Šta je novo?

Rudarenje na industrijsku struju

dejan146622

Poštovan
Učlanjen(a)
13.10.2017
Poruke
6
Poena
51
Zdravo drugari,nov sam ovde i hteo bih da vas pitam koliko se isplati rudarenje na industrijskoj struji ako bih uzeo 6xnvidia 1070,i koliko bi to mesecno uvecalo racun ako bih rudario 24h?citao sam dosta na ovom forumu ali nisam nasao tu informaciju...

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
Oko 500-600 kwh * cena struje
 
pa tako nekako, ali obrati pažnju i na maksigraf, taj rig će ti biti dodatnih 0.7 KW opterećenja
 
Isplati se rudariti samo ako imas puno masina, npr ako imas odobreno 50kW snage, i stavis 65 masina, kostace te oko 4500din (sa PDV) po masini utrosak za EPS. Racunao sam snagu 700W po masini, moze i manje ali cisto zbog racunice. Za istu odobrenu snagu sa 10 masina cena se dize na oko 5400din po masini (sa PDV). Ako imas firmu odbi PDV od toga kao poreski kredit.
 
Poslednja izmena:
Aha,sto vise masina vise mi se isplati .. prvo bih krenuo sa jednom da vidim kako ide.ne znam da li mi se isplati da neko donese svoje rigove kod mene pa da tako zaradjujem nesto ako je vec skuplja obicna struja i zbog crvene zone itd...?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
sa jednim rigom kreni i sa kucnom strujom. Inace taj rig trosi oko 700w ali na eth, ako pustis zec ode mas u kw :)
 
Koliko ja shvatam on već ima mernu grupu tako da nije bitno koliko rigova ubacuje
 
Sa kucnom strujom jedan rig trosi manje para, zapravo dogod si van crvene jeftinije je od merne grupe jer nema nameta koje tamo rokaju...do 5-6 rigova isplati se vise kucna cak i ako si u crvenoj, nek me ispravi neko ako gresim. A zimi imas i grejanje pod uslovom da nisi u stanu, onda bacas energiju...
 
Mislim da nema veze koliko rigova imam jer vec ima dosta potrosaca struje u firmi..al provericu jos sa mojima..

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
Aha,sto vise masina vise mi se isplati .. prvo bih krenuo sa jednom da vidim kako ide.ne znam da li mi se isplati da neko donese svoje rigove kod mene pa da tako zaradjujem nesto ako je vec skuplja obicna struja i zbog crvene zone itd...?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Sa ovim (boldovano) treba biti obazriv jer su se već dešavale kradje mašina...čisto da znaš, zbog osiguranja i nadoknade...
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?408763-Ukradeni-rigovi!
 
Da naravno,procitao sam to..sto se toga tice ne bi bilo problema.nego koliko se isplati meni i drugima da tako saradjujemo...

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno