Šta je novo?

Electroneum

Hehe :) a sta mislis koliko?:)Evo sada je Authorized :)

Gotovo je ti stiglo sada nesto?:)
 
Poslednja izmena:
Aham za Eth kupio sam nesto malo :) ako u buducnosti vidim da novcic ima sve vecu perspektivu svakako cu uloziti mnogo mnogo vise :).

E super sto ti stiglo :) ima da se obogatis samo od nas sa foruma :).

Svakako od svih Ico projekata ovaj stvarno ima jedinstvenu ideju :).
 
Poslednja izmena:
Ima ideju? Koja služi čemu?
Pošto Željko nije online, reći ću ja, još jedan shit-ico, samo upakovan u šareni papir.
 
Ok svako ima svoje misljenje i da dobijem 0 dolara nije mi zao bacenih para jer sam ulozio neku sicu :).

Prvo ako se rudari preko telefona ima svi koji imaju android da ga rudare drugo ako ga uvedu kao valutu placanja u mobilnim igrama ima vrednost jos da mu skoci,koliko znam ne postoji nijedna mobilna igra u kojoj na primer mozes kupovati bitcoinom neke iteme u igri.

Uostalom da ne sirim temu vreme ce pokazati sta ce biti :).

Da ne bude da Zeljko nije u pravu sto kaze za Ico coine velika vecina lice jedni na druge ali ovaj ima ideju i to me privlaci.

Sto vise citam o ovom Electroneum-u sve mi se vise svidja plus ako su cifre tacne da je vec u njega ulozeno preko 2000 bitkoina i jos ko zna koliko Eth-a mislim da ima sjajnu buducnost.

Kad bi ga ubacila samo jedna menjacnica vrednost bi mu eksplodirala a da ne pricam sta bi bilo kad bi ga ubacili na Bittrex ili Poloniex.

Neko je u temi Electroneum na bitcointalk-u napisao da li ce da se kopa Gpu i Asic-ima a founderi su napisali da su ga napravili tako da ne moze ni Gpu ni Asic-i da ga kopaju.
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam 100% u pravu dok neko ne pokaze i JEDAN ico koji ima smisla! (osim ETH :d)

Slucajno sam upoznat trenutno sa par devova android custom kernela koji su bili jedni od vodecih devova open source pokreta, spelom slucaja jedan od njih je i Epsylon a drugi se tek nedavno prikljucio mining zajednici

Isti se prevrce od smeha kad je citao o ovom ICO-u, pogotovo sto kuci ima 100-nak android telefona, pa kaze da moze ista da kopa sa njima, za 24h bi vec imao tonu aplikacija za to i verovatno bi zaradio brdo para

Takodje posto je nov u crypto svetu ICO su mu blicki i interesantni, procitao je masu white paper dokumnenta i do sad je ulozio <50$ u samo jedan ICO koji je njemu imao "malo" smisla
 
Poslednja izmena:
Znaci cenis bacio sam novac u bunar?:)

Pa vidi ako jedan telefon kopa recimo 3 dolara mesecno i to se isplati a struja moze da se krade svuda :D,ja znam dok sam bio u srednjoj Ekonomskoj skoli svi smo punili telefone u skoli sta nas briga :D.

Kakvih sve shitova od Ico-a ima na bittrex-u bilo bi glupo da se ovaj Ico coin ne pojavi tamo.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da telefon zapravo ni ne moze kopati, ode baterija odma, zato se pitanje o cemu se radi, a to da bezmisleni i ludi ICO dobijaju na ceni to stoji, barem dok se trzste ne zasiti (a verujem da smo tu negde)
 
To jeste ali puno ljudi ima i po 2 android telefona jedan mogu da koriste dnevno drugi moze da stoji na punjacu i da kopa :).

Bas me zanima kako ce to tacno izgledati na mobilnom telefonu jedva cekam 1 novembar :).

Video sam da ce ipak dozvoliti i da se kopa sa cpu minerom na Windows,Linux,Mac sistemima :) ali pitanje je koliko ce moci da iskopa Cpu.

Jeste to si u pravu Ico su najgori kad je u pitanju pump i dump brzo rastu i jos brze padnu.
 
Poslednja izmena:
Pa nema nista u white paper o tome se i radi kod 95% ICO u white paper koji samo devovi citaju sve bi moralo da detalja biti objasnjeno a ne naklapanje nebuloza

Njima je ovo finta da navuku masu, kopanja mozda i ne bude vec deljenje preko brojeva itd, ko to zna
 
Jel ste ozbiljni? Pa nece sigurni mobilni da rudari i stvata blokove sa cpu/gpu. Samo simuliranje kopanja na osnovu koga se dobija coin...
 
Poslednja izmena:
Jel ste ozbiljni? Pa nece sigurni mobilni da rudari i stvata blokove sa cpu/gpu. Samo simuliranje kopanja na osnovu koga se dobija coin...

Naravno ali je problem sto na fintu navlace masu, mozda se i bude zvalo POW mining, a u sustinu delice coine onima koji vrte neku aplikaciju koja ne radi nista...

Mada ako neko drzi neke coine na mobilni aj bi vas pre toga upozorio da razmislite sta trpate na isti, de ne bude posle, pa cak i da ne drzite tu je 2FA tu je email! sta ce im vise!
 
A ako rudarim sa cpu na racunaru?Postoji i ta opcija.

Mislis da ce i na racunarima cisto da se vrti miner a u stvarnosti nece nista da kopa?
 
Na racunaru ce biti pow standardan. Malo je deebilno simulirati pow na racunarima. Mislim i na mobilnim je, no eto..
 
Poslednja izmena:
Ja se samo secam da sam pratio jedan ICO shit nedelju dana, jer je bio POW, krene kopanje, kad ono nagrada nesto smesno 0.0000x, pratim slack krenuli kupci ICO svi da se bune sta ovi sad kopaju, kad dev kaze ne brinite time bomb kopanje ce trajat nesto kao 48h i diff ce otici u nebo i ako niko ne kopa, kopao sam ga 4-5 sata od prve sekinde ne secam se jel sam izvukao i 2$, ovi sto su ga kopali danima nisu dobili vise od mene dok su skontali da kopaju u prazan lonac
 
pih ja se nadao povecanoj prodaji baterija :d
 
Ne zovu ga džabe "mobile mining experience". Ne dodaje blokove na blockchain, samo povremeno proveri snagu cpua i na osnovu toga dodeljuje novostvorene coine. Piše u technical white paperu.
 
Pa sad neko da mi napise zastite, ako ne znas ljude koje ja znam, modifikuju minere za par sati, sta ih ovde sprecava da isto modifikuju koji ce davati 10-1000 puta vise tako sto ce raditi non stop, pa cak i portovat na komp da glumi par hiljada telefona

Ne zaboravi da je ovo opensource i da ljudi jedva cekaju da nesto iskoriste

Ko se seca dok se kopao steemit znam par devova koji su ga zestoko iskoriscavali jer je bio retardiran koncept kopanja, i najmanja rupa se nadje, a ovo ovde kako je objasnjeno je par desetina gore :D

Pa da je iko uspeo da smisli koncept POW kopanja bez maksimalne snage ili ogranicene, pa odavno bi neko sve coine prebacio na isti kako bi stedeo struju, jer je to globalno najveci "problem" POW-a
 
Poslednja izmena:
@zeljko
Bila su dva koncepta ogranicavanja POW snage negdje 2015. Dva coin-a su pokrenuta, zaboravio sam imena, sjecam se da je bio X11 algo. Radili su dosta dobro ali samo zato sto je POW faza bila ogranicena vremenski.
 
Hm... vec imam cetvoro od referala a samo sam ovdw ostavio link.

Hvala vam ljudi.
Nov sam u ovome dopada mi se ideja i zeleo bih da kupim i ja nesto tog coina sa eth... moze li me ko uputiti kako to da uradim eth mi je na poloniex...? Hvala

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da ali bilo koji POW algo bi bio besmislen na telefonu, cak je i zcash predvidjen za isti pa nista od toga, jednostavno ne mozes ni jedan gpu/cpu algo prilagoditi telefonu, da nesto muljas sa kodom ljudi koji se 100x vise od mene rzumeju bi za par sati napravili optimizovanu verziju i izivljavali bi se na coinu, kao nebrojano puta do sad (o ovome se bas i ne prica)
 
Mango coinz je bio interesantan projekat, neki nasi ljudi su ga radili, i odustali nazalost. A zasto nek nam kazu, verovatno citaju benchmark forum.
 
Ma treba dobro pazit što se instalira na mobitel ili comp!
Ima na bitcointalk forumu, instalira je walet na comp za neki coion, i kad ih je prebacio u walet nije moga više uopće pristupit valletu.
Samo želim skrenuti pažnju na sigurnost! ;)

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
21bilion novcica, znaci vredece ovaj coin 2.1 cent.
 
Nice :D


Electroneum Token Sale Closing Early...
Hi Everyone!

We've nearly reached the $40m US dollars that we aimed to reach. We have raised $38m as of 16:00 BST. We have had over a quarter of a million users join the Electroneum Token Sale! It must be one of the largest tokens sales by user number in history - if not THE biggest. Bancor raised 140m+ on just 10,000 contributors. Tezos raised $240m on 22,000 contributors. We have more than 110,000 contributors who've made over 160,000 transactions from over 250,000 users who have registered on the token sale manager.

The Electroneum team have reconfirmed that there is going to be a hard cap at $40m US dollars.

Therefore the token sale will almost certainly be closing early, as soon as the value of the Bitcoin and Ethereum raised by the sale of Electroneum exceeds $40m US Dollars.

The rationale behind this decision is as follows

1. To prevent early access to Electroneum purchases. Electroneum has built an incredible momentum in the market. Clearly it is important this continues past the token sale, and into the exchanges upon listing. The management team believe this will pivot into further excitement for the app and for mass user adoption of Electroneum.

2. The exchanges are likely to list Electroneum quickly, due to pent up demand, which will equate to transactions and new users for the exchange(s) that list Electroneum.

3. It gives a clear signal to the market that the team are focused on the long term goals and success of Electroneum and not the proceeds of the token sale.

As soon as the $40m US goal is reached we will close the ability to make purchases via the Electroneum token sale manager and make an announcement on Telegram, Facebook, Twitter and the Electroneum website.

We will, of course, follow up with interviews and press releases to the financial and disruptive press.

We’d like to thank everybody who has contributed to the Electroneum Crowd Sale (token sale) and we look forward to moving on to phase 2 and the launch of the full app on November 1st 2017.

If you still want a chance to buy some Electroneum you have a very limited time left. Visit https://my.electroneum.com to make your purchase.

Remember that once we get Electroneum listed on Exchanges, you will be able to make purchases there. Electroneum Ltd will never sell Electroneum coins again once we reach our hard cap goal. The entire market will consist of trading with existing Electroneum owners.

Our Telegram group is now over 14800 members, again one of the biggest (if not the biggest) in token sale history! If you are not already our Telegram group chat - install the free Telegram app on your phone and join the Electroneum group - you'll find a likeminded audience of literally thousands of friendly, helpful, Electroneum fans, eager to help and chat about cryptocurrencies, life, the universe and EVERYTHING!

Have great day everyone!

Richard Ells
Founder of Electroneum
[email protected]

PS - Please remember buying into a cryptocurrency is not a guarantee of returns. My own opinions of where we can take Electroneum could be wrong. You should not purchase more than you could afford to lose. We have a working product and are raising money to market this to a huge audience. Please ensure you do your due diligence, check out me and the team, what we've done before and who's behind the project, and only purchase ETN if you are comfortable with the risk.
 
Rečit čovek, i disclaimer mu je vrhunski. :)

PS - Please remember buying into a cryptocurrency is not a guarantee of returns. My own opinions of where we can take Electroneum could be wrong. You should not purchase more than you could afford to lose. We have a working product and are raising money to market this to a huge audience. Please ensure you do your due diligence, check out me and the team, what we've done before and who's behind the project, and only purchase ETN if you are comfortable with the risk.
 
Nazad
Vrh Dno