Šta je novo?

Problem sa serverom

Hybit

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2012
Poruke
298
Poena
195
Imam dedi server kod HetZ i sve je radilo odlično skoro 7 meseci do malopre.

Kako Hetzner smara oko 111 porta rešio sam da ga zatvorim komandnom

Kod:
iptables -I INPUT -p udp  --dport 111 -j REJECT

Nakon toga sam preko jednog sajta testirao i port je zatvoren na glavnoj IP adresi, pored nje imam subnet od dodatnih 6 IP adresa, na serveru se nalazi Proxmox 2 VM i 4 LXC-a.

Nakon toga resetujem server kompletno (iako nije bilo potrebe i sedam meseci je radio bez ijednog restarta), nakon toga dobijem poruku "beli ekran".. server je startovan ali na njemu ne radi ništa, ni proxmox ni VM ni LXC, ne radi mi ni ssh 22 kao da su svi IP opsezi blokirani.

Resetovao sam iptables na početna podešavanja, isključio sam PVE firewall prilikom boot-a.... sve radi samo GUI za Proxmox na 8006 i sve ostalo ne radi. Podrška mi je podigla KVM tako da sada jedino preko Hetzner KVM mogu da pristupim svom serveru, gde kada ručno pokušam da startujem neki VM dobijam iz gomile koda:::

network script /var/lib/qemu-server/pve-bridge faild with status 512

Jel može neka brza pomoć jer em sam ograničen na 3h upotrebe KVM-a em mi je produkcioni server u pitanju sa gomilom klijenata.
 
Izgleda da je neka glupost sa DHCP serverom, uspeo sam da ulovim grešku prilikom boot-a pa da nadjem, ako može neko da pojasni šta konkretno treba da propravim jer apsolutno ništa nisam dirao u tim podešavanjima.

prob1.jpg

Evo i opisa:

prob2.jpg
 
DHCP server je potpuno pukao i sada nema ništa u njemu kao da se vratio na početna podešavanja... Kako sada da pokrenem uopšte proxmox i dodelim mu nazad IP adrese i subnet?
 
Resetovala ti se konfiguracija za interfejs i verovatno imas neku gresku u dhcp konfiguracionom fajlu. Ali proveri konfiguraciju interfejsa prvo.
 
Da izgleda da je to problem jer je "ifconfig" prazan kako i zašto ne znam... poslao sam ti PP.
 
Nazad
Vrh Dno