Šta je novo?

Pomoc oko odabira telefona

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi treba mi savet, sutra mi istice ugovor sa MTSom za mobilni i paket, posto MTS trenutno ima najgore ponude paketa i telefona (barem u mom skromon cenovnom rangu) odlucio sam da predjem na Telenor ili mozda ako bas moram VIP, na oba provajdera uzeo bih paket koji kosta ~1700rsd i donosi neograniceno telefoniranje sto je meni najbitnije.

Potrebno mi je da vidim koji od ovih telefona je najbolji, ili za vas koji furate 8k rezolucije i 45korne procesore i 128gb ddr8 rama na telefonu koji je najmnaje los od ovih modela.;)

Ako neko zna da li neki od dole pomenutih modela pati od nekih ozbiljnih problema, bugova, da se kvari i da je jednostavno los izbor mi je ustvari najbitnije.

Trenutno imam telefon koji ima samo 1gb rama i bateriju koja je otisla u out pre god dana, traje 2h koriscenja.
Tako da "besplatno" uzimam solidne upgrade za mene i ti svi telefoni bi vrsili ono sto je meni potrebno kao prosecnom korisniku, ali kad mogu da biram da izaberem najbolji ili najmanje los telefon od ponudjenih.

Meni su sve tri marke OK doduse malo losije misljenje imam o Alcatelu, izgled istih mi je OK, ono sto na papiru donose mi je OK. Jedino sto bih radje u Telenor koji nudi Nokia 3 i Huawei Y6, nego VIP sa Alkatelom a5. Ali mi ni to nije presudno ako je ovaj Alkatel solidno bolji uredjaj od druga dva. (nadam se da nije)
Posto sva 3 modela imaju manje vise iste specs, glavne razlike za mene su primarno izmedju modela androida gde Nokia dominira, kvalitet ekrana, jacine procesora gde Alkatel dominira. Ostalo, kao npr kamera i umerene razlike u jacini baterije mi ne igraju veliku ulogu.

Napomenuo bih da mi je dosta bitno da sto pre dodjem do odgovora najvise izmedju Alkatel vs druga dva, jel ne zelim da placam penale MTSu kad vec sutra mogu da podpisem ugovor sa drugim provajderom a onda dok cekam tih ~7 dana imam vremena da se odlucim za preostala 2 modela ili obrnuto jednostavno uzmem Alcatel.


Elem modeli su:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8590&idPhone2=8572&idPhone3=8663

Meni je jasno mi je da postoje stotine boljih telefona, meni licno telefon u zivotu sluzi da pricam sa njim, koristim viber, otvorim browser znaci nikakve spektakularne stvari za koje su potrebni opasni telefoni.

Ako ne mozete da razumete da nije svakom u zivotu bitno da ima 4k ekran na 5 inci, procesor jaci nego u kompu, vise rama nego sto ce mu ikada trebati ili ne mozete da odgovorite na postavljeno pitanje, molim vas preskocite celokupno odgovoranje.
Hvala
 
Poslednja izmena:
Najbolje da uzmeš preko oglasa telefon a od operatera popust na pretplatu. Na duže staze se mnogo više isplati.

Hvala na savetu, nazalost to mi ne dolazi u obzir jel nisam spreman da kesiram 200e za telefone, za mene to je veoma sporedna stvar i nisam neko ko je spreman da iskesira pare za iste. Usteda na predplate za 2 godine u mom slucaju se svede na nekih 15-18k dinara. Gledano da se npr ova nokia prodaje za 15000rsd na KP, to i nije neka usteda, cak sta vise to je samo udarac po dzepu od jednom, da bih kroz 24 meseca ustedeo skoro nista.
 
Poslednja izmena:
Ljudi hvala vam na savetima, ali vi nekako uvek odete u nesto sto uopste nije postavljeno pitanje.
Meni je jasno mi je da postoje stotine boljih telefona, meni licno telefon u zivotu sluzi da pricam sa njim, koristim viber, otvorim browser znaci nikakve spektakularne stvari za koje su potrebni opasni telefoni.

Ako ne mozete da razumete da nije svakom u zivotu bitno da ima 4k ekran na 5 inci, procesor jaci nego u kompu, vise rama nego sto ce mu ikada trebati ili ne mozete da odgovorite na postavljeno pitanje, molim vas preskocite celokupno odgovoranje.
 
Poslednja izmena:
Ako ti odgovara Telenor https://www.telenor.rs/webshop/sr/Privatni-korisnici/Mobilni-telefoni/Samsung/Galaxy_J3_2016/#?tariff=251&contract=cena_ugovor24&cosmosInstallments=24&participation=0&purchase=subsidy&installments=false&color=2 ili Vip https://www.vipmobile.rs/privatni/mobilni_uredjaji/detalji?device=201
 
Poslednja izmena:
Nokia 3, najnoviji je bar i po meni pravi izbor. Da nisam hteo da se oprobam sa aliexpress i jeftinim kinezima uzeo bih Nokiu 3 u Mts. Radice ti sasvim ok. Isto koristim fon kao ti otprilike samo sto ne pricam puno i 1gb ram mi vrsi posao, tako da ce i tebi nokijinih 2gb 'ladno. Bitniji su ti onih 16gb rom, zbog casha.

Sent from my A7 using Tapatalk
 
Od ta tri Nokia 3, defintivno, skroz pristojno budzet telefonce.
 
Hvala lepo na odgovorima! Licno sam i sam imao utisak da bi Nokia 3 bila najbolji izbor od tri pomenuta. Sasvim sam siguran da ce mi raditi posao jel moj matori Huawei g620s (koji vredi verovatno 25e), bi mi radi posao samo da mu baterija nije otisla i da ima 2gb rama.
 
Istina je da onaj huawei na areni nije ovaj kod nas, pitam se samo kako moze da bude potpuno razlicit model sa istim nazivom, samo za nas i slicnu sirotinju prolly.
Sto se tice placanja u kesu, imam ja pare da iskesiram to sad odma, neda mi se jednostavno, ovako kroz 24 meseca nekako to ne osetim, dok kad kapnem kes od jednom osetim samo tako. Stekara sam za telefone sta cu.. Iskreno da sam spreman da dam pare, pre bih uzeo Nokiu 5 za 9k il slicnu doplatu nego ovaj da kupim. Al eto ko sto sam rekao tezak sam na parama za telefone.
Svakako tebi hvala na racunici i savetu!
 
Ja sam skoro drzao u ruci nokiu 3. Izrada je fenomenalna. Cvrst telefon, daje utisak neceg jakog, kvalitetnog. E sad u praksi ne znam kako radi i koliko je otporan na padove
 
Hvala na misljenima, dosta sam razmisljao da li da ipak doplatim za Nokia 5 ali nikako mi se ne ide u VIP, Telenor znam kakav je jel sam 15god bio kod njih, nazalost tamo je nokia 5 12000rsd + podizanje cene od paketa, apsolutno se ne isplati. Tako da bice Nokia 3 meni je to dosta.
 
Predji u Vip. Ja jesam i nisam se pokajao.
 
Na kraju sam poklekao, videvsi nasta lici Nokia 3 uzivo i kolko joj je mracan ekran, smucilo mi se i uzeo sam Huawei p9 lite. Sjajan je telefon, malo preteran za moje potrebe al gledano da sta se nudi za male pare je uzas zivi......
 
Nazad
Vrh Dno