Šta je novo?

The Evil Within 2

Leon4

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2008
Poruke
1,592
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i9-10900K 5.2Ghz & Noctua NH-D15 chromax.black
Matična ploča
ASUS ROG Strix Z490-F GAMING
RAM
HyperX Fury RGB DDR4 3200MHz 32GB
GPU
ASUS GeForce RTX 4090 TUF OC 24GB
Storage
SAMSUNG 980 PRO M.2 2TB - Kingston A2000 M.2 1TB
PSU
Corsair RM1000X
Kućište
ASUS ROG Strix Helios GX601
Monitor
Samsung Odyssey G8 34'' OLED 175Hz
Pristup internetu
  1. Optički internet
The Evil Within 2 izlazi tacno za 7 dana, ne znam zasto igra nema svoju temu...a evo bas i system req:

MINIMUM:
OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
Processor: Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320 or better
Minne: 8 GB RAM
Grafik: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD 7970 3GB or better
Lagring: 40 GB


RECOMMENDED:
OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
Processor: Intel Core i7-4770 / AMD Ryzen 5 1600X or better
Minne: 16 GB RAM
Grafik: NVIDIA GTX 1060 6GB / AMD RX 480 8GB or better
Lagring: 40 GB

Meni je prvi dio dobro legao kao jedna surviva horror igra iz mnogo razloga a sigurno i zbog toga sto nam je trziste puno onih skriptovani "hide&seek" horror-a pa je ovo doslo kao jedna pozitivna promjena, bar meni.
 
Odličan je prvi deo, kada se rese tehnicki problemi. Uzeo sam key za nastavak na cdkeys, 35 dolara je.
 
Slazem se, i ja sam preorder preko steam-a, rijetko to kad radim skoro nikad al toliko mi se svidio prvi dio da sam se osudio. Od onog sto se moze vidjet djeluje da nece razocarati.
 
Ja sam poceo prvi deo da igram na PS4 prosle nedelje stigao sam to chapter 4, igra uzasno smaram, kamera katastrofa, cover sistem ne postoji.....
 
Na kraju ništa od mog key-a. Prvo su mi tražili broj telefona i poslali verifikacioni kod, a posle toga da slikam kreditnu i na papiru napišem ime sajta sto nisam hteo da uradim.
Nikad više ništa na cdkeys.
 
Kupio sam jednom igru od njih ali ne sjecam se koja je bila uglavnom sam imao identican problem kao tvoj, da slikam dokumente kao dokaz identiteta lol, iste sekunde me je to izritiralo i rekao sam im da ne zelim igru i da mi vrate novac, poslali su mi odmah key ali to je bio prvi i posljednji put da nesto kupujem od tih kriminalaca. Ako vec zelim igru jeftinije onda idem na kinguin, nikad nikakvih problema.
 
Kako su oni kriminalci ako hoce da potvrde neciji identitet ??
Kontam da je smor cimati se, ali to rade posto je credit card fraud i dalje jedan on najucestalijih nacina kradje.

On topic, jedva cekam igru. Samo da malcice bolje izbalansiraju kolicinu neprijatelja i dostupne municije.
 
Da potvrde identitet tako sto cu im ja skenirat nekakav dokument i poslati, jesi li ti ozbiljan lol :d Toliko puta sam kupuvao preko neta ne samo igre nego opcenito govorim i nikad mi nije prodavac zatrazio to. A sto se tice credit card fraud-a pa mozda bi i bilo malo logicno to sve da ja sad kupujem 50 istih igara ili slicno preko svog akaunta, al kupis mozda 1 igru u pola godine od njih i to ti zahtjevaju, pa smjesno.
 
Fenomenalan je bio prvi deo, izuzetno kvalitetan naslov, jedva čekam da odigram drugi.
 
4gb rama ovo max uzme za sta treba 16 gb :D
 
Meni ovo ne prelazi 55 FPS na medium - high :d Pređe na onom delu kad je 90% ekrana crno i samo se glavni lik vidi :D
 
meni na 30fps a jedva ali koliko me podseca na prey zbog neprijatelja vise mi izgledaju kao vanzemaljci nego demoni ili sta god da su
 
Igra je vrh odlicna je nemam reci akcija ,zvuk, grafika ludilo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Meni se za sada (posle prvih 5 sati) ne svidja.
Previse vuce na The Last of Us, premalo onoga sto sam voleo u prvom delu.
 
Evo presao sam prvog bosa ovo sa super mocima totalno unistava igru za mene pricu znas od pocetka bukvalno nista da te iznenadi da nema creepy muziku bio bi zesci fail to sa mocima me podseca na fear samo sto je fear bio mnogo strasniji od ove igre sto je neko napisao u komentaru japanci prave morbidme stvari a ne strasne
 
Odigrao juce do kraja. Solidna igra, ali meni licno primetno losija od prethodne.
Preporucio bih ljudima kojima Downpour/TLoS kombinacija zvuci dobro.
 
Zanimljivo kako uvek promasim :D
 
Ovo vise lici na Alone in the dark iz 2008. nego na original.
 
Prešao igru nekih 15-tak sati. Dosta se razlikuje od prvog dela i baš zbog toga se nekima neće svideti.
Što se tiče priče, grafike i core gameplay-a poprilično sam zadovožan. Takođe dosta spooky klaustrofobičnih scena.
Evo prvih utisaka o igri:
 
Evo presao sam prvog bosa ovo sa super mocima totalno unistava igru za mene pricu znas od pocetka bukvalno nista da te iznenadi da nema creepy muziku bio bi zesci fail to sa mocima me podseca na fear samo sto je fear bio mnogo strasniji od ove igre sto je neko napisao u komentaru japanci prave morbidme stvari a ne strasne
Izvini, jesi li išao ti u školu?
 
Prešao igru nekih 15-tak sati. Dosta se razlikuje od prvog dela i baš zbog toga se nekima neće svideti.
Što se tiče priče, grafike i core gameplay-a poprilično sam zadovožan. Takođe dosta spooky klaustrofobičnih scena.
Evo prvih utisaka o igri:


igra je odlicna i samo sto je nisa jos obrnuo ali uskoro cu. Dobar video
 
Decko ovde komentarisemo igru a ne pravopis ako ti je do pravopisa lepo ti meni postani profesor pa smaraj klince

S' obzirom da si novajlija ovde nije lepo ici djonom odmah.

Ovo je forum i jedino sredstvo komunikacije je pisani jezik a posto ocigledno ne umes da napises kako treba veoma je tesko procitati i razumeti sta si hteo da kazes.

Ako ti je vec previse komplikovano da pratis pravila pisanja koja se uce u osnovoj skoli, mozda bi bilo bolje da se suzdrzis od istog.
 
Meni je kec bio dosadan, lepa atmosfera itd ali krajnje dosadan combat nekako bez feelinga, stelt mehanika krajnje dosadna i povrsna.

Dvojka mi se na pocetku jako svidela, tacnije onaj prvi open world deo mape gde krecete, tu sam proveo ceo dan lootovajuci sve ubijajuci, sve detaljno istrazio itd.
Posle toga sve od pocetka sa tunelima pa na dalje mi je sve manje i manje zanimljiva, nije ni chalange igra preterano kolko nema municije, svaki cosak svake mape, sobe coska itd pretrazim, i opet trckaram okolo sa tipa 3 metka u pistolju 1 u shotki, 1 random crosbow bolt, snajper metak video jos nisam sem kad sam ga dobio... i tako.

Ja volim kad igre imaju limited ammo itd da nebi postale faceroll fest, ali da imam 3 metka a 5 neprijatelja koja skacu na mene je apsurdno. Tako da gledam da kako mogu stelt ubijam gde god je moguce, a moram bogami i da preskacem sve ozbiljnije neprijatelje jel bukvalno nemam nacin da ih ubijem....

Najsmesnije je sto mi daje stalno upgrades za ammo kolko mogu da nosim i slicno, sjajno mogu da nosim tipa 50 metaka recimo za pistolj al trcim sa 3 metka.... I ne nije slucaj zato sto pucam okolo ko lud, ciljam iskljucivo u weak spotove i aimujem polako da budem siguran da ce da pogodi.
Mada i bez toga igra je postala linearna, kakav crni open world o kom oni pricaju, samo na pocetku je to slucaj, sve posle je linearno i navodjeno...

Razocaran igrom, mada je idalje drzim isntaliranom kao mozda cu je nekada zavrsiti... (Inace igram na najtezem modu koji moze da se izabere pre prelaska cele igre predhodno)
 
^pa mozda je ovo zadnje iz zgrade odgovor i na kolicinu municije koju nalazis.
 
Igram vec neko vreme, stigao sam do cetvrtog chaptera, odlicna igra za sad, bio sam fan prvog dela i jedva sam cekao da odigram nastavak.
U vecini stvari je bolja od originala, grafika je meni dobra i ok radi, uvek drzi oko 60 fps na max podesavanjima, jedini tehnicki problem je sto se texture ne bas retko ispred vas ucitavaju, nekad se desi cak i u neposrednoj blizini i to je bez sumnje najveca tehnicka mana, jer desava se dovoljno cesto da primetis i da te izritira, svaki put kad udjes na novu lokaciju ili se naglo okrenes, vidis ucitavanje, a nekad se desi da kad dodjes do nove lokacije, da cak i vidis kako se odjednom pojavljuju neprijatelji ni iz cega, ko da su napucali dosta draw distance, a da nisu razmisljali kako to utice na ostale stvari u igru… id tech 5 engine, uvek je bio problematican za otvorene mape, a obzirom da su ovde ubacili veliku opet world mapu, problem je primetan.
Tacnije ovo je developer Tango obradio id tech 5 engine i napravio neki svoj custom STEM engine, koji vuce korene pomenutog,
zato se primecuju te boljke, i moram primetiti da je prvi deo mnogo bolje radio. Sad dal je to do custom engine-a, ako su nesto uprskali ili je do open world mape koje nema u originalu, ne znam i nije bitno.

Lik kojeg vodis je prilicno spor i trom, pogotovo pri okretima, namerno su tako odradili, ali nekako deluje suvise smotano
zbog toga, nije bas ugodno za samo upravljanje likom.
Losa ideja je i sto moras da drzis space da bi stajao u cover-u, ali sva sreca to moze da se promeni u opcijama, pa da samo
pritisnes.

Dok jos pricam o problemima, moram reci da je igra prilicno teska i zato sto na ovom nivou tezine, nikad nemas ni priblizno dovoljno municije, a neprijatelja ima kolko volis i tesko ih je ubiti, tako da prakticno moras da igras na stealth nacin, bar je tako u pocetku, za kasnije kad se nadogradim, videcu, ali municiju je jako skupo napraviti, a neprijatelje izbegavati nije pozeljno, jer daju bitan green gel kojim nadogradjujes lika.

Atmosfera, zvuk, muzika, prica, likovi, dijalozi, sve je sjajno odradjeno i veoma, veoma zanimljivo.
Volim i taj koncept sa safe house-om, snimanjem pozicije i nadogradnjama i pravljenjem items-a.
Igram na Nightmare i prilicno je tesko i izazovno i napredak je spor…
Nije dovoljno jednom pogoditi neprijatelja u glavu, mora dva puta, a nekad i vise puta, sto je prilicno tesko,
jer su neprijatelji izuzetno pokretni, agresivni i brzi… to se oseti i za stealth, nema ono neprijatelj ti okrenuo ledja,
pa da ga lagano ubijes sa ledja, vec se non stop brzo okrecu levo desno i nije cak ni taj prilazak sa ledja lak, sto mi se
svidja, jer je mnogo realnije, jednostavno igru je radio neko ko zna kako je igrati igre i na sta se igraci uglavnom oslanjaju,
pa su ovde zacinili stvar za gomilom sitnica koje dosta znaci za realnost i osecaj.

E sad, steta sto se ova igra tako lose prodala, samo 200.000 kopija, dok je prvi deo prodao 800.000.
Tako da ne verujem da ce biti nastavka, bar ne u skorije vreme i pitanje je u kojoj formi.

Javicu kad zavrsim igru kakvi su mi krajnji utisci i dal su se promenili od ovih pocetnih, jer sad zavrsavam sa open world mapom i prelazim na one linearne tunele, pa cu videti kolko ce mi se to svideti, jer bas sam uzivao na otvorenoj mapi.
 
Poslednja izmena:
Predjoh igru, dobra je, al kad sumiram utiske, vise sam uzivao u kecu, nekako mi je bio sveziji, povezaniji i zanimljiviji, takodje nije imao tehnickih problema, a ovde ima problema sa ucitavanjem textura.
Teska je igra, mislim psihicki, teska prica.
Sto se tice same tezine igre, na Nightmare je izazovna vecim delom, a onda u zadnjem delu je prilicno laka, zadnji bos mi je bio bas lak, tezi mi je bio Stefano koji je prvi bos, a najtezi je bio firefighter, tacnije bio je najzilaviji, najdosadniji, tankovao ko lud, nikad da padne, tako da je vise bio smor nego tezak.
Citam kao za igru treba 13 sati da se zavrsi, well na ovom nivou tezine i sa svim side questovima i svime sto postoji u igri, kad se predje sve, brojka izadje na 28 sati.
Mislim da je ova tezina game breaking, jer te tera da skoro sve igras stealth, jer municije jedva da ima, a hteo sam vise akciono iskustvo, ali sta da se radi, ovako je bar bila izazovnija.
Na kraju je naravno bilo hint-a za nastavak, ali zbog lose prodaje ne verujem da ce to da se desi, a i nekako sam se zasitio, ne verujem da bih ga igrao, ali sto se tice dvojke, moze da se odigra, ako se nema sta bolje, a i ne mora... 7/10
 
Nazad
Vrh Dno