Šta je novo?

Reparacija ekrana na S7 galaxy

c-p-r

Slavan
Učlanjen(a)
20.08.2007
Poruke
2,524
Poena
380
Postavih ovde jer je podforum za mobilne na prvi pogled neprikladan za ovu temu, ali ako je tamo mesto prebacite.


Zna li iko ima li sanse da se ovo reparira bez zamene ekrana a da bude pristojno odnosno funkcionalno? U sustini jedina opcija jer je sluzbeni fon...



I jel ima neko preporuku za servis koji je dobar u tome?
 
Koliko znam, zamena stakla je oko 150e za taj model, ne znam koga bih ti preporucio. Od drugara koji se bavi prodajom delova za telefone i saradjuje sa vecinom servisa u Bg, sam cuo da to znaju da urade 3-4 coveka kako treba.
 
Da, to ne bih radio svakako jer je naprslo samo u uglovima pa bi ovaj metod dole upalio. :)

Nesto nalik ovome https://www.youtube.com/watch?v=v1m8UP-_Wn4

U sustini jednostavan postupak ali treba imati smolu i lampu za polimerizaciju... Znam sigurno da rade to kod nas ali nesto nisam upucen u deo "gde i ko" a da zna to da odradi.
 
Ovaj lik sa linka koji si postavo je zamenio ceo display, tj. stavio nov, nije menjao samo staklo.
 
Pitanje je da li je uopste izvodljivo zameniti samo LCD.

Cak i na normalnim-ravnim AMOLED-ima je veoma komplikovano odvojiti LCD od stakla. Mogu misliti kakva je je6ada na zakrivljenim.
 
Da, izgleda da sam se zaleteo sa opcijom za reparaciju, ne rade na ovim zaobljenim. :/

Nego da li bi mi bilo bolje da sada zalepim zastitu od kaljenog stakla na ovo? Treba mi otprilike da izdrzi godinu dana dok ne izadje nov model jer bi mi zamena stakla znacila da moram da uzimam nov na dan pa onda silne app za komunikaciju... otpada kako god, lakse mi je ovako da ga gledam nego da se cimam oko svega toga...
 
Evo ima jedan decko koji to radi kod nas, ali ja na ovo ne bi isao, sto se mene tice ovo je totalni amaterizam popravka.

https://www.youtube.com/watch?v=zbZ3GYvfDX0

Da se razmumemo, nije reklama, ne reklamiram ga, ne poznajem ga, nije mi brat od tetke, tece ili strine...
 
Ladno je naneo novi lepak a nije ni stari očistio, vidi se iz aviona.
Težak amater.
 
Evo ima jedan decko koji to radi kod nas, ali ja na ovo ne bi isao, sto se mene tice ovo je totalni amaterizam popravka.

https://www.youtube.com/watch?v=zbZ3GYvfDX0

Da se razmumemo, nije reklama, ne reklamiram ga, ne poznajem ga, nije mi brat od tetke, tece ili strine...

Ma da, opusteno. Bio sam juce do servisa, istog gde sam pre dve godine samo reparirao telefon kome je gornja povrsina bila smrskana (nista se nije videlo niti smetalo kasnije zaista) ali na ovom to ne moze jer su ivice zaobljene. :)

Sad cu videti da li da menjam staklo ili zalepim zastitu sto mi nije bio plan ali eto. :)

PS Da, postavio sam pogresan video, ne uspevam taj pravi da nadjem ali 100% je izvodljivo samo ne znam detalje osim onoga sto sam naveo.
 
Ima servis u Nisu koji radi zamenu samo stakla, izmedju ostalog radi i S7E, ima preko 1700 pozitivnih ocena, medjutim tri osobe koje su iz Nisa nikada nisu cule za taj servis (medju njima je i jedan clan foruma).
 
Ae bre kod mene u selu rade isto zamenu stakla. Pre nepunih mesec dana prodao sam S6 obican za 110e zato sto sam mu razbio staklo naravno (uzeo ga kao nov je bio i ni 2 nedelje nisam imao i iscepam tel. sta ces baksuz :D ). Prodao sam ga u radnji gde prodaju tel tj otkupili su ga, i odma je gazda radnje zvao tu predamnom Beograd da proveri da li ima stakla na stanju i da vidi da li se uklapa. I na kraju tel je prodao za 280e jer se vodio maltene kao nov, samo par meseci koriscen :d Sto znaci da se radi to samo trebas da trazis... A i kada sam to video da se radi vise mi nije bilo sve jedno da kupujem telefon, jer kao i sto on kaze nikad ne moze da bude kao oridzinale ;)
 
Mislim da ti se reparacija trenutno ne isplati. Znam servis koji to radi, ali je cena 23600. Nov originalni displej u ovlascenom servisu je 33000.
 
Pff, mnogo, pre dve godine sam platio 5k dinara samo repariranje smrskanog stakla i telefon sam lagano koristio sledecih godinu dana. :/ Stavljam danas foliju i to je to.
 
Da ne bi otvarao novu temu, da li neko u Nisu radi zamenu ekrana za S5? Mislim na jeftine varijante, ne one po 120e ekran+rad, kada mogu novi telefon kupiti za tu cenu i da mi ostane :) Nesto kao UnixTim u Beogradu sto radi.
 
Nazad
Vrh Dno