Šta je novo?

Gde nestade skoro 200gb na SSD-u?

Učlanjen(a)
03.07.2002
Poruke
2,111
Poena
680
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 13600K
Matična ploča
DeepCool AK620 White
RAM
64 GB Kingston Fury Renegade DDR4 3600 Mhz
GPU
Gigabyte GeForce 3060Ti Gaming OC 8GB
Storage
KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 2 TB, Seagate Firecuda 530 M.2 SSD 2 TBCrucial® MX100 SSD 512 GB, Western Digital, Western Digital Caviar Green WD20EARX 2 TB
PSU
CHIEFTEC CTG-650C 650W A80 series Full
Monitor
Dell 24"
Mobilni telefon
Samsung A52S
Pristup internetu
  1. Optički internet
WinDirStat i Total Commander u tandemu prikazuju da sve što je instalirano na mom SSD-u od 480gb zauzima 271GB a da je slobodno oko 46 gigabajta, što u zbiru daje svega oko 320 gb. Preko Windows explorera mi međutim prijavljuje da je u stvari zauzeto oko 430gb. Jel to normalna pojava kod SSD-a? Naravno, uključeno je prikazivanje skrivenih fajlova, mada ih WinDirStat beše vidi i bez toga.
 
Desni klik na Computer > Manage > Storage > Disk Managment

I vidi da nemaš slučajno unallocated space. U slučaju da ima unallocated space klikni na njega i uradi sa njim šta već želiš, napravi novu particiju npr.
 
Desni klik na Computer > Manage > Storage > Disk Managment

I vidi da nemaš slučajno unallocated space. U slučaju da ima unallocated space klikni na njega i uradi sa njim šta već želiš, napravi novu particiju npr.

Rešio sam, *****ski MS. Kad sam pokrenuo windirstat kao admin, pokazao mi je i tih 160 giga koliko tačno fali. Tih 160gb su Forza Motorsport 7 i Forza Horizon 3. Iz ne znam kog razloga, igre sa Windows Storea su potpuno skrivene u sistemu, nedostupne osim na ovaj način. Eto, čisto da znate ako imate nešto instalirano sa Windows Storea.
 
Da ne bi otvarao novu temu a tice se "nestalih GB fajlova" na hdd

Prilikom kopiranja,brisanja i ostalih stvari sa jednog hdd-a na drugi externi hdd ostalo mi je negde zavuceno celig 34 gb koje sistem vidi ali posto su verovatno prilikom brisanja celog foldera ostali na externom hdd-u.
Sada ne mogu pristupiti i automatski izbrisati te fajlove ali ovog puta full i ostalo mi je "zarobljeno tih 34 gb"
Ranije mi se desila ista stvar ali sada nema teorije da se setim kojim sam programom prvo video te fajlove a onda ih i obrisao.
Sada sam probao ne prvu loptu nekoliko ali nisam uspeo.Tada je windows bio 7,sada je 10 pa ne znam da li je i do to toga.
Ostarilo se,zaboravilo,ne prate se desavanja ni najosnovnija...krastavac
 
Cini mi se da sam koristio program "Tree size" koji mi je tada video da su podaci ostali blokirani u korpi(recycle binu) te particije na extrenom hardu pa sam tako pobrisao podatke.
Sada sam prebacivao folder velicine 76 gb i svi podaci su mkv fajlovi ali mi je "zalutalo negde" celih 34 gb.
U storage usage podacima vidi se tacno deo sa tih 34gb ali nikako da IM pristupim i oslobodim hard.
Kako i da li uopste mogu pristupiti korpi externog diska ako su podaci tu zadrzali prilikom brisanja a ipak zauzimaju prostor i to poveci?
Najlaksi nacin bio bio da backapujem podatke na drugu lokaciju i onda formatiram celu particiju ali je problem sto je to disk od 3 tb a particija 1/3 od toga i kao sto mozete pretpostaviti problem je nedostatk slobodnog 1 tb mesta :(
Pa ako ima neko savet ne bi skodio.naprotiv
 
Jesi li možda probao sa Disk Cleanup i obeležio Recycle Bin ? Pogledaj i Recycle Bin properties i da li je uključeno za te diskove.
 
Probao disk cleanup.
po predlogu clana "OZZY83 ukljucio i proverio recycle na externim particijama...
u tree sizu gde sam ranije video nestale gb sada uopste ne vidi fajlove dok za korpu pkazuje da je prazna
u WinDirStat-u mi prikazuje 34.1 unknown files ali mi ne dozvoljava nijednu dalju funkciju tim podacima
A u klasicnom sistem-storage mi pokazuje da su ti podaci rezervisani (znaci isto kao za sistemske fajlove i windows na particiji c) sto naravno nije.Niti je to neka instalacija starog sistema,niti neki otpaci nego klasicni video fajlovi.
Externi disk sluzi iskljucivo za backup video fajlova i prilikom brisanja fajla-foldera od 74gb sada sistem prikazuje da je negde zatureno celih 34 gb.Znaci u jednom programu ga vidi kao sistem fajl,u drugom ga uopste ne vidi a trecem kao unknown i ne znam kako ih...
 
Ako hoćeš da se otarasiš tih 34GB, butuj sa nekim live Linuxom, on ne mari dali je nešto zaštićeno na windows ili ne, briše sve što mu kažeš.
 
Ne vredi ni to.
Nigde ne mogu da iskopam gde su se zavukli ti fajlovi...
kao da trazim 34 kilobajta
 
Da ne bi otvarao novu temu a tice se "nestalih GB fajlova" na hdd

Prilikom kopiranja,brisanja i ostalih stvari sa jednog hdd-a na drugi externi hdd ostalo mi je negde zavuceno celig 34 gb koje sistem vidi ali posto su verovatno prilikom brisanja celog foldera ostali na externom hdd-u.
Sada ne mogu pristupiti i automatski izbrisati te fajlove ali ovog puta full i ostalo mi je "zarobljeno tih 34 gb"
Ranije mi se desila ista stvar ali sada nema teorije da se setim kojim sam programom prvo video te fajlove a onda ih i obrisao.
Sada sam probao ne prvu loptu nekoliko ali nisam uspeo.Tada je windows bio 7,sada je 10 pa ne znam da li je i do to toga.
Ostarilo se,zaboravilo,ne prate se desavanja ni najosnovnija...krastavac

Ne znam da li sam dobro razumeo, ali problem može biti, na externim HDD, ako nešto ubrišeš na jednom računaru/nalogu, to ide u recycle bin koji je vezan na konkretan računar ili nalog, te takav recycle bin možeš isprazniti samo na računaru na kojem si fajlove i poslao u rec.bin. Imao sam sličan problem gde mi je skoro 200gb bilo "nestalo" sa eksternog HDD.

Ako se dobro sećam, Total Comander, čekiranjem nekih opcija u meniju, može videti i te fajlove, i dozvoliti brisanje.

sedit: Aha, nađoh i temu o tome: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?363038-Nestali-prostor-na-externom-HDD
 
Kako i sa cim sam izbrisao podatke tj.prostor povratio apsolutno nemam pojma posle svega i svacega sto sam instalirao i probao...
Ostalo je jos nekih 1.6 gb ali s tim cu nekom drugom prilikom da se bakcem.
Citao desetine problema koje su ljudi imali,slicne i vece fajlove sa istim mukama a apsolutno se svako spasao na drugi nacin.
znam da tree size nije video prostor u toj velicini a windirstate samo kao unknown koje nisam mogao da lociram
pa cak ni linux nije pomogao.
na kraju se posle silnih restartovanja,moguce i posle repair i raznih utilitija sam "odglupeo kao sto se i zakucao"
 
Nazad
Vrh Dno