Šta je novo?

Electroneum

Lepa je to vest :) ali mora da bude boljih vesti od toga i mora da dodje na Bittrex menjacnicu da bi se cena malo podigla gore....

To za Asic meni nije jasno ako su izasli Asic masine a prica se da jesu sad bi diff trebao da bude vec 25-30 milijardi minimum za Etn umesto toga diff je na 14 milijardi...Razumem da jos ima Cryptonight novcica ali ono od te price sa Asic-om diff na Etn-u pada a ne raste sto je cudno jako.
 
Hajde da razmotrimo dve mogućnosti što se ASIC-a za cryptonight tiče. Za monero već znamo da ne žele ASIC-e i promeniće algoritam. Ovo se odnosi na sve cryptonight novčiće (Bytecoin, Karbo, Sumokoin, Graft, IntenseCoin...).

1. Novčić neće promeniti algoritam - majnovaće se ASIC-ima, diff ide gore, gpu, cpu majneri odustaju od kopanja usled neisplativosti.
Iskreno me zanima mišljenje članova na koji način ovo utiče na dalju budućnost novčića? Kako utiče na promenu cene?

2. Novčić će promeniti algoritam - nastavlja se sve kao do sad...

Što se tiče trenutne isplativosti kopanja, prema informaciji sa easyhash.io poola:
ETN - $1.17 @ 1KH/sec
GRF - $1.27 @ 1KH/sec
XMR - $0.728 @ 1KH/sec

Imamo i isplativije novčiće za kopanje od ETN-a, a kad ga poredimo sa Monerom, ETN je trenutno isplativiji za kopanje. Pa mi nije baš jasno, oko čega je tolika frka sa ASIC mašinama.? Jasno mi je za Monero tim, oni ne žele centralizaciju hash-a. Bitcoin se cepa ASIC-ima, skoro pa da je cela mašinerija u kini, DASH se takođe kopa preko ASIC-a...
 
Sve su to zanimljiva pitanja na koja niko nema odgovor jednostavno postoji mnogo opcija koje mogu da se dese samo vreme moze da pokaze u kom pravcu ce sve krenuti.
 
@<Rio_da>

Moje neko viđenje što se tiče protiv ASIC je:
AKo je coin još mlad uvede se ASIC, skoči diff. pobegnu gpu/cpu rudari, malo padne upadnu još ovi sa ASIC, mreža se centralizuje kod izvoda ASIC-a što u najgorem slučaju je Kina, ako cena ne poraste dovoljno, ta šaka ASIC-a će držati ceo hashrate što doprinosi na sigurnosti mreže a svi ozbiljni investitori će zaobilaziti uglavnom takav coin.
Ovo nekim čudom se ne odnosi na BTC, ali on se dovoljno dugo kopao gpu/cpu a već se i dovoljno dugo kopa sa ASIC, kojih ima svugde.
Off topic:
PoS može biti jako opasan jer može dobar deo coina da se zaključa i da stane likvidnost a to po ni jednu valutu nije dobro, pa zato ne znaju šta će još sa ETH PoS sistemom. (Sigurno im bi bilo neki kombinovani, PoW i PoS, pa da ima balans).

Za ASIC je:
Ako je coin tehnički i što se tiče prihvaćenosti dovoljno sazreo, logičan izbor je da se ubaci i ASIC u priču, recimo ETH je extra decentralizovan, samo što toliko ga kopaju em je diff. veliki em to troši previše struje.
Kad uvedu PoS i masternodes, a da se pojavi ASIC koji bi bili isplativi, i dalje bi bio jako decentralizovan jer niko neće PoS node da drži na skupom ASIC-u, samo ta tranzicija morao polako da se odradi, jer kad je coin mlad i na grunu na njega ASICi onda može da bude jako loše.

Glavni faktor kod ASIC je centralizacija mreže = nesigurnost
Pre ili kasnije, mora nešto da se ubaci šta će biti isplativije od kopanja sa GPU na velikom diff.
 
Poslednja izmena:
zaboravio sam sifru na my.electroneum i nece da mi posalje na mail nista? jel treba da cekam ili?
 
Uspeo sam. [emoji16]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
N'umem da koristim hotmail/outlook, odnosno ceo dan ne mogu da nadjem mail od njih za reset sifre. [emoji16][emoji23]
Nego, koji je najbolji sad pool? trenutno sam na hashparty.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
N'umem da koristim hotmail/outlook, odnosno ceo dan ne mogu da nadjem mail od njih za reset sifre. [emoji16][emoji23]
Nego, koji je najbolji sad pool? trenutno sam na hashparty.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
Hashvault.pro je jaci za jedan mh :)
 
Ma za ASIC ne postoji nijedan pozitivna stvar..prakticno bacas sve coine u ruke par firmi u Kini koji majnuju za sebe dok god im isplativo ..gora centralizacija nego banke...bukvalno kinezi mogu da ruse koine redom ako hoce ili vrse double spend napade bez ikakvog cimanja ..ajd jedino i BTC i LTC jer su prvi coini ali i za njih ne vidim da je to nesto pozitivno jer coin zbog ASIC zakucan i ne moze da se menja algoritam na nesto bolje sto bi moglo tipa da radi brze ..a i to za struju nema nikakvo uporiste jer BTC mreza je na ASICu a trosi vise struje nego ETH ..jer potrosnja struja zavisi od vrednosti novcica ...dok god isplativo ubacivace se novi majneri totalno nebitno dal ASIC ili grafike..a ASICi brzo zastare i postaju samo elektronsko djubre
 
Zasto failed?
59946699461caf733af8515545b54537.jpg


Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
To se dešava povremeno, pisao sam nedavno kako sam imao 9 neuspešnih pokušaja, wallet im je bio under maintenance 5 dana...
 
Nisam sa mobilnim ni radio, sve sam preko kompa.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ok jesi li sinhronizovao wallet sa mrezom?Balance treba da ti bude u zelenom,vidim dugo nisi prebacivao nista pa je mozda potrebno da se saceka sinhronizacija.
 
Poslednja izmena:
videcemo, balance jeste u zelenom. mozda treba sinhronizacija. sa ovog offline walleta sam i prebacivao pre na ovaj online. nego sta je sa uk hashparty samo imam us?
jel ja uzimam novcice iako je pool ugasen, a nisam prebacio u online novcanik?
 
Ako ti je pool prebacio novcice na offline novcanik onda su oni i dalje na offline novcaniku sa kojeg mozes da ih prebacis u online wallet,ako se pool uk hashparty ugasi a nije prebacio novcice zauvek su onda izgubljeni ti isti novcici....

Kad se ugasio uk hashparty?Posto sada vidim samo Us hashparty...

Bolje da si kopao preko Suprnove...Tamo imas mnogo opcija i sve je preglednije....
 
pa ima 5-6 dana.probacu i tamo.
 
To su loši pool-ovi, kopaj na nanopool ili suprnova. Moguće je i da ti je offline wallet prazan, mislio sam da si siguran da su ti poslali coine.
 
Poslednja izmena:
Da li se još neko zamlaćuje sa mobilnim majnerom? Radi mi u pozadini stalno, zadnje dve isplate mi nisu prošle, pre dva dana i danas, da pišem tamo nekom ili će proći?[emoji41]

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Sad tu vlada kineski ASICi ..tako da nema nista ni od GPYa a kamoli mobilnih bar dok ne promene algoritam
 
Ma naravno, nego radi mi u pozadini, nit' troši bateriju nit' smeta, rekoh neka ga, plus na novom telefonu imam 10 komada dnevno, pa neka se množe, možda i bude nešto od njih :D Sad sam im poslao mail, mada vidim da se ljudi žale po netu da im fale isplate...
 
Vidim da se žale ljudi da im je hashrate pao sa ~50 na ~30. I meni je sada ~30. I sve to baš od pre par dana. Zanimljivo :)
 
Meni skocio sa 22 na 30-31 i nekako mnogo brze daje prosecan hashrate, prebacivanje u wallet radi instant kao i do sad mada ja samo na telefonu to "kopam".

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Uuuuuu kakav intervju, ne znam kako mi je promakao posto dosta pratim Electroneum vesti:



Neka ostvari 20% ovoga sto je rekao 2centa koliko je sada (uz spamovanje blockchaina, ASIC, forkovanje koje predstoji) moze da bude bas bas smesna cena
 
Poslednja izmena:
Ima da ga namajnujem milijardu komada do tada i eto ti ga Lambo taman
 
samo ti sanjaj :)

kako smara ovo sto se stalno gasi i trazi ponovnu autentifikaciju odnosno popunjavnaje ankete...
 
Nazad
Vrh Dno