Šta je novo?

Uredjaj sa SIM karticom za bacanje wifi hotspota

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Gde naci neko cudo jeftino a da ne moram da se vezujem kod operatera i uzimam njihovu opremu... Treba mi net gde nemam nikakve kablove osim mobilnog neta... Trenutno sam uzeo neki stari fon koji ima sim prepaid i baca hotspot ali od stajanje u uticnici vrisnula mu baterija.... Ne moz telefon u zidu non stop... Pa mi treba neki ruter ili sta vec da bih gurnuo sim karticu, uplatio net i da imam wifi signal tu u tom kraju.???

Ima li nesto jeftino a da nije 100+ evra vec nesto jeftinije...
 
trebalo bi da mozes u usb nekog mikrotik rutera da gurnes nesto sa sim karticom
 
Ja sam sa Aliexpress-a narucio Huawei E8372h-153 ($35), cekam da stigne pa javljam utiske. Izgleda kao usb modem ali je zapravo wifi hotspot. Moze da radi nezavisno od racunara, dovoljno ga je povezati na neki usb punjac.
 
Javljaj utiske kad stigne...
 
Imam stari ruter Tenda 3G622R+ koji sam i uzeo zbog 3G modema. Sada ga koristim kao AP. Nisam siguran koji model mu je naslednik. Software je perfektan, samo neće da kuva kafu :)
 
Ako neko od vas putuje za Sloveniju može da kupi Alcatel 4G MiFi u Hofer-u za 49€.
 
Posle duzeg vremena, posiljka iz Kine je konacno stigla. Modem(Wingle) sam isprobao sa Telenor Home sim karticom, zasad fino radi. Uz njega sam dobio dve antene, ali sa njima ostvaruje manju brzinu pa ih ne koristim. Podesavanje se vrsi sa aplikacijom Huawei HiLink.

IMG_20171204_185801.jpg
IMG_20171204_185819.jpg
IMG_20171204_185751.jpg
IMG_20171204_190030.jpg
Screenshot_2017-12-04-19-59-11-659_com.huawei.mw.png
 
Cool resenje. Mislio sam da ti 3G stikovi rade samo na racunarima..
 
Da li može da koristi samo data SIM ili može i obična SIM kartica?
 
Bacite pogled i na Kingstone Mobile Lite G2.
Kad se zabode 3G modem stick, radi I kao mifi ruter sa opakom baterijom.
Ima doduše svojih bubica i ograničenja

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imam Telenorov usb modem ZTE 193A, interesuje me da li on moze da se koristi bez racunara, kao oni mifi mobilni ruteri? Da ubacim sim karticu, ubodem ga samo na usb napajanje i da se on sam nakaci na net i salje wifi signal kako bi se drugi uredjaji nakacili na njega? Mada nema nigde podesavanja za SSID pa cisto sumnjam....

Ovako izgleda modem: https://images.app.goo.gl/Y4c9Av4EVdA9Vk536
 
Imam Telenorov usb modem ZTE 193A, interesuje me da li on moze da se koristi bez racunara, kao oni mifi mobilni ruteri? Da ubacim sim karticu, ubodem ga samo na usb napajanje i da se on sam nakaci na net i salje wifi signal kako bi se drugi uredjaji nakacili na njega? Mada nema nigde podesavanja za SSID pa cisto sumnjam....

Ovako izgleda modem: https://images.app.goo.gl/Y4c9Av4EVdA9Vk536
Moze. Imas wifi rutera u koje ubacis usb modem (klasicni su sa usb portom koji moze da se koristi ili za deljenje memorije na mrezi ili za usb modem).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Aha, jasno...mislio sam da li mozda i on sam baca wifi, ali bi ipak trebao dodatni wifi ruter.
 
Nazad
Vrh Dno