Šta je novo?

Electroneum

Jel ga kopa neko :)?Ja krenuo da kopam procesorom :) a grafikom kopam drugi coin :).

Sad mi zao sto sam prodao Phenom II x6 1055t :(,kopam sa g3260 i mesecno cu imati oko 1000 do 1500 din. ja sam inace stavio da mi kopa sa 1 jezgrom a ne sa 2 jezgra jer bi mi onda procesor bio opterecen 99 posto ovako je opterecen svega 60 posto.

A ima miner u kojem tacno mozete podesiti sa koliko jezgra zelite da kopate.
 
Poslednja izmena:
Rekose da ce danas da izadje na prvu menjacnicu cryptopia pa cemo videti ja sam racunao i dalje 1 cent kao sto je bilo na Ico.Da bude i manje od 1000 din. mesecno pa opet je to ok jer ovaj moj dual core ne trosi ni 20w kad ga opteretim :).

Posle cryptopia brzo ce da bude dodato i na ostalih 8 menjacnica medju kojima su Bittrex i Poloniex.

Za sada ga bas dosta ljudi rudari :) neki ga kopaju i sa grafickim kartama koristeci iste minere kao za monero.

Na pocetku su mnogi imali probleme da nameste miner ali sada je vecini sve ok a to je normalno kad je izasao Zec isti su problemi bili pa smo svi razmenjivali iskustva da bi namestili da rudari kako treba....

Ja koristim ovaj miner i pool miner-cryptonote-easy-miner_v0.0.3 pool http://electroneum.hashparty.io/ i sve radi ekstra :).

Inace kolika god zarada bila ja cu da holdujem ovaj novcic makar do Nove godine sigurno.
 
Poslednja izmena:
Hoce moci uskoro sa daljinskim ili digitronom da kopam?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
sijalice mining, ili mining automobilom, ono upalis ga i turiras, sto vise turiras veci hash imas
 
sijalice mining, ili mining automobilom, ono upalis ga i turiras, sto vise turiras veci hash imas

davace 0 hasha :)
tek kad krenes moze da rudari.. sto veci broj obrtaja to veci hash.. tu su benzinci (amd) u prednosti u odnosi na dizelase (nvidia)..
hahha sala mala :D
 
Za sada je coin izasao na 3 menjacnice Cryptopia,HitBtc i Liqui.

Cena na menjacnicama je 0.00001560 btc-a odnosno 0.108 dolara tako da sam vec u plusu jer sam kupio 5177 novcica za 0.01 dolara :)....

Sto se tice rudarenja g3260 Intel procesor je iskopao od juce do sada 12 Etn-a sto je ok :) mada je diff dosta eksplodirao i jako malo se sada Etn-a dobija.

Sve su uradili i sredili sto se tice rudarenja i menjacnica ali jos nije krenulo rudarenje mobilnim telefonima ali ide i to uskoro.
 
Registrujes se na menjacnicu i kupujes i prodajes do mile volje ja sam na Cryptopia.
 
Ozbiljan si plus napravio.

Prodaj to odmah. Haha
 
Nije dobar trenutak za kupovinu, trenutno se prodaje samo ono što je iskopano, a ko je kupio preko ico ne može da prodaje.
Na ICO je prodato 5 milijardi ETN, čim omuguce raspolaganje njima, cena će da ode u debeo minus

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni nece da pokrene kopanje preko beginer miner aplikacije za windows,probao sam i na win7 mi izbaci miner has stoped working a na win 10 samo stoji...da li neko zna u cemu je problem

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Sta ce ti beginer miner?Sam napisao gore kako se pokrece kopanje i preko cega.

Inace iskopano sam vec poslao na menjacnicu bez problema.

Za Ico videcemo kad ce da puste nadam se uskoro.

Ja necu da ga prodajem ni kad puste Ico neka ga nisam nesto mnogo ulozio u njega.

Kad pogledam na bittrexu i cryptopia menjacnici kakvi se sve Ico novcici pumpaju morace i ovaj jednog dana.
 
Poslednja izmena:
Video sam al posle sam otisao na njihov sajt i skinuo taj prvi miner..probacu sa tim tvojim posle kad dodjem kuci..hvala

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Nije dobar trenutak za kupovinu, trenutno se prodaje samo ono što je iskopano, a ko je kupio preko ico ne može da prodaje.
Na ICO je prodato 5 milijardi ETN, čim omuguce raspolaganje njima, cena će da ode u debeo minus

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Može da se prebaci na menjacnicu i ono sto je kupljeno preco ico.
 
Rekose da ce danas da izadje na prvu menjacnicu cryptopia pa cemo videti ja sam racunao i dalje 1 cent kao sto je bilo na Ico.Da bude i manje od 1000 din. mesecno pa opet je to ok jer ovaj moj dual core ne trosi ni 20w kad ga opteretim :).

Posle cryptopia brzo ce da bude dodato i na ostalih 8 menjacnica medju kojima su Bittrex i Poloniex.

Za sada ga bas dosta ljudi rudari :) neki ga kopaju i sa grafickim kartama koristeci iste minere kao za monero.

Na pocetku su mnogi imali probleme da nameste miner ali sada je vecini sve ok a to je normalno kad je izasao Zec isti su problemi bili pa smo svi razmenjivali iskustva da bi namestili da rudari kako treba....

Ja koristim ovaj miner i pool miner-cryptonote-easy-miner_v0.0.3 pool http://electroneum.hashparty.io/ i sve radi ekstra :).

Inace kolika god zarada bila ja cu da holdujem ovaj novcic makar do Nove godine sigurno.
Jel moze samo krakto uputstvo kako da ga pokrenem? Nisam nikad ovo radio pa ne znam..a wallet adresu imam

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Može da se prebaci na menjacnicu i ono sto je kupljeno preco ico.

Kako moze?:)

djuka90-Pokrenes ga kao i svaki drugi miner kliknes lepo na Cryptonote miner i to je to jedino u wallet adress treba da stavis svoju public adresu prosto je da prostije ne moze da bude.
 
Haha,vazi hvala :)

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Jel moze mala pomoc?
Probao sam preko https://electroneum.com/ i preko win-x64-0.11.0.0 i Electroneum_Offline_Wallet novcanika da rudarim. Navodno radi ali za 8h balans se nije pomerio od okrugle nule kako command promt kaze. A kada proverim na sajtu svoj novcanik izbacuje "not found".
Zato sam se odlucio da probam Fallout 3 sto predlaze.

Otisao sam na http://electroneum.hashparty.io/ i skinuo CryptoNote Miner, pokrenuo sam ga.
E sad jel ovo "your address" ustvari moj novcanik na kom cu skupljati coine i jel to Public Wallet ili Private Spend ili Private View ili je to univerzalna za sve i nije kao na https://electroneum.com/?
I drugo pitanje: sta treba napisati u polje Pool Host i Pool Port?
 
Your adress kliknes na edit ubacis tvoju public adresu iz Paper wallet-a.

Port 3333 je za slabi cpu i ja ga koristim port 5555 stavis ako imas procesor jacine i5 i port 7777 stavis ako imas i7 procesor.

U pool host napises lepo pool electroneum.hashparty.io

Mnogo komplikujete stvari ovo je 3 put kako vec pisem isto.

Taj njihov miner prvi nekome radi nekome ne a ovo sto sam ja napisao radi 100 posto.

Inace bio mi je pun inbox tek sada sam ga ispraznio malo tako da mi mozda necija poruka nije stigla.
 
Poslednja izmena:
Zbunilo me to sto nema edit button u app. Menjao sam posle u fajlu i morao da brisem neki fajl i da nekoliko puta restartujem program da bi na kraju krenulo da radi. Konacno radi.
Svakako hteo sam samo da probam na starom laptopu i ide najvise 14H/sec.
U narednih mesec dana treba da uzmem PC komp. Planiram da probam da rudarim BTC i/ili ETH (ili sta je vec isplativije) pa cu videti tad koliko ce ici.
Hvala ti :)
 
Nije svaki miner isti,ali vidis da je prosto :).

Drago mi je sto ti je proradilo :).Meni sa g3260 Intel ide oko 20 h/sec.

Koji procesor imas na laptopu?:)

Btc se ne rudari vise Pc-ijem odavno mozes da rudaris Eth,Zec ili Monero i ostale novcice.
 
Cime da rudarim onda ako ne PC-em tj. grafickim? :crash:
Cuo sam za Asic masine, ali nesto mi to ne pije vodu...
A kad smo vec kod toga koje coine je onda najisplativije rudariti i kojom grafickom da povedem racuna kod sklapanja konfiguracije?

P.S. Procesor je Intel Core2 Duo T6400 i vidim na sajtu da varira od 4H/s do 26H/s, a na app pokazuje u zbiru oko 12H/s i za sada 0.06 ETN-a.
Ili ja nesto pogresno tumacim :test:
 
Pa rudari grafickim samo ne mozes Btc da rudaris ostale novcice mozes.

Kad bi rudario Asic masinama treba ti prvo ogromna fabrika puna tih masina drugo treba ti struja koja ne kosta nista skoro onda treba to sve i ohladiti znaci ventilacija ako imas par miliona dolara za bacanje mozes da kopas bitkoin.

Rx 570 trenutno najbolje daje za ulozeno.

Pa varira pomalo i meni ok je to za taj procesor oni procesori sa vise jezgara vade daleko vise...Meni su isplatili Etn kad sam nakopao 10 komada.
 
i ja hocu da probam, ali imam problem. u miner ne mogu da ubacim nista u polje gde pise your adress
 
Za sada je coin izasao na 3 menjacnice Cryptopia,HitBtc i Liqui.

Cena na menjacnicama je 0.00001560 btc-a odnosno 0.108 dolara tako da sam vec u plusu jer sam kupio 5177 novcica za 0.01 dolara :)....

Sto se tice rudarenja g3260 Intel procesor je iskopao od juce do sada 12 Etn-a sto je ok :) mada je diff dosta eksplodirao i jako malo se sada Etn-a dobija.

Sve su uradili i sredili sto se tice rudarenja i menjacnica ali jos nije krenulo rudarenje mobilnim telefonima ali ide i to uskoro.

A kako si uradio deposit na Cryptopiu?
 
Nazad
Vrh Dno