Šta je novo?

Kog kineza odabrati?

drperic

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2011
Poruke
33
Poena
154
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 3600
RAM
16gb 3200mhz
GPU
gtx 1060 3Gb
Monitor
lg 42" TV
U ponudi su:

BLACKVIEW E7s
COOLPAD MODENA 2
LEAGOO M5
VIVAX SMART POINT X501
ULEFONE S8
PRESTIGIO 5530 Grace Z5
ALCATEL PIXI 4 6" (koji, doduse, nije kinez)

Svi saveti su dobrodosli. Unapred zahvalan
 
Ja sam do sada imao dva Ulefone-a i sa oba sam prezadovoljan. Kao marka od mene plus.
 
Nesto sam slucajno obrisao, pa da napisem ponovo. Telefon dobijam kao zamenu, tako da nije u pitanju razlikovanje ili nesto slicno. Bitna mi je glasnoca pri razgovoru, baterija i donekle fotografije. Naravno, i kolika-tolika fluidnost za dati kvalitet...
 
Odabrao sam Coolpad Modenu 2. Nadam se da MT6735p na 1Ghz nece mnogo lagovati. Hvala na savetima
 
Vec si odabrao, ali mene zanima ako ima neko strucan da mi odgovori da li je sada 1gb rama dovoljan za normalan rad na androidu? Tu mislim na 5.1.1 pa nadalje.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam odabrao Coolpad Modenu 2, da kazem par reci o njemu.
Telefon je zaista lep, zasad radi fluidno, kamera nije neka (slike su zrnaste), ali je ok za prvu pomoc. zvuk solidan, sagovornici me dobro cuju. Baterija je bez problema izdrzala maltene celodnevno koriscenje, tako da verujem da moze da izdrzi 1,5-2 dana normalne upotrebe. Iako ima 16Gb, slobodno je svega 9gb. dostupan Ram je na nekih 600-700mb, dakle, oko 35%.
Najveci problem koji sam uocio kod ovog telefona je neprimanje poruka na vajberu (a verujem i ostalih apk tog tipa) kada je telefon u stanju mirovanja. Naime, mora se uci u aplikaciju da bi se procitala poruka. Pokusao sam da resim ovaj problem ubacivanjem vajbera u autorun, zakljuvanjem, izuzimanjem iz optimizacije baterije, ali je dosad sve bilo neuspesno.
 
Ja sam do sada imao dva Ulefone-a i sa oba sam prezadovoljan. Kao marka od mene plus.

a meni jedan ulefone otišao posle nekoliko meseci, samo da upišem jedan minus:)

čini mi se da si spisak pravio po principu da se razlikuješ po svaku cenu, ja ne bih toliko eksperimentisao, ili xiaomi ili meizu...a inače i alcatel je kinez...

Urekao si me. Otisao mi display na Ulefone Future koji koristi klinac.
 
@blue
rekoh ti ja, ne bih se kladio na tu marku...meni je touch prestao da reaguje a onda sam ga ja jos i brikovao nekim fw koji je bajagi original sa njihovog sajta...mozda telefon i moze da se oporavi ali nikako da nadjem nekog ko se bavi kineskim telefonima...
 
+1 za Xiaomi. Ja koristim redmi note 2 vec 2 godine i prezadovoljan sam. Placen 170 € i radi bez ikakvih problema. Jedino sto se mora imati malo osnovnog znanja i instalirati softver po zelji.
 
Kakva je situacija izmedju Redmi 3 i Redmi 4 serije? Ima li nekih razloga da se zaobidje serija 3 ako se nadje povoljno?
 
Ako smem da ukradem temu.....

planirani budžet 180€ max...

Da li kupiti:
Redmi 4X (običan) za 130€ (32/3) - ima i u crnoj boji
Redmi 4X Note za 150€ (32/3) - samo gold ili
LeEco Le S3 za 165€ (32/4)?

Ili nešto sasvim četvrto?
 
Poslednja izmena:
Ako smem da ukradem temu.....

planirani budžet 180€ max...

Da li kupiti:
Redmi 4X (običan) za 130€ (32/3) - ima i u crnoj boji
Redmi 4X Note za 150€ (32/3) - samo gold ili
LeEco Le S3 za 165€ (32/4)?

Ili nešto sasvim četvrto?

Redmi Note 4X... običan redmi 4X ima slabiji procesor... kad već imaš 180€ isprsi se odmah i za 4GB rama.
 
180€ je baš ako mora... a koliko sam istražio u medjuvremenu, ovaj Le Eco izgleda da ima bolji senzor i zagarantovano Sonyjev. Samo zato sam ga uzeo u obzir.
 
To treba da izadje... da li se zna kada će biti kod nas? Pošto sam trenutno bukvalno bez telefona.

I nešto mi izgleda kao da su sa Redmi 5 serijom rešili da malo "zavrnu" bateriju?
 
S3 ako je MTK verzija(pošto taj S3 ima u obe, SD652 ide u USA varijantu) zaobiđi. Custom romove nemaš, zvanične update-ove nemaš i MTK, dobra baterija i Leeco ne idu u istoj rečenici. Hoću reći ako u bilo kakvoj kombinaciji gledaš LE, isključivo SD procesor, tu već jako dobro možeš da prođeš.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ulefone Power - ima li neko iskustva sa ovim telefonom?

I ima li nešto što biste preporučili do 100€ (bez carine + PDV) a da je "egzotika"? Dobra kamera je plus :)
 
Teško da neko može da ti preporuči bilo šta do 100€, naročito sa dobrom kamerom. Probaj da namakneš bar još 50€ pa onda još i može neki pristojni kinez.

Ja se ne bih kockao sa Ulefone telefonima...
 
Nazad
Vrh Dno