Šta je novo?

Electroneum

Nik1606 ......Juce sam batalio kopanje BTG-a i vratim se etn oko 14h
Sa koliko kartica i kojih iskopas 600 komada? JA sa 15kom rx470 sam za 20 sati iskopao 396 komada. To je barem 10 % slabije od kopanja eth-a.
Nije to samo sto laze kalkulator, vec i diff koji izgleda nema veze sa kolicinom novcica koji se kopaju, sto nema nikakve logike. Diff je nesto slabiji nego pre 5 dana aja iskopam 100 novcica manje nego tada.
Da taj kalkulator laze u nekoj konstanti, barem bi mogli da izracunamo. Nego tipa 0d 20% do preko 40%
Ovako je sve faktor srece.
PRatim ja i prijavljeni hash, i uracunam ja to manje sto oni iskalkulisu i opet nije ni blizu.
Sem prvog dana mog kopanja kada sam iskopao lepu kolicinu (to je mozda bio cetvrti dan od pocetka), od ja mislim 5og dana ovo nije isplativije od etha, barem za moje kartice.
Jedino ukoliko pred taj neminovni dump pojavi se na nekoj menjacnici i na kratko mu cena ode gore, ali ko veruje u to neka ga kupi, ali mi kopanje deluje neisplativo
 
Slazem se...ja sam od prvog trenutka kopao cim je moglo i prvih par dana 3-4 uzeo preko 2000etn...
Sada je vec drasticno opao broj iskopanih,a diff varira strasno i izgleda nije samo vezan za trenutnu cenu...kalkulator i ne gledam...stavim po 500mhs manje i racunam od prilike koliko ce biti na 24h...ali detaljno sve gledam kasnije na walletu kad legnu uplate....trenutno ne mogu da prebacim 380etn/24h...sa 5Ghs kopanjem...sto mu opet dodje 380*0.035=13.3$
Opet bolje od ETH...meni...a kartice i rigovi hladni ko da su umrli...hehehe
Ovo mi je trenutno najmanja moguca zarada...kad je diff bio manji i broj minera na poolu bio 1200 i manje (sad ih je 2950)...i cena je uvek bila min 0.045$...imao sam skoro preko
22$/24h
 
A koji je majner grafike :) nesto nisam nasao na poolu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uf, clay koristim za ostale coine. Nisam video za ovaj, moze neki link sa upustvom ;) i wallet gde se moze naci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da da, kopaju svasta nesto, sada je na ETCu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aj sutra cu da bacim malo hesa :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni ETN pi*i na HashParty samo tako...
Neka istera vako jedan ceo mesec da se malo pokrpim i super će biti :d
 
Da preporučim pool.electroneum.space, dva dana su mi rigovi na njemu, za sada nijednom nije stao sa radom, isplate su 5% manje od calculatora što je donekle i normalno,zbog varijacije diffa
 
Koliko traje sinhronizacija kada se pokrene elektroneum fajl iz tutorijala sa YT?
Meni nema kraja nikad da pise SYNH ok itd kao onom liku...

Sync data returned a new top block candidate: 4001 -> 28350 [Your node is 24349 blocks (16 days) behind]
SYNCHRONIZATION started ovo vec 3x pise

a na pocetku...

WARN blockchain.db.lmdb src/blockchain_db/lmdb/db_lmdb.cpp:72 Error attempting to retrieve a hard fork version at height 0 from the db: MDB_NOTFOUND: No matching key/data pair found

NS checkpoint records were received
2017-11-17 08:21:00.119 3080 INFO global src/daemon/core.h:78 Core initialized OK
2017-11-17 08:21:00.119 3080 INFO global src/daemon/rpc.h:68 Starting core rpc server...
2017-11-17 08:21:00.119 [SRV_MAIN] INFO global src/daemon/rpc.h:73 Core rpc server started ok
2017-11-17 08:21:00.119 [SRV_MAIN] INFO global src/daemon/p2p.h:78 Starting p2p net loop...
2017-11-17 08:21:01.119 [P2P7] INFO global src/cryptonote_core/cryptonote_core.cpp:1247 [1;33m
**********************************************************************
The daemon will start synchronizing with the network. This may take a long time to complete.

You can set the level of process detailization* through "set_log <level|categories>" command*,
where <level> is between 0 (no details) and 4 (very verbose), or custom category based levels (eg, *:WARNING)

Ilisam debelo nesto zayebo :-D
 
Poslednja izmena:
Uzmi GUI wallet radi sasvim dobro, forkovan sa sumokoin-a.
 
Ja ga cuvam, prodaja na tamo 1-200$ (da ne kazem 300$) :d

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Kao bi ti znao koliko je bitcoin imao problema na pocetku ovo sto se desava sa Electroneum je nista.

nesic1-Kad se obogatis posalji razglednicu sa Havaja :).
 
Fall kopam ga procesorom, imam oko 80-110 hashrejta.

Sad sam proveravao Criptopodiu joj mi se ne vide novcici ?

SVe sam odradio u *****, kao na sa yt snimka, u cmdu mi se prikazao da je ok prebaceno sve sve
 
Kada si kopirao adrese da li si obrisao razmake?Ako nisi ko zna na koju adresu si poslao.
 
Ja imam problem znaci odradim sve kao na snimku na yt i na kraju kada treba trnasfer ETN adresa pa broj coina pa opet PaymentId adresa kliknem enter jednostavno se nista ne desava? da li ima neko ideju sta bi moglo biti
 
Si se prvo sinhronizovao sa mrezom preko electroneumd?Moras prvo to da odradis i celo vreme treba da ti stoji otvoren.

Da li imas razmake na adresi?Hoce da se pojave razmaci kada kopiras adrese.
 
Si se prvo sinhronizovao sa mrezom preko electroneumd?Moras prvo to da odradis i celo vreme treba da ti stoji otvoren.

Da li imas razmake na adresi?Hoce da se pojave razmaci kada kopiras adrese.

Mislim da nisam ni ja to uradio...nisam nigde ni cuo da to treba...
 
Si se prvo sinhronizovao sa mrezom preko electroneumd?Moras prvo to da odradis i celo vreme treba da ti stoji otvoren.

Da li imas razmake na adresi?Hoce da se pojave razmaci kada kopiras adrese.

Odradjena sinhronizacija bas kao na yt i stoji mi celo vreme, nemam razmake na adresama...
 
Posalji mi sliku na pm da vidim gde je problem meni sve ekstra radi.
 
Kopao sam pre 10ak dana etn sa grafickom i procesorom laptopa.
Za graficku sam koristio CCMiner a za procesor cryptonight miner i sve je radilo kako treba, ukupno 160h/s. Iskopao sam 15ak coina.

Sad htedoh ponovo da upalim ali mi CCMiner izbacuje neku gresku u vezi graficke i lap potpuno freezuje i moram ga gasiti na dugme.. Graficka je ispravna, svi fajlovi su tu, config je u redu.. Sta moze biti problem?
7864a8f36a25c7c0992d23c9e932bebf.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Si se prvo sinhronizovao sa mrezom preko electroneumd?Moras prvo to da odradis i celo vreme treba da ti stoji otvoren.

Da li imas razmake na adresi?Hoce da se pojave razmaci kada kopiras adrese.

http://prntscr.com/hbw8h0

:d

Samo sam otisao na sajt i probao login medjutim pise we will back soon...ja ostao na sajtu a u medjuvremenu otisao dalje nesto ceprkao,u pozadini radio sinhronizacju na koju sam zaboravio i kopa zec...taman kad sam rsio da pozatvaram sve i ostanem na zecu...booom.Cudo se desilo :-D

Skinuo sam CC miner ali nema opcija edit u fajlu,samo start itd...kako da namestim i izmenim adresu walleta i da li je ovo uopste za kopanje sa grafikama ili za CPU kopanje?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno