Šta je novo?

Asus Crosshair Ez update FAIL

Heaven87

Poznat
Učlanjen(a)
15.10.2017
Poruke
7
Poena
41
Pozz svima.
Ovako,danas mi je Asus zatrazio update.Bio je tu update i USBa i jos neke 2 stvari i naravno Bios.
Racinar je poceo da koci tokom instalacije mis se zabaguje pa krene.Pre pocetka instalacije rekao je da ne radim restart dok se instalira.Medjutim komp je zabagovao skroz.Uradio sam RR.Posle toga nema sliku na monitoru.Q Codes se menjaju stalno.Vadio sam deo po deo probavao paliti ne ide,uradio CMOS ne deluje.Probao sa CD od maticne zbog Bio Crasha ni to ne radi.U Bios ne mogu uci nemam nokakvu sliku.Ako znate sta pomozite molim vas.
 
Upravo ta.Ali crn mo je ekran skroz.Ne znam zasto.Menjao sam Ramove iz slota u slot,cmos uradio,nikakve promene.Da nije maticna crkla?Jer q codovi se vrte kao ludi.
 
Pa resetovao si komp usred flešovanja biosa, naravno da neće da upali sad. Erik ti je objasnio kako da sad uradiš flashback biosa. To ti je jedini način da oživiš ploču.
 
Hvala za postove.Poslao sam ipak MB na RMA.Posto je je stara tek 2 meseca sve je pod garancijom pa nek oni rade sta hoce.Mada su mi vec rekli da cu dobiti novi,ali zivi bili pa videli.
 
Zato sto je bilo previse komplikovano da se za 5 minuta reflashuje bios, bolje sve rasturati i slati, cekati, pa sklapati opet.

Ne vidim poentu otvaranja teme.
 
Poslednja izmena:
Kako da resim problem?
Dobije mega jednostavno resenje, nikad jednostavnije.
Necu, poslao sam maticnu na reklamaciju.

Vrh.
 
Pa ako se uspaničio potrošač i ako su mu rekli da vrati, šta da se radi. Možda se plaši da ne pogorša stanje. Mada je trebao da posluša predstavnika Asusa na forumu, ali kad on ne zna ko je to :).
 
Nisam ja zvanicni predstavnik, ja cisto onako pomazem kad vec mogu. :)
 
Ko mu je rekao da vrati? Sam je pitao kako da reši problem ovde mu Erik nacrta i on ipak sve rastavi i vrati kao neispravno.
 
@Hector Ruiz "Mada su mi vec rekli da cu dobiti novi,ali zivi bili pa videli." Znači tako kada kažeš uplašenom to je kao da si mu rekao ne diraj, daj nama mi ćemo ti rešiti sve i on može da stisne off dugme na sopstvenom trudu i da prepusti krompir dalje u ruke nekom.

@Erik011 ma :)
 
Mnogo je vise posla da rasklapa, salje, ceka, sklapa opet nego ako vec ima potpuno funkcionalnu plocu sa brzo resivim problemom.

Jos ako mu zapadne neka falicna ploca, pa i nju mora da vraca..
 
Ako je prepustio njima da mu vrate BIOS ok. Ako je poslao ploču i čeka na novu, zeznuo se. Po zakonu on može da čeka na novu do 30 dana. Da čeka i pet mnogo je.
 
Cekam 4 dana.Na potpuno novu plocu,zamenice je.Bios nikad fleshovao nisam cak i Usb stick nemam :) Tako da ce mi poslati novu stim sto jedino moram ocistiti Ryzen i vodeno hladjenje i spremiti sve za novu montazu.Kad vec mogu zasto da se mucim sam.Post sam napravio da bi ustanovio da li je do MBs ili je mozda crkao cpu i ram.Zbog toga.
 
Trazio si pomoc, a uradio si ono sto si mogao i bez postavljanja teme.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako nikad nisi flashovao BIOS kad si flashovao sada i tako skenjao plocu?
Mucenje ti je da ubodes USB stick i drzis dugme 3 sekunde, ali nije ti mucenje da rasklopis ceo sistem i izvadis i budes bez kompa 4 dana. HIT :D
 
Covek dodje na forum, covek zatrazi pomoc, covek ne zna da posle znaka interpunkcije dodje razmak, covek dobije pomoc, covek se oglusi o pomoc.
Poseban krug pakla, otvorice svoja vrata... :d
 
Kao da ne znate za ljude koji se boje da kliknu negde, a kako neće tek postojati neko ko se boji da flešuje bios, posebno kada ga je već zmija ujela. Prpa + majčinski odnos prodavca = ovakav mlak ishod.
 
Kako se nije bojao da pokrene EZ update...
 
Jesu li ti već zamenuli ploču ili će to tek da urade? Kako si siguran da će to biti za četiri dana?
 
Ploca mi je poslata danas NOVA.Sa uradjenim novim biosom.Sta je prvo sto treba da uradim kad sklopim komponente i upalim ga?
 
Poslednja izmena:
10 ocenasa[emoji3]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ok nema potrebe da ovde palamudite,da sam expert ne bih se ovde ni javljao kapirate? Ako imate odgovor za moja pitanja recite ako nemate,opet dobro.
 
Meni koji nikada nisam flešovao bios, ovo sa "Asus dugmetom" mi je genijalno. Kao Win For Dummies, samo bolje.

@Heaven87 sklopiš se normalno, kao i do sada.
 
Ma znam to.Samo jel potrebno formatirati opet ssd i novi windows,drajvere,sve ispocetka.To mislim...
 
Nazad
Vrh Dno