Šta je novo?

Uredjaj za peglanje napona

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Treba mi neki uređaj za peglanje napona, nešto poput UPS-a i APC-a, ali da nema bateriju u sebi, ne treba mi za to kad nestane struje, već samo da mi pegla, reguliše napon, da me zaštiti od over i under voltage-a i da je povoljno.
Takodje, zanima me da li imam potrebe za takvim uredjajem, ako imam bas kvalitetno napajanje sa 5 god garancije.
 
Ranije sam imao problem sa LC Power 600H V2.3 napajanjem, kada i malo zatreperi sijalica, gasi se komp, dok se na Cooler Master V700 to nikad nije desilo i gasilo se samo po kompletnom nestanku struje.
A sad sto se tice bas ekstremnih skokova napona, verujm da je kvalitetno napajanje sposobno da zastiti racunar do neke granice, samo do koje nemam predstavu.
 
Pa je l' cesto imas neke probleme sa naponom u sobi ili ne? Je l' luduje standardna sijalica?

Ako ti bas treba, probaj da nadjes APC Line-R LE1200I (bar ga je bilo kod nas ranije).
 
Ranije sam imao problem sa LC Power 600H V2.3 napajanjem, kada i malo zatreperi sijalica, gasi se komp, dok se na Cooler Master V700 to nikad nije desilo i gasilo se samo po kompletnom nestanku struje.
A sad sto se tice bas ekstremnih skokova napona, verujm da je kvalitetno napajanje sposobno da zastiti racunar do neke granice, samo do koje nemam predstavu.
Potvrđujem.

Ranije sam imao v850 - kada je udario grom negde u blizini moje gajbe, sva eleltronika se pogasila. Komp je, međutim, samo zaverglao na dve sekunde i nastavio normalno da radi.

Sa druge strane, ctg 650w jednom nije uspeo da reguliše neku ogromnu varijaciju napona i grafička je otišla u večna lovišta.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Desi se ponekad da je slabija struja, da se na sekund priguši malo sijalica.
Desilo mi se i to da mi choper pre godinu dana riknuo, kad sam ga uključio u struju i upalio. Pre se dešavalo i da mi padne osigurač. Nije često, ali mislim da mi instalacije nisu baš najbolje.
Meni ne treba samo da zaštitim komp, već ne želim ni napajanje da mi rikne.
Teši me što bi dobio garanciju od 5 godina na napajanje, ali i dalje razmisljam dal bi trebao uzeti taj APC produzni koji vidim da je oko 4300 din, što nije baš malo, bar taj model na koji sam naleteo, videću sad ovaj što je predlozen.
 
A taj APC što si mi preporučio je 8k, skupo mi je to, jel ima neki do 4k?

Buni me kod njega ta utičnica, ima 3 rupe, jel su to takozvane šuko utičnice, jel može u njih da se ušteka standardna utičnica sa dve "igle" samo je ubodeš u dve rupe, a treća zvrji prazna, jel tako funkcionise, da to nije nešto visoko naponsko?
 
Šuko su ti ove utičnice što imamo po zidovima, a ja ti zapravo preporučujem da uzmeš SurgeArrest iz prethodne poruke (link), ako već hoćeš zaštitu (PMF83VT-GR)

Ako misliš na rupe sa ove slike, one su za standardne kablove za računarsko napajanje ;)

le1200i_b_h.jpg
 
Treba mi zastita od variranja napona, obzirom da surge protector to ne radi, jasno je da mi treba uredjaj koji radi AVR, a svaki UPS uređaj koji radi AVR, ima te uticnice sa 3 rupe koje me zbunjuju i ne znam sta se kači u njih, jel ima UPS uredjaj sa AVR, koji ima Šuko utičnice, to me zanima.
 
Tebi treba korektor napona, ali mislim da oni prelaze tvoj budzet od 4k.
Sto se tih cudnih konektora tice, oni se zovu c13 i c14 (zenski i muski). Isto kao sto imas kablove za komp suko na c13, tako imas i c14 na c13, odnosno musko zenski kabl.
U krajnjem slucaju, postoje adapteri za tu namenu.
 
Apc Ups sa Avr je daleko iznad te cifre. Bolje samo uzmi zaseban deo koji ti sada treba, a kasnije dokupi ups.
 
U slicnoj sam situaciji, u stanu sam sa ocajnim instalacijama.
Svaki put kada palim/gasim svetlo u kupatilu, TV u spavacoj sobi zatreperi. To je ono sto jasno vidim, ali ko zna sta sve jos trpe uredjaji. Sve uticnice su u ocajnom stanju, cak mi je i jedan punjac za mobilni crkao kada sam ga ubacio u suko (zavarnicilo malo i uginuo je). Podstanar sam i nema sanse za neke ozbiljnije prepravke po celom stanu.

Da kazemo da mi je budzet oko 100e.

Primarno mi treba neki regulator napona, i na njega ce biti nakaci komp, tv i zvucnici (sve je jedno do drugog).
Moze i ne mora da ima UPS, to mi nije nesto primarno. Ako za te pare moze da se dobije neki solidan UPS super, ali glavna stvar je peglanje napona.

Treba mi neki kvalitetan uredjaj, pa ako imate preporuke pisite.

Trazio sam po domacim prodavnicama i nasao neke modele, ali nemam iskustva da procenim sta je kvalitet a sta ne.
 
mozda da razmislis o nazidnim kanalicama i novim instalacijama kroz njih. Ispasce vise, ali znas sta si uradio.
 
Pa znam, ali kupio bih sebi neki uredjaj, jer pitanje koliko cu ostati u ovom stanu. Mozda jos 3 godine, a mozda i samo 6 meseci.
Vlasnik je vrlo dobro upoznat sa tim i ne zeli nista da ulaze.
Kada sam usao nije mi bilo zao da finansiram i ispeglao sam kuhinjske instalacije, ali hteo bih za sobu (komp, tv itd...) da uzmem jedan uredjaj, mislim da mi je to pametnije iz vise razloga.
 
Koliko sam ja upucen, Back UPS ne pegla napon, vec prebacuje uredjaj na bateriju ukoliko ulazni napon izlazi iz nekog zadatog okvira. Samo Smart UPS pegla napon u realnom vremenu, ali je puno skuplji od 15.000 din.
 
Eto ti sad :) A ja sam bio ubedjen da mi treba uredjaj sa AVR (Automatic Voltage Regulation).
 
Za svaki slucaj ti proveri sta i kako :)
 
Ko nema para ili volje za OnLine UPS (poput SmartUPS serije) od mene ima preporuku iz prve ruke za APC AVR 1200 stabilizator napona.

Jedino obratite pažnju da na objektu/instalaciji imate pravo uzemljenje, to je uslov po specifikaciji uređaja.
 
Znam da resurektujem temu posle nekoliko meseci ali prelistavao sam ovaj deo foruma i slučajno se setih teme koja je bila aktuelna na drugom forumu u to vreme:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?392904-Gde-kupiti-stabilizator-napona-i-koji
Takođe, za razliku od odgovora u ovoj temi oni tamo su validni. Eto i ja sam recimo kupio stabilizator napona kod onih Nišlija (ProElectronic) pre oko godinu dana i prezadovoljan sam za sada. Elementa iz Subotice je takođe skroz ok.
Možda će nekom značiti ko bude čitao...
 
Nazad
Vrh Dno