Šta je novo?

Ryzen - A320/B350/X370 [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Sta ce ti fast boot? Skroz nepotrebna stvar, osim ako ukljucujes 50 puta dnevno racunar iz iskljucenog stanja.
 
Odlicno! To je ono sto se cekalo. Vidim i na NE su vec izlistane. Hvala.
 
Šta uzeti AB350M PRO4 ili Prime B350 Plus?Baš nisam siguran,obe imaju očajne ocene koliko vidim na neweggu
 
Kakva je ab350m hd3? Jel moguc neki oc na njoj?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@Stefan2000

Asus Prime B350 Plus.

@vladafkv

Dobra je za izbegavanje.
 
Jedna od boljih budzet varijanti. Ja bih svakako isao na Asus Prime B350 Plus, ako je slicna cena.
 
Nema smisla uzimati je. Ko nece da klokuje ima Asrock A320m, ko hoce B350m Pro-VDh.
 
Na koji hladnjak misliš? B450 ima 4,8W TDP za razliku od B350 (6,8W) tako da je možda manji hladnjak OK. Što se mosfet-a tiče, pa i sami se hvale da koriste kvalitetnije mosfete sa manjim R[sub]DS(on)[/sub] koji se manje greju :trust: Doduše, ne zna se šta je referenca.
 
Na koji hladnjak misliš? B450 ima 4,8W TDP za razliku od B350 (6,8W) tako da je možda manji hladnjak OK. Što se mosfet-a tiče, pa i sami se hvale da koriste kvalitetnije mosfete sa manjim R[sub]DS(on)[/sub] koji se manje greju :trust: Doduše, ne zna se šta je referenca.

Hvale se na sve jednoj srednjeg i nizeg ranga ploci. Ali i dalje stavljaju pasje nIkos mosfete. AB350 GAMING 3 I MANJA VARIJANTA IMAJU VRM ZA zatvora ponavljam za zatvora.
 
Jaoo ova asrock ab350m pro4, ko je napravi?! Ploca iz potpisa starija od svetog ilije ko sat radila i drzala overklokovani x58 xeon a ova se jadna freezuje i restartuje kad stigne. Preseo mi ceo am4 i prelazak na ryzen iako sam jako dobro prosao, skoro nista nisam ulagao. Ova ploca ce da putuje daleko od mene... Nadam se u reciklazni centar ili jos bolje na spaljivanje, da ne napravi neko novu od njenih ostataka.

Inace kuler koji je dosao uz r5 1600 je tisi na 1800rpm nego budjavi 212 evo na 50% brzine.

Sta da uzmem sledece? Prime+, tuf, nesto od msi?

Imam r5 1600 i corsair lpx 8gb 2400mhz.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ti treba na neko duže vreme ond samo X470 sada ili sačekaj da vidimo šta će biti od b450 ploča. Nije toliko do čipseta nego što su uglanom popravljeni problemi sa prvom generacijom.
 
Ako ti treba na neko duže vreme ond samo X470 sada ili sačekaj da vidimo šta će biti od b450 ploča. Nije toliko do čipseta nego što su uglanom popravljeni problemi sa prvom generacijom.
Ne treba mi X470 a B450 ne mogu da cekam, to ce verovatno tek za mesec-dva.

Tomahawk je pretpostavljam dobar izbor?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne treba mi X470 a B450 ne mogu da cekam, to ce verovatno tek za mesec-dva.

Tomahawk je pretpostavljam dobar izbor?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Do koliko par si spreman da izdvojis za plocu? Gledaj na KP da uzmes od Fante jer ces kod njega da prodjes najpovoljnije a dobices sigurno bolju plocu a jeftiniju od ovih koje bi kupio u nasim prodavnicama.
 
Po mom mišljanju Asus Prime Plus je best-buy B350 ploča. Tomahawak je nešto skuplji a ne nudi ništa više, osim boljih hladnjaka, možda zvuka i naravno fan konektora, ali po tome je Asus poznat na jeftini(ji)m pločama :) Mislim da će i sa B450 biti ista situacija
 
A da li Asus opravdava razliku u ceni u odnosu na MSI B350M PRO-VD PLUS i MSI B350M Mortar, u smislu VRM-a, mimo veceg broja SATA konektora?
 
Ne. Samo što ta prva ima samo 2 DIMM slota. B350M Pro-VDH ima 4, kao i Bazooka. A VRM na Asusu nije ništa bolji, da ne kažem da je lošiji. Možda Asus ima bolje kondenzatore, ali verovatno niko od nas ne planira da za 70€ kupi ploču koja će raditi više do 10 godina
 
Hmmm, a b350F strix, vidim jednu staru 3 meseca u domacoj garanciji za 90e? Zvucna mi nista ne znaci, imam zasebnu, a rekao bih da je VRM zapravo isti kao i na Asusu?
 
Isti vrm kao Prime Plus.
 
Pazario je za 85e, sada lov na procesor i ram pa cu moci da bacim neke utiske.
 
Koju plocu uzeti za Ryzen 5 2600 i Kingston HyperX HX426C16FB2/8 2x8gb dd4 2666Mhz ?

ASRock AB350M PRO4, Asus Prime B350-Plus VGA, ASUS TUF B350M-PLUS GAMING, MSI B350M Mortar Arctic ili neku trecu?
 
Nazad
Vrh Dno