Šta je novo?

Steve Ballmer - Čovek koji je ubio Microsoft

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lucas

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2002
Poruke
2,433
Poena
680
Steve Ballmer - Čovek koji je ubio Microsoft

///
woooowwwwww. Upravo sam skapirao da je Steve Ballmer single handedly uništio Microsoft! (oduvek mi je bilo čudno kako je tako jaka kompanija praktično preko noći prestala da bude relevantna).

..
Gledam browsere, i uporedjujem IE5 i IE6. Meni je kao dizajneru odmah sve bilo jasno. IE5 je fokusiran, čist jasan. Zna čemu služi. IE6 je šaren, neuredan i neurotičan. IE6 je balmer, IE5 je gates. 2000 godine, iste godine kada je Jobs počeo da hvata zalet u Apple-u, Gates odlučuje da se povuče sa čela Microsofta i na mesto CEO-a dolazi Ballmer, koji nakon mučnih i predugih trinest godina objavljuje svoju ostavku. Zamenio ga je Satya Nadella, no šteta je već nepovratno počinjena.

Jedan čovek, trinest godina i pad u zaborav jednog od najvećih džinova IT sveta.

cca370bab8972c84f684bd3b61d0aab9.png
image239-1.png
 
Tim Cook ne liči na Ballmera, no ipak, pitam se šta nas čeka sa Apple-om. Novi iOS je prilično bagovit...
 
Ništa dobro.
Ni Cook nije Jobs, kao što nije bio ni Balmer Gates.
Kompaniju čine ljudi koji je vode, a ne proizvodi koje imaju. I najbolji proizvod daj firmi koju vodi loš CEO i ništa od toga.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Steve Ballmer - Čovek koji je ubio Microsoft

///
woooowwwwww. Upravo sam skapirao da je Steve Ballmer single handedly uništio Microsoft! (oduvek mi je bilo čudno kako je tako jaka kompanija praktično preko noći prestala da bude relevantna).

..
Gledam browsere, i uporedjujem IE5 i IE6. Meni je kao dizajneru odmah sve bilo jasno. IE5 je fokusiran, čist jasan. Zna čemu služi. IE6 je šaren, neuredan i neurotičan. IE6 je balmer, IE5 je gates. 2000 godine, iste godine kada je Jobs počeo da hvata zalet u Apple-u, Gates odlučuje da se povuče sa čela Microsofta i na mesto CEO-a dolazi Ballmer, koji nakon mučnih i predugih trinest godina objavljuje svoju ostavku. Zamenio ga je Satya Nadella, no šteta je već nepovratno počinjena.

Jedan čovek, trinest godina i pad u zaborav jednog od najvećih džinova IT sveta.

Pogledajte prilog 238232
Pogledajte prilog 238231

A Microsoft Edge njega ne spominjes?
 
Edge mi govori da Nadella zna šta radi. Videćemo.. U svakom slučaju nije relevantan za period o kome pišem
 
Šta je ovde tačno tema?
 
" Steve Ballmer - Čovek koji je ubio Microsoft " :d

steve_ballmer_sweating.jpg
 
A sad pogledaj profite koje je Balmer pravio, to je boardu jedino bilo bitno. Ni danas ne ide uopste lose Microsoftu, naprotiv.
 
Danas prže pare brže nego ikada pre.. samo se pitam odakle ih izvlače.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Odatle sto je lupam cifre al nekad bilo milion uredjaja u opticaju, sad je ta brojka milijardu
 
Meni ovo poredjenje izgleda IE5 i IE6 isto kao i win2000 i winxp
 
Ja nikada nisam voleo IE, tada sam išao na Netscape Communicator
 
Al' kako ne mozete da uvidite da niste u pravu? Sta je tacno unisteno? Koliki im je minus? Kolika je vrednost firmi u odnosu na pre pet godina?
 
Zdravo Avijon,

Ko je u pravu ili nije u pravu zaista nije tema razgovora (niti ta vrsta 'čiji je duži' preklapanja ima bilo kakvog smisla), ali možemo da razgovaramo o tome - da li su - i na koji način jesu / ili nisu, u boljoj, tj lošijoj poziciji, i šta je na to uticalo / ili nije. Naravno, debata je dobrodošla, tome i služi forum.

Iz mog ugla, Microsoft je neverovatno stagnirao u odnosu na tu 2000tu, a ta stagnacija se ne treba gledati kroz stopu profita niti kroz vrednost firme, već kroz udeo u tržištu. Evo zbog čega. IT tržište raste, i rašće još dugo. To znači da sve firme koje su na IT tržištu nužno rastu, čak i kada posluju umereno negativno. Ako ne rastu, odnosno ako se njihova vrednost ne menja - to zapravo znači da drastično stagniraju, ali ih u finansijskoj računici vadi tržište koje vrtoglavo raste. Smatram da je Microsoft za vreme Ballmera bio u ovoj poziciji.
 
Ja sam bas drugacijeg misljenja, da do 2000. Ms nije imao skoro nikakvu konkurenciju, na kraju se to promenilo.
A sto se tice napretka, smatram da je tu vise doslo do nazovimo vrhunca tehnologija, vise se nema sta izmisliti vec se samo postojece usavrsava. Najbolji primer je apple jer je 2007. doneo revoluciju u mobilnim telefonima a 2017. evoluciju i to, ako pogledas korisnike, ne bas neku preterano veliku, al ako pogledas brojke i zarade, u pitanju je opet ogroman korak jer koliko god su ti direktori "unistili" kompanije, brojke i dalje svake godine rastu vise nego prethodne, a to je u kapitalizmu jedino bitno.
 
Zdravo Avijon,

Ko je u pravu ili nije u pravu zaista nije tema razgovora (niti ta vrsta 'čiji je duži' preklapanja ima bilo kakvog smisla), ali možemo da razgovaramo o tome - da li su - i na koji način jesu / ili nisu, u boljoj, tj lošijoj poziciji, i šta je na to uticalo / ili nije. Naravno, debata je dobrodošla, tome i služi forum.

Iz mog ugla, Microsoft je neverovatno stagnirao u odnosu na tu 2000tu, a ta stagnacija se ne treba gledati kroz stopu profita niti kroz vrednost firme, već kroz udeo u tržištu. Evo zbog čega. IT tržište raste, i rašće još dugo. To znači da sve firme koje su na IT tržištu nužno rastu, čak i kada posluju umereno negativno. Ako ne rastu, odnosno ako se njihova vrednost ne menja - to zapravo znači da drastično stagniraju, ali ih u finansijskoj računici vadi tržište koje vrtoglavo raste. Smatram da je Microsoft za vreme Ballmera bio u ovoj poziciji.

To nije tacno. IT firme ne moraju nuzno da rastu iako IT trziste samo po sebi raste. Postoji toliko primera koji to pokazuju, jedan od njih je akvizicija svih mogucih PC biznisa od strane Lenovo-a, prosto taj segment dozivljava pad i svi su ga se resili, Lenovo je sada najveci u tom segmentu, ali to ne znaci da to trziste raste.
 
Izgleda da me nisi razumeo. Ako tržište na kome posluješ raste - a zadržavaš isti udeo rasteš i ti. Ako tržište na kome posluješ stagnira - a zadržavaš isti udeo stagniraš i ti. *Ali taj rast ili stagnacija nije indikacija sposobnosti menadžmenta.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da me nisi razumeo. Ako tržište na kome posluješ raste - a zadržavaš isti udeo rasteš i ti. Ako tržište na kome posluješ stagnira - a zadržavaš isti udeo stagniraš i ti. *Ali taj rast ili stagnacija nije indikacija sposobnosti menadžmenta.

I u kom segmentu je to Microsoft ispustio da raste u Balmerovo vreme, a da je imao bilo kakav normalan proizvod (trziste desktop/laptop racunara je u padu vec nekoliko godina)?
 
Zapravo u mnogim. Pre svega propustio je da uoči značaj interneta, i pored toga što je IE daleki predak Chroma, a MicrosoftPassport čukundeda Facebook Logina, isto kao što je MSN čukundeda (fb) Messingera. A zatim propustio je da uoči značaj prenosivih uredjaja - Ajfona, iPoda, iPada i pored toga što je Windows Mobile deda iOS-u i Androidu, MSTabletPC pradeda iPadu a Zune savremenik iPoda. Bing je došao kasno, ali Encarta je prababa Wikipedie. Sve je to MS ispustio.
 
Poslednja izmena:
Zapravo u mnogim. Pre svega propustio je da uoči značaj interneta, i pored toga što je IE daleki predak Chroma, a MicrosoftPassport čukundeda Facebook Logina, isto kao što je MSN čukundeda (fb) Messingera. A zatim propustio je da uoči značaj prenosivih uredjaja - Ajfona, iPoda, iPada i pored toga što je Windows Mobile deda iOS-u i Androidu, MSTabletPC pradeda iPadu a Zune savremenik iPoda. Bing je došao kasno, ali Encarta je prababa Wikipedie. Sve je to MS ispustio.

IE nije bilo kakav predak bilo kome, IE je zlo koje je usporilo razvoj Web tehnologija i postojao je samo da ojaca monopol. Pravi predak Chrome-a je Netscape koji je Microsoft silom ugusio i odrzao se na polju browsera sve dok se nije pojavio Firefox.
Microsoft Passport je bio tragedija, MSN je bio samo pokusaj da se osujeti konkurencija u vidu AOL Messanger-a i ICQ-a i time nastavi monopol.
Zune je bio nedovoljno dobra konkurencija iPodu koji je u to vreme vec odavno harao i bio broj jedan, dosao je kasnije nakon sto se iPod pojavio.

Dakle mnogo toga nije ispustio jer nisu ni imali usluge i proizvode koje je konkurencija u tom momentu imala. Ali zato je ojacao Windows i Office jos vise, dva najvaznija proizvoda koje MS ima, ako se ne varam za vreme njegovog vodjenja Microsofta pojavio se i .NET, XBOX... tako da to nije bas tako kako ti navodis crno-belo.
 
IE nije bilo kakav predak bilo kome, IE je zlo koje je usporilo razvoj Web tehnologija i postojao je samo da ojaca monopol. Pravi predak Chrome-a je Netscape koji je Microsoft silom ugusio i odrzao se na polju browsera sve dok se nije pojavio Firefox.
Microsoft Passport je bio tragedija, MSN je bio samo pokusaj da se osujeti konkurencija u vidu AOL Messanger-a i ICQ-a i time nastavi monopol.
Zune je bio nedovoljno dobra konkurencija iPodu koji je u to vreme vec odavno harao i bio broj jedan, dosao je kasnije nakon sto se iPod pojavio.

Dakle mnogo toga nije ispustio jer nisu ni imali usluge i proizvode koje je konkurencija u tom momentu imala. Ali zato je ojacao Windows i Office jos vise, dva najvaznija proizvoda koje MS ima, ako se ne varam za vreme njegovog vodjenja Microsofta pojavio se i .NET, XBOX... tako da to nije bas tako kako ti navodis crno-belo.

Ako ga ocenjujes kao nekoga ko vodi lokalnu firmu koja ima 2 proizvoda, da uradio je savrsenu stvar, povecao je prodaju. Ali ovde se radi o top tech kompaniji od koje se ocekuje da postavlja standarde, otvara i osmisljava nove proizvode, trzista i usluge. I opet se vracamo na coveka zadatka bez imalo kreativnosti. On jeste pojacao prodaju postojecih produkata, koji uzged budi receno ionako predstavljaju monopol pa i nije bilo toliko tesko. S druge strane nije bio sposoban da predvidi i usmeri buduci razvoj. Promasio je za sta god se uhvatio, pocevsi od hw-a, preko mobilnih sistema pa do industrije zabave. Sa "neogranicenim" resursima stvorio je nista i zbog toga mislim da je ispravno smatrati da je unistio ogromni potencijal jednog takvog enterprisea. Cist nepatvoreni oportunity gubitak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno