ne na 4 ali proveri kako ti bolje radi i pogledaj koliko ti je zauzece procesora u task manager.Stavi port 3333 to ti je slab procesor.

glogi-Mislis cores a ne threads?Threads su ti virtuelna jezgra ne prava.

Ako kopas samo procesorom nacekaces se nekoliko sati diff je eksplodirao....
 
Poslednja izmena:
Pise mi da je 4 max pa zato..kada stavim na 2 da radi rastereceno procesor i kopa manje tj oko 22

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Znaci program racuna i virtuelna jezgra ok onda stavi na 4 port 3333 nek bude i to je to.Kada stavis na 4 onda ti je zauzece procesora 99 posto?Tako bi trebalo da bude kad bi stavio na 3 manje bi kopalo ali bi procesor imao manje zauzece.
 
Da tako mi sad stoji i procesor na99%

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
A na amd athlonu x2 3ghz mi kopa oko 23 pa mi zato cudno.a na i3 28 h/s

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Pa bilo je jedno 5x isplativije prosli 24h od eth-a recimo imaju net hash pola od snage monera nije bas mizerno. Vjerovatno ce u naredna 24h jos diff da se podupla ali bi moglo i da jos bar 24h potraje veca isplativost. Cryptonight algoritam pa dobro dodje da se rigovi malo odmore ;)

taman dok ja prebacim rigove opet ce biti manje isplativ, klasika :D
 
A na amd athlonu x2 3ghz mi kopa oko 23 pa mi zato cudno.a na i3 28 h/s

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Ali Athlon x2 3ghz ima dva prava jezgra a taj tvoj i3 ima 2 prava jezgra i 2 virtuelna jezgra to nije isto.Kada bi i3 na primer imao samo 2 fizicka jezgra kopao bi koliko i taj Athlon....
 
Poslednja izmena:
Aha,sad mi je jasno.hvala

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno