Šta je novo?

Instalacija gtx 1050 ti

anjas

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
201
Poena
319
Imam integrisanu graficku intel i5 4460 a treba da mi stigne gtx 1050 ti
jel treba da u biosu stavim na pci jer treba da se radi uninstal drajvera na integrisanoj ako moze ukratko redosled
postupaka ili je dovoljno samo da ubacim graficku i povezem je sa monitorom i instaliram drajver
 
Pre svega toga obrisi drajvere za integrusu programom display driver unistaller(DDU). Kad pokrenes ddu ima opcija delete and shut down upravo kad menjas karte. Nakon toga sve po redu.
 
instalirao samo ubo u maticnu i povezao sa napajanjem i monitorom nisam radio uninstal drivera, radi nego kada se pale ventilatori na ovoj karti cpuid hardware monitor ne prelazi 55 stepeni kada igram GTA V 720p veryhigh 50-60 fps
 
Reinstalirao bih ja drajvere za svaki slucaj, verovatno su vec izasli noviji drajveri nego sto imas tako da eto prilike. Sto se tice ventova njihovo paljenje zavisi od modela, dok sam imao 960 palili su se na 60c, na rx 470 na 55c. Sto se tice tvoje mozda se pale na 60 pa ti se ne pale na 55, svakako stresiraj graficku u furmark npr pa ces videti kad se pale tj ako ti se ne pale u gta na 55 furmark ce zagrejati vise cip pa ce se upaliti i eventualno uhvatis kad se upale.
 
Nov sam ovde i nisam neki strucnjak,jel moze neko da mi objasni iz kog razloga mu je potrebno da obrise drajvere od integrisane ?
 
Nov sam ovde i nisam neki strucnjak,jel moze neko da mi objasni iz kog razloga mu je potrebno da obrise drajvere od integrisane ?

Nije potrebno...zavisi od kombinacije graficke, intel drajveri ne smetaju ni nvidiji ni amd-u.

Graficka nece povuci druge drajvere, imao sam raznih kombinacija nikada nije pravilo problem.

Sad uvek ima izuzetaka sto ne cini pravilo.
 
Nazad
Vrh Dno