Šta je novo?

Electroneum

Ne videh ovo drugo.
Pa iskopano se vidi na poolu (hashparty).
Ukucaš svoju adresu iz novcanika . Poklopilo se kada sam sinhronizovao novcanik (trajala sinhronizacija citava 4 sata)
Nego mi moja 3 riga iskopaše samo 160 coina za ovu noć (za 8 sati) .
Znači duplo manje nego juce, a na kalkulatoru poola pise da je za moj hash ocekivano 700/dan sto nema sanse da iskopa. (Bice ispod 500).
Polako ovo postaje manje isplativo od kopanja eth.
Verovatno vec danas pada ispod isplativosti eth.
Jedino sto je cena pocela da raste, mada kad nam podele wallete za kupljene u presale-u verujem da ozbiljan pad sledi.
Ja se nadam da samo izvucem taj 1 eth koji uletih pre metar dana, iako sad imam fiktivnih (zarobljenih, ) a kao zaradenih 5 komada
 
Pa da vidi se sto se ne bi videlo,uh 4 sata bas mnogo meni traje obicno 5-10 min.

Veliki je diff i konstantno raste tako da je sve to normalno.

Ako kopas Amd-om trebalo bi da je jos uvek isplativo a za Nvidije ne znam kakvo je trenutno stanje.

Sledi pad naravno sad da li ce biti ispod 1 centa ili ne tesko je reci....
 
S obzirom na diff i stanje polova za nvidiju vise nije isplativo, a u toku dana ocekujem i da se AMD razilazi :d dosta je ovo potrajalo 4-5 dana :)
 
vidim da verovatno resavaju danas (mada su rekli to i za nedelju i za ponedeljak) . znaci sledi dump i treba biti brz i spasiti sta se spasiti moze. :)

Inace onaj problem sa startovanjem electroneumd sam "resio" tako sto sam sve pokrenuo na laptopu, a nijedan rig mi nije hteo to da pokrene (evo ni danas nece). MSM nije ni bitno na kraju,ali definitivno ga nesto hebe na mojim rigovima, a sve sam uradio kao i kasnije na laptopu.
Trajalo je 4 sata jer mi bio los net u kuci daleko sam bio od rutera.
I definitivno onaj njihov kalkulator profita nema veze sa zivotom.
Znam da diff skace, ali ocigledno taj njihov kalkulator ne prati ni blizu taj rast diffa.
Gledam hash u poslednjih 12 sati i uglavnom mi je ujednacen. Kod njih na kalkulatoru stoji u poslednjih 24 sata izmedju 630 i 730, a meni je iskopao 230 za 12 sati. Znaci negde u proseku 460/dan. prevelika je to razlika
 
Promeni pool koristi easyhash.io ili hashparty.io oficijalni polovi su bagoviti pisano 10 puta u temi do sada.

Da oni ciljaju mobilni segment a i recimo ti sto rudare nebitno da li su klinci,srednjoskolci,studenti kazu to svojim roditeljima,rodjacima pa i oni ce rudariti svojim android telefonima iako se slabo razumeju u samu materiju kad vide da im to donosi kes svi ce da rudare....

Jeste electroneum nema veze sa slikom...


Kopao sam ceo vikend ostavio komp na poslu znaci od petka do ponedeljka, imao sam hr ok 100, kad sam proverio tada jer je moglo u petak iskopao sam 0.7 za kratko vreme. Medjutim sad ne mogu da proverim kod njih na sajtu jer je zaboo...

Kad proverim na ovima sto si ti okacio stoji da imam 0 ???
 
Oba sajta rade evo sad sam ih bas otvorio i radi i sva statistika koliko si iskopao i kojom brzinom kopas....

Preko kog sajta kopas Easyhash.io ili electroneum.hashparty.io?Ne moze da bude nula sigurno nesto nisi uradio kako treba.

goldi-Suprnova je dodata jos juce neki kazu dobra neki kazu da je losa,ali ipak ostajem na Easyhash.io....

lignjoslav77-Pitanje je da li ce resiti danas ali trude se ljudi ne mogu da kazem da se ne trude.

A koje rigove imas Amd ili Nvidia?

Kalkulator nije precizan to je tacno....
 
Kopao sa preko njihovog softvera i radilo ej lepo u petak kad sam poceo

https://eupool.electroneum.com/#

Na tom linku mi se videla statistika sad se ne vidi ?

Kao da ne radi sajt, kad pogledam novcanik na ovim sto si ti kacio kao nemam nista a u petak imao 0.7
 
Njihovi oficijalni polovi eupool,uspool i asiapool su bagoviti i ne rade kako treba ili ne rade uopste evo opet cu napisati te poolove ne treba koristiti....

Da si procitao temu par stranica unazad video bi da preporucujem da se ti poolovi ne koriste....

Sada si lepo kopao od petka do ponedeljka za dzabe nema od iskopanog nista...Normalno da nema statistike kad su poolovi neispravni.
 
Pozdrav svima. Nov sam u svetu kriptovaluta. Čitam ovaj forum već mesec i po dana i sve više i više se zanimam za kriptovalute. Počeo sam da rudarim electroneum. Hteo bih ovom prilikom javno da se zahvalim korisniku Fallout3 na njegovoj pomoći i savetima. Zaista mi je značilo mnogo.
 
Sve e sregeno :)

Na Cryptopia sam več imao account, odatle pokupio ETN deposit address/Deposit ID i sve to, lepo, uneo na SuprNova accountu pa podatke sa SuprNove prebacio u XMR-STAK-AMD miner i sve proradilo iz 1ve!!!
Sada sam se vratio na XMR nanopool da mi dovrši ciklus koji sam mu zadao i posle toga odmak se prebacam na ETN ako ne rokne dotle :d
 
Ne znam koliko je sad profitabilno uopste ga kopati. Cena mu je vec na oko 0.25 usda, a profitabilnost na 20% manje nego eth. Šteta. Shebali su ovim walletima i od novcica koji mi je simpatican, je postao iritantan. Vidim i rudari ga napustaju
 
Lignjoslave, moja profitabilnost kopanja XMRa je viša nego li ista na ETHu a ETN još viša od XMRa za 150$ (moja isplativost od najmanje ka višoj ETH->XMR->ETN=620$->740$->890$ na moja 3 riga/15 kartica).
Malo li je u ovom trenutku?
 
Moze li se etn kopati direktno na menjachnicu? I neka okaci neko bat sa najboljim podesavanjima klejmura

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne može direktno na menjačnicu, trenutno ga podržava samo cryptopia.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Pa jel ima neki offline wallet? ja probah da se ulogujem na njihov sajt ali nemere
 
Imaš na njihovom sajtu, offline wallet.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
@neogeo.
Ok vidim da je diff dosta pao a cena malkice skocila.
Nadam se da ti podaci nisu sa njihovog kalkulatora je on laze 15 do 20 posto. Naravno na nasu stetu.
Videcemo...sad kopam btg 1 dan da vidim koliko toga moze za 1 dan, pa mozda se vratim sutra opet
 
Ima samo da se kreira adresa al ne videh wallet :) na sajt nmg da se ulogujem, i gde ce ici ti novcici kad kopam kad nemam wallet?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imas Paper wallet kako nemas wallet?

Novcici idu na public adresu sa koje saljes na Cryptopia procitaj celu ovu temu ima samo 22 strana pa ce ti bas sve biti jasno.
 
calc laze za oko 50% ili toliko kradu poolovi
 
Ako je za 50% onda nije isplativo, ma da karte manje troše na cryptonightu.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Preporucite onda neki pool koji najmanje krade? :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ljudi kako se pravi wallet za ovo cudo?
Isao sam na sajt,pa skinuo nesto za browser,pa pratio uputstvo pa mi dalo PDF fajl,sliku sa public cini mi se i jos nekim stvarima...pa ispod primer kao kako izgleda ili se sklapa..da li je nesto od toga adresa waleta?Moze li sa ZM 0.5.4 minerom da se kopa?
 
Koliko ljudi majnuje vidis i po ovom coinu..ima ga na nekoj slj menjacnici samo a vec ga ako racunamo prosek 700h/s po kartici majnuje 200 000 kartica u isto vreme.

A ovo bas slabo daje..i ako po kalkulatoru kao extra ..pusticu jos 10tak sati i ako se ovako nastavi dovidjenja jer trenutno mi daje dosta manje od nicehash i ako po kalkutoru drugacije
 
Poslednja izmena:
Ček malo.
Kako da odvojim pregled po rigovima ako mi se sav ETN sliva na jednu Paper Wallet Address-u koju sam kreirao?
Koristim XMR-STAK-AMD miner ali sve jedno to nisam video ni na Claymore's kako odvojiti rigove po imenu ili kako već?!
Any HELP?

TNX
 
Poslednja izmena:
Razdvajanje po workerima ti je do poola ako se ne varam, neki imaju ono user.worker , neki nemaju...
Svakako ti sve to ide na istu adresu kasnije.... tako da ili da pravis adrese za svakog workera/rig, sto je smor, ili batali to i gledaj na 12/24h sta se desava ukupno i kraj... neka me neko ispravi ako gresim, odavno sve saljem na 1 workera :)
Sta ce ti tako razdvojeno po workerima?
 
Nazad
Vrh Dno