Šta je novo?

Steve Ballmer - Čovek koji je ubio Microsoft

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ga ocenjujes kao nekoga ko vodi lokalnu firmu koja ima 2 proizvoda, da uradio je savrsenu stvar, povecao je prodaju. Ali ovde se radi o top tech kompaniji od koje se ocekuje da postavlja standarde, otvara i osmisljava nove proizvode, trzista i usluge. I opet se vracamo na coveka zadatka bez imalo kreativnosti. On jeste pojacao prodaju postojecih produkata, koji uzged budi receno ionako predstavljaju monopol pa i nije bilo toliko tesko. S druge strane nije bio sposoban da predvidi i usmeri buduci razvoj. Promasio je za sta god se uhvatio, pocevsi od hw-a, preko mobilnih sistema pa do industrije zabave. Sa "neogranicenim" resursima stvorio je nista i zbog toga mislim da je ispravno smatrati da je unistio ogromni potencijal jednog takvog enterprisea. Cist nepatvoreni oportunity gubitak.

Ako tako posmatras stvari, da stoji, medjutim sa druge strane on je stvorio i iza sebe ostavio toliko novca u banci da Satya Nadella i ekipa sada mogu da transformisu posrnulog giganta i vrate ga na ispravan kolosek, sto i cine, ako cemo iskreno. Tako da - gde je tacno problem? On mozda nije bio neki vizionar, ali je ostavio rezultate iza sebe koji ovi sada trose.
 
Ako tako posmatras stvari, da stoji, medjutim sa druge strane on je stvorio i iza sebe ostavio toliko novca u banci da Satya Nadella i ekipa sada mogu da transformisu posrnulog giganta i vrate ga na ispravan kolosek, sto i cine, ako cemo iskreno. Tako da - gde je tacno problem? On mozda nije bio neki vizionar, ali je ostavio rezultate iza sebe koji ovi sada trose.

Pa prvo i osnovno znas i sam da je mnogo teze vratiti se na kolosek kada dopustis da posrnes a drugo siguran sam da bi imali mnogo vise para da je on bio dovoljno pametan i da je na vreme uzeo 90% mobilnog trzista, sto je mogao bez problema samo da nije previse fantazirao nego stvarno i izbacio zaokruzen proizvod.
 
Microsoft je cudna prica, koja se kao sto Kutija kaze, drzi na Win i Office sistemu. Vecina koraka u proteklih 10-15 godina su im bili osudjeni na propast.

Podsetnik....Nokia CEO ended his speech saying this “we didn’t do anything wrong, but somehow, we lost”....Svaki normalan covek bi rekao "Konju jedan, samo da si presao na android, pokidao bi trziste, tu si pogresio".

Prosto receno, ne mozes biti kompanija orjentisana prema opstoj grupi korisnika, ako tom korisniku, potrosacu, koji je klinka od 15 godina, ne dajes glupost koju ce platiti. Potrosac koji te finansira je slika i prilika potrosaca iz Idiocracy.
 
Pa prvo i osnovno znas i sam da je mnogo teze vratiti se na kolosek kada dopustis da posrnes a drugo siguran sam da bi imali mnogo vise para da je on bio dovoljno pametan i da je na vreme uzeo 90% mobilnog trzista, sto je mogao bez problema samo da nije previse fantazirao nego stvarno i izbacio zaokruzen proizvod.

Tacnije problem je u tome sto ljudi tripuju da svi koji nose CEO titulu u izuzetno mocnim i bogatim kompanijama automatski moraju biti neki vizionari i ludaci poput Jobsa, a to naravno da nije tako. Balmer je svoj ples otplesao kako treba - uvecao je profit kompanije, ojacao ono sto su vec bili cvrste strane kompanije, uvecao je saldo i onda ga je zamenio neko drugi, ko je vizionar.... bar vizionar za Microsoft, ako ne za ceo svet vec. Dok je on radio to, Jobs je stvorio iPod, iTunes, ojacao OSX, znacajno unapredio kompletan hardver, stvorio iPhone, stvorio iPad, aplikacije, nove nacine za uzimanje novca, Apple Music.... i ko zna sta sam sve zaboravio. Zato sada Tim Cook radi ono sto je radio Balmer - cedi suvu drenovinu.

Drugim recima - nije nuzno nesto upropasceno ako nisi stvorio neku ekstravagantnu novu stvar za vreme svog rada, a ljudi to tako mere ponekad pogresno (kao i pokretac teme koji je zakljucio da je IE6 konfuzan jer .... stagod). Onaj balvan koji je poslednji CEO Nokie, taj je upropastio stvar, za mene je Balmer samo na ramenima i na snagu izneo svoju stafetu i povukao se.
 
MS je za vreme Ballmera kopirao tudje ideje. .NET je kopija Jave, MSN Messendzer je kopija ICQ, Zune je kopija iPoda, .. i sve te stvari su manje ili vise propale (.Net se nekako drzi). Poslednjih 20 godina, Microsoft nije pogurao industriju nego je drzao u saci. Zbog takvog ponasanja, MS-u nikad vise ne bi trebalo dopustiti da diktira bilo kakve trendove.

Imali su MSN, pa nisu skupili podatke o korisnicima, pa su poceli da kupuje sve sto ima korisnike.. Skype, Minecraft, LinkedIn, ne pitaju za cenu. Zasto? Da li MS pokusava da bude Google umesto Googlea i Apple umesto Applea? Smejali se Iphone-u, a imali OS i touch telefone pre toga. U medjuvremenu izbacili jos 2-3 mobile OS-a koji su svi redom propali. Danas na dnevnoj bazi veoma mali broj korisnika mobilnih telefona koristi MS servise (uglavnom mail i office). Velika vecina koristi Google i Apple servise koji su im potencijalne korisnike pokupili ispred nosa.

MS je izgubio trku da udje u dzep korisnika. Nisu ni ucestvovali u trci sa pametnim satovima. Izgubili su trku na webu-u. Izgubili su trku u pretrazivacima. Sada kao nesto pokusavaju u VR i AR, ali ni tu nemaju nista znacajno. Windows 10 je mega promasaj.. to sto se ljudi odusevljavaju samo pokazuje da nemaju viziju sta OS danas treba da radi. Bukvalno sta god da su pokusali u poslednjih 20 godina se neslavno zavrsilo i to bas zbog Ballmera.

MS zivi na staroj slavi.. Windows i Office.
 
Steve Ballmer - Čovek koji je ubio Microsoft

///
woooowwwwww. Upravo sam skapirao da je Steve Ballmer single handedly uništio Microsoft! (oduvek mi je bilo čudno kako je tako jaka kompanija praktično preko noći prestala da bude relevantna).

..
Gledam browsere, i uporedjujem IE5 i IE6. Meni je kao dizajneru odmah sve bilo jasno. IE5 je fokusiran, čist jasan. Zna čemu služi. IE6 je šaren, neuredan i neurotičan. IE6 je balmer, IE5 je gates. 2000 godine, iste godine kada je Jobs počeo da hvata zalet u Apple-u, Gates odlučuje da se povuče sa čela Microsofta i na mesto CEO-a dolazi Ballmer, koji nakon mučnih i predugih trinest godina objavljuje svoju ostavku. Zamenio ga je Satya Nadella, no šteta je već nepovratno počinjena.

Jedan čovek, trinest godina i pad u zaborav jednog od najvećih džinova IT sveta.

Pogledajte prilog 238232
Pogledajte prilog 238231

ne ulazim u to da li je istina, ali fascinantno je da na osnovu totalno nebitne stvari i apsolutne gluposti koja je iz nekog razloga danas bitnija nego nekad (dizajna) zakljucujes sve ovo.

ie6 je ruzniji od ie5 - microsoft propo zbog ballmer-a. hell yeah!
 
Sta tek reci za Win7 vs Win10 ? Dali su nam "besplatan" OS u kome sami postajete produkt. Obican newage spyware djubre. Flat design je odvratan, cak odvratnije od poredjenja IE5 vs IE6 iz prvog posta.
 
^+1
Onaj ko je smislio žive kockice i ceo taj koncept je definitivno imao nameru da uništi PC industriju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Tacnije problem je u tome sto ljudi tripuju da svi koji nose CEO titulu u izuzetno mocnim i bogatim kompanijama automatski moraju biti neki vizionari i ludaci poput Jobsa, a to naravno da nije tako. Balmer je svoj ples otplesao kako treba - uvecao je profit kompanije, ojacao ono sto su vec bili cvrste strane kompanije, uvecao je saldo i onda ga je zamenio neko drugi, ko je vizionar.... bar vizionar za Microsoft, ako ne za ceo svet vec. Dok je on radio to, Jobs je stvorio iPod, iTunes, ojacao OSX, znacajno unapredio kompletan hardver, stvorio iPhone, stvorio iPad, aplikacije, nove nacine za uzimanje novca, Apple Music.... i ko zna sta sam sve zaboravio. Zato sada Tim Cook radi ono sto je radio Balmer - cedi suvu drenovinu.

Drugim recima - nije nuzno nesto upropasceno ako nisi stvorio neku ekstravagantnu novu stvar za vreme svog rada, a ljudi to tako mere ponekad pogresno (kao i pokretac teme koji je zakljucio da je IE6 konfuzan jer .... stagod). Onaj balvan koji je poslednji CEO Nokie, taj je upropastio stvar, za mene je Balmer samo na ramenima i na snagu izneo svoju stafetu i povukao se.

Tu postoji jedna logicka greska, ako zelis da budes CEO takve firme koja ima da ponovim "neogranicene" resurse onda tvoja funkcija nije prevashodno da budes dobar sales, nego da budes kreator ideje, plana, pravaca razvoja svetske industrije. Znaci CEO mora da bude vizionar sa planom i cak sta vise megalomanskim idejama, ono sto je balmer radio je puki sales i on je to nastavio da radi ali ovog puta na pogresnom mestu. Isto je i sa Cook-om samo on radi na smanjeju troskova jer je logisticar. Oba pristupa ne pokazuju manjkavosti u prvom trenutku zato sto profit raste ali je to rast na konto buducnosti i ogroman opportunity gubitak. Vidi vlada srbije u poslednjih 15 godina kao referenca :)
 
Poslednja izmena:
Po meni Ballmer, a i Nadella su krivi što su dozvolili da Windows i Windows Mobile ogranak vode nesposobni ljudi koji nisu htjeli koristiti ono šta su pravili. Sad da ih pitaš zašto su silovali desktop korisnike sa stvarima koje imaju na smisla na telefonima, a onda odustali od tog mobilnog OS-a rekli bi samo "We did nothing wrong".
 
ne ulazim u to da li je istina, ali fascinantno je da na osnovu totalno nebitne stvari i apsolutne gluposti koja je iz nekog razloga danas bitnija nego nekad (dizajna) zakljucujes sve ovo.

ie6 je ruzniji od ie5 - microsoft propo zbog ballmer-a. hell yeah!

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
Friedrich Nietzsche
 
Po meni Ballmer, a i Nadella su krivi što su dozvolili da Windows i Windows Mobile ogranak vode nesposobni ljudi koji nisu htjeli koristiti ono šta su pravili. Sad da ih pitaš zašto su silovali desktop korisnike sa stvarima koje imaju na smisla na telefonima, a onda odustali od tog mobilnog OS-a rekli bi samo "We did nothing wrong".

Ne verujem da su kompletno odustali od mobilnog segmenta. Ubeđen sam da će izleteti Surface telefoni kada ispeglaju Windows 10 S, tj. da će doći do kompletnog spajanja desktop i mobilnog os-a.

Sta tek reci za Win7 vs Win10 ? Dali su nam "besplatan" OS u kome sami postajete produkt.

Samo su iskopirali politiku koju odavno vode apple i google. Nikada mi neće biti jasno zašto nikome nije smetalo kada su apple i google počeli da špijuniraju i prikupljaju podatke na svojim operativnim sistemima, ali je to postao svetski problem kada je isto to krenuo da radi i m$. A ne verujem da tu neko kome to toliko smeta ima android telefon bez google apps ili iphone. :)
 
Poslednja izmena:
^+1
Onaj ko je smislio žive kockice i ceo taj koncept je definitivno imao nameru da uništi PC industriju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ili je računao na brži razvoj i implementaciju touch screen PC monitora od realnog.
 
Ne verujem da su kompletno odustali od mobilnog segmenta. Ubeđen sam da će izleteti Surface telefoni kada ispeglaju Windows 10 S, tj. da će doći do kompletnog spajanja desktop i mobilnog os-a.
Spajanje mobile i desktop OS je besmisleno, potpuno različit pristup i način upotrebe, ne želim ni desktop da '*****izuju' do te mere da bude jednostavan za upotrebu kao mobilni sistem (već su probali sa nesrećnim win8), niti da koristim full desktop os na telefonu ili tabletu, gde mu nije mesto (imam tablet sa win10 i nekom Atom kantom, i to em je sporo do bola, em je još uvek potpuno nedovršeno, desktop aplikacije, control panel i sl. su užasne za korišćenje na tabletu - nekompletan frankenštajn sistem, upotrebljivost čista 0).
 
Windows 10 S = Windows 10 na kojem je moguće instalirati samo UWP aplikacije, očito je da to spremaju i peglaju za tablete i mobilni segment.
 
Tu postoji jedna logicka greska, ako zelis da budes CEO takve firme koja ima da ponovim "neogranicene" resurse onda tvoja funkcija nije prevashodno da budes dobar sales, nego da budes kreator ideje, plana, pravaca razvoja svetske industrije. Znaci CEO mora da bude vizionar sa planom i cak sta vise megalomanskim idejama, ono sto je balmer radio je puki sales i on je to nastavio da radi ali ovog puta na pogresnom mestu. Isto je i sa Cook-om samo on radi na smanjeju troskova jer je logisticar. Oba pristupa ne pokazuju manjkavosti u prvom trenutku zato sto profit raste ali je to rast na konto buducnosti i ogroman opportunity gubitak. Vidi vlada srbije u poslednjih 15 godina kao referenca :)

baš tako
 
Windows 10 S = Windows 10 na kojem je moguće instalirati samo UWP aplikacije, očito je da to spremaju i peglaju za tablete i mobilni segment.
Nema više potrebe za tim. Čak i najveći entuzijasti su odustali od Win-a na prenosnim uređajima, nema više ni korisnika ni developera. Ja sam se zamlaćivao sa windowsom za mobilni od 2011 ili 2012, tad su imali šansu da naprave nešto, dok je Android bio solidno nedovršen i bagovit, a uređaji spori i sa lošim hardverom.
 
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
Friedrich Nietzsche

Na sasvim logičnu konstataciju kolege sa foruma odgovaraš citirajući Ničea citatom koji si video u TV seriji :eyebrows:
Pretpostavljam zato što malo ko shvata tvoju genijalnost. :lupko:
Samo genijalci na prvi pogled kapiraju korelaciju IE5 i IE6 i proprasti MSa.

Naravno, o tome prvi povedu i polemiku.
Uopše inspiraciju ne nađu.. na internetu.

Microsoft's Steve Ballmer dubbed 'world's worst CEO
Forbes names Microsoft’s Steve Ballmer worst CEO
Steve Ballmer's Biggest Mistakes As CEO Of Microsoft
...i bukvalno hiljade drugih linkova.

steve-ballmer.jpg
 
Poslednja izmena:
Važno da je uzeo LA Kliperse i da su zadnjih par sezona najbolje u istoriji kluba :)
Sad još Teodosić tu pa mogu da se gledaju...

Ovo oko Microsoft-a nije važno :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je Skype jedan divan primer kako oni pojma nemaju šta rade. Bez obzira ko ih rukovodi. :(
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno