Šta je novo?

Electroneum

Probao neko da majnuje ETN sa RX570 i koliko je hash?
Nešto sam nalazio po netu da baca 750 h/s ali mi to deluje malo previše?

Razmišljam da malo preusmerim kapacitete sa ETH-a na ETN da se akumulira dok se još relativno brzo kopa.
 
Meni na Rx 570 max 850, sa kojim podesavanjima ide 1000


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba hteti, treba smeti.

Moje kartice sa Wolf minerom daju oko 910-920H/s (570ke i 580ke).

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Kakva je trenutno isplativost, koji je najbolji miner i pool za amd polaris karte? Prebacio bih jedan rig da probam pa da ne isprobavam sve majnere redom a i komplikovano je da se podesi, ako može neko da okači podešen bat fajl ili neki hint.
Imam xmr stak više verzija, Wolf miner i Claymore Cryptonote razne verzije. Ta tri su mi favoriti samo ne znam odakle najbolje da počnem
 
Naravno da sam to sve video, pogledao sam svaki video klip i pročitao celu temu do 5 noćas sam čitao. Uopšte nije tako jednostavno podesiti. I taj tutorijal je za nvidiu. Skinuo sam xmr stak za amd ali ne radi. Izbacuje "Selected OpenCL device index 1 doesn't exist". I sa drugima bi garant bilo isto, pratiš tutorijale izgubiš vreme i na kraju ne radi. Zato mi treba neko ko ima amd i kome radi
 
Citat Citiram korisnika: Fallout 3 Pogledaj poruku
https://www.youtube.com/watch?v=NIhIcIrwQuA&t=44s

Probaj sa xmr-stak da kopas imas sve na klipu gore,ispod klipa imas linkove za Nvidiju da ga skines.


Legendo, podesio ga za manje od minut. Radi kao singerica, kopa i cpu i GPU. Brzinom oduševljen. 700-800 h/s. Izvrstan majner. Hvala na pomoći.

Eto ga covek ima Amd i podesio za minut nije nista komplikovano.

Mislim da tebe zezaju drajveri a ne mineri...Koji win i koji drajver imas zadnji ili?

Taj tutorijal ti je za sve karte.

Gledam na netu taj problem najcesce imaju korisnici windows-a 10 probaj win 8.1 trebalo bi sve da ti radi win 10 voli da zeza ponekad a nekome radi ekstra.

Probaj neki stariji drajver za amd da stavis.
 
Poslednja izmena:
Sve je u redu sa drajverima, blockchain iz avgusta, eth sa clay-om radi kao sat. Kažem pokrenem taj xmr stak majner i dobijem grešku tako da mi video tutorijal nije od pomoći kada nisam u mogućnosti da ga ispratim. Istraživanje šta znači greška i zašto je izbacuje je potpuno vremenski neisplativo. Zato treba gotov podešen majner za 6 polaris karti...
Sad ću da probam claymore cryptonote 10.2 beta
 
Ok,tesko ces naci podesen majner za Electroneum jer je nov novcic.Drugo je Eth to ti je drugi algoritam nema nista zajednicko sa Etn cak idu razlicita podesavanja klokova za oba novcica....

Claymore bi trebalo da ti radi bez problema dobar je za Amd karte.
 
Evo radi claymore, 782 heša za rx470 i 914 heša za rx580. Samo ima tu još mnogo čačkanja, hoću da nateram i taj xmr stack majner da ga probam i sgminer. Takođe i poolovi dok se vidi koji radi najbolje i sa najmanje fee.
Kako misliš različita podešavanja? Može nešto malo da se razlikuje, ništa bitno zar ne? Memorija je već klokovana koliko može a gpu core probam pa vidim da li utiče nešto viša vrednost.
Sve u svemu znam da sam zakasnio dva meseca, ili bar mesec i po. Sada je glavno pitanje da li je uopšte isplativo kopati ga, ili jednostavno kopati eth pa ga kupiti na berzi, čista matematika na koji način ga dobijaš više
 
Procesljaj malo temu videces neka podesavanja za te kartice ne idu isti klokovi kao za Eth....Imas i na youtube sigurno koji su najbolji klokovi.Citao sam u temi da su neki sa rx 580 vadili 1000 hash-a.

Isplativo je kopati ga trenutno e sad da li ces da holdujes ili prodajes to sam razmisli po meni ima potencijala da cena raste jer je tek na jednoj menjacnici,mobilni miner je u beta fazi,najavljuju neka partnerstva,najavljuju da ce biti dodat na druge menjacnice ali se tacan datum ne zna.
 
Poslednja izmena:
Ono sto je puno ljudi ne svataju da whattomine daje 35% fee za etn.
Evo ja kopam vec 2 meseca od kad izasao na nanopool. I very approximate calculator na nano daje rezultate koji ne se poklapaju sa whattomine. Ustvari kad uporedim, meni nano daje skoro isto kako najisplatljivi koin na whattomine.
Evo primer moj hashrate na whattomine kaze da pravim 30 usd dnevno, ali na nano daje brojke od 40-45 usd dnevno. Sto je puno vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tacno ne postoji nijedan validni kalkulator postoje samo kalkulatori koji izracunavaju zaradu odprilike nema kalkulatora koji izracunavaju zaradu tacno u cent.
 
Ma pročitao sam ja celu temu detaljno juče, ne samo prečešljao, shvatio sam većinu stvari. Samo još da nateram i xmr stack majner i isprobam i sgminer i podešavanja da li se može izvući više. Nisam ja ni gledao whattomine to me uopšte ne zanima, znam koliko je to bilo netačno čitao sam celu staru prepisku kad je trajala ona žurka, koju sam propustio hehe.
Zanima me praksa zato sam na ovoj temi :) znači ko ga kopa u ovom trenutku, kojom snagom koliko dobija novčića dnevno/mesečno nebitno, na kom poolu. Pošto sam tek pustio pa mi nano prikazuje haotično statistiku... kad bi trebalo da se stabilizuje?
 
Za 24h vidis pravo stanje :) xmr stack vredi isprobati a sgminer po meni je vise naklonjen nvidijama kao i ccminer....Ne bi se ja mucio sa sgminer-om.

Nisi nista propustio ako planiras da ga holdujes....Nije mu sad toliko velika cena kakva moze da bude u sledecim mesecima.
 
Kako nisam propustio kad je diff bio neuporediv pre mesec i po dva, ako sam dobro shvatio. Moglo je da se nakopa brdo. I ljudi su pisali da je isplativost čak 2-4 puta veća od drugih najčešćih i profitabilnih coina, sad ne znam koliko je to tačno. Čak i pored one velike krađe na poolovima je navodno bilo odlično.
Uglavnom ove četiri kartice bacaju stabilno 3400 h/s u majneru e sad na nanopool statistici to mnogo varira, pokazuje i po 2300, ne znam da li je to normalno. Kod eth na ethermine hashrate je zakucan. Inače isti rig te četiri bacaju 119 na eth pa videćemo računicu.

Da li na cryptopiji može da se kupi etn direktno za eth ili mora za btc? I jel neophodna tamo verifikacija ličnim dokumentima za povlačenje novčića?
 
Poslednja izmena:
Kod mene Sgminer daje najviše sa parametrima -w 8 -g 2 --rawintensity 952
--rawintensity 992 za RX480 8GB Samsung memorije sa ubermix tajminzima na 2050
952 za RX470 4GB isto Samsung i ubermix 2050
kartice daju oko 960h/s - može i više ali su mi GPU podešeni na optimalnu potrošnju, negde oko 1170-1186, kako koji. Kada pojačam, potrošnja skače 10-15% za 2-3% ubrzanja. Jedna 470 ide i na 990h/s sa GPU na 1230 i 925mv, ostale neće, moram da pojačavam napon pa mi se ne isplati...
 
Moglo je da se iskopa dosta tacno ali to je bio kratak period svega nekoliko dana pool-ovi nestabilni danas iskopas 1000 sutra 500 prekosutra 700 kad se sve stabilizovalo i radilo kako treba onda se vadilo sve manje ljudi sa 10 karti pa navise iskopali su veliku kolicinu sa par karti realno iskopala se neka manja kolicina....

Isplativost je varirala kazem ti nikad nisi znao koliko ces iskopati za 24h.

Ta cifra od 3400h je odlicna cifra to sto ti varira je normalno gledaj samo koliko dobijes novca za 24h samo to je bitno....Etn moze da se kupi za Btc,Doge,Ltc,Usdt....Ne treba ti verifikacija.

Sgminer je ok u globalu ja vise volim xmr-stack i mnogi hvale xmr-stack u odnosu na sgminer.
 
I lik od koga sam kupovao bios (inače ima jako dobre i detaljne tutorijale na bitcointalk), preporučuje xmr stak ali sgminer navodno daje najveći hash samo je teži za podesiti. Ima tu sve prednosti i mane:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2345911.0

Naravno, najbitnije je u praksi koliko se iskopa, videću za 24h. Samo kažem ethermine pokazuje reported hash potpuno tačno koliko i ja vidim u majneru, i zakucan je ne varira
 
Ja koristim sgminer, uopste nije tezak za podeshavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jel ok 600hash-a za 570 4gb karticu? u pitanju je xmr miner
 
Proradio je opet najaci pool http://etn.pool.crypto.ba/ :-D
Kad se ovde kopa vidis koliko zakidaju ostali.


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo samo 3 rudara konektovano na ovaj pool? :d

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sinoc je tek pusten pool oko 23h bozic je nisu jos ljudi informisani cekaju da zavrse krug sta kopaju da isplate pa da se prebace kao ja.

Hristos se rodi uspesnu godinu svima zelim !!



Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
fa3956be9f6ef97f365a39752eb82355.jpg
 
Poslednja izmena:
da li je podeseno da moze da se kopa sad na menjacnicu?
 
Nazad
Vrh Dno