Šta je novo?

Ryzen - A320/B350/X370 [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Nisam ja testirao, video sam da ljudi pisu na MSI forumu, uvek bacim pogled na forum pre nego uradim bios update, pogotovo ako sve radi kako treba.

U aidi ili nekom slicnom programu sam video da rade benchove.
 
Vidim i ovde za moju ploču
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=301977.0
Priča se da je isto i na Asusu (što znači i na ostalim pločama), i da će biti ispravljeno novim mikrokodom (1.0.0.2)

Eto zašto je bolje gurati nove ploče za svaku novu generaciju kao što to radi intel. Ali ne, mi zapeli da nam jedna ploča isprati bar tri generacije procesora :d

Ko ne planira Ryzen refresh, neka sačeka nove verzije. Meni lično ne smeta, pošto me ne zanimaju OC i benchmark testovi, ali ako nađem vremena (za vikend), odradiću neke testove da vidimo kakvo je stanje :)
 
Koji je uopste fazon sa nazivima za mikrokod? Kako smo dosli sa 1.0.0.6b preko 1.1.0.1 na 1.0.0.1a? :D

Slazem se, mislim da je ovaj bios za izbegavanje. Btw, na AsRock stranici za AB350m Pro4 pise da ako se flashuje poslednji bios, treba da se radi sa neke odredjene, malo novije, verzije biosa, ne sa starih.
 
Koji je uopste fazon sa nazivima za mikrokod? Kako smo dosli sa 1.0.0.6b preko 1.1.0.1 na 1.0.0.1a? :D

Slazem se, mislim da je ovaj bios za izbegavanje. Btw, na AsRock stranici za AB350m Pro4 pise da ako se flashuje poslednji bios, treba da se radi sa neke odredjene, malo novije, verzije biosa, ne sa starih.

Prvo na 3.00 ja mislim pa onda na 4.70 tako nesto.
 
Koji je uopste fazon sa nazivima za mikrokod? Kako smo dosli sa 1.0.0.6b preko 1.1.0.1 na 1.0.0.1a? :D

Slazem se, mislim da je ovaj bios za izbegavanje. Btw, na AsRock stranici za AB350m Pro4 pise da ako se flashuje poslednji bios, treba da se radi sa neke odredjene, malo novije, verzije biosa, ne sa starih.

Ma još gore, kod mene je sada 1-0-0-0a od 1.0.7.1 sa prošlim BIOS-om. Prvi BIOS je bio sa 1.0.0.0b.
 
Jel ima neko problema, sa zvukom, na ovoj Asrock B350M-Pro4 ploci?
Prijavljuje da je sve u redu, ali zvuka nema.
Vidim na netu, da nisam jedini, sa ovim problemom.
 
Pa ne znam od kada, posto ne koristim integrisanu zvučnu.
Hteo sam da proverim kako radi zvučna, na ovoj ploči, kad ono neće.
U fazonu je, da zvuk pušta, ali nisam povezan na izlaz.
Probao sam da obrišem, pa ponovo da instaliram drajvera, ali ista situacija.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
]Pa ne znam od kada, posto ne koristim integrisanu zvučnu.


Onda opusteno :) Probaj sa windows-ovim drajverom za zvucnu.
 
Jedno prosto pitanje:
- Šta kupiti od ove 3 ploče:
Gigabyte ab350-gaming 3
Gigabyte ax370-gaming 3
ili AsRock x370 Pro4 ???

Nikakav o/c ili slično a biće Ryzen 5 2600 na njoj.
Razlika između x370 i b350 je 10€ !!!

Pomoć!
 
Jedan prost odgovor:

Ne uzimati Gigabyte B350 i X370 ploce.
 
Нисам баш толико упућен. Откуд су GA B350 и X370 толико лоше? Питам и због себе, да се не зезнем кад будем узимао Ryzen.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Problemi sa BIOS-om, stalno kasne.
 
Чије су онда топла препорука? ASUS?

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
AsRock je verovatno i najazurniji sa biosima. MSI podbacio u tom segmentu, biosi dosta retko izlaze, pitanje kada bi ova poslednja dva izasla da nije novih procesora.

Generalno, Asus ili AsRock za Ryzen, eventualno Biostar za budzet build, B350ET2.
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da post time bude 10-20 sekundi? Azurirao sam bios na poslednju verziju i nista specijalno se nije popravilo. Ukljucim fast boot opciju, ali ona samo ubrza posle posta do ulaska u win. U task menageru bios time stoji 9.6s. Isti mi se desava sa mem na 2400 i 2933...
 
Jedno prosto pitanje:
- Šta kupiti od ove 3 ploče:
Gigabyte ab350-gaming 3
Gigabyte ax370-gaming 3
ili AsRock x370 Pro4 ???

Nikakav o/c ili slično a biće Ryzen 5 2600 na njoj.
Razlika između x370 i b350 je 10€ !!!

Pomoć!

Ako je razlika toliko mala, bolje uzmi neki X370. Mada, AX370-Gaming 3 nema hladjak na VRM-u i nema USB Type-C port, ali ima bolji audio i ima brže USB 3.0 Gen2 portove koje Pro4 nema. Vidi šta ti je bitnije...
Nego, zašto ne bi overclockovao Ryzen? To mu je glavna prednost u osnosu na Intel i5-8400. Ako nećeš OC a primarno bi da igraš igre, bolje uzmi 8400 i neku solidnu B360 ploču...
 
Poslednja izmena:
Već imam i5-8400 i Z370 HD3 pa, rekoh, hajd malo da promenim...
 
Ja se razmišljam o Ryzen 5 2600 i Asus Prime B350. Da li će biti dovoljan samo update biosa da bi to kompitabilno bilo? Nisam baš u toku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može li još jedna pomoć?!

- U čemu je razlika između R5 2600 I R5 2600X osim u radnim i turbo frekvencama (tu se podrazumeva TDP po automatizmu)?

TNX
 
Sem toga, nikakva. Jedino što su X bolje birani promerci i samo zbog toga ima više taktove na (skoro) istom naponu ali viši taktovi vuku jaču struju pa je TDP drugačiji.
 
Ne treba mi to. Ne o/c ništa. Samo difolt, osim memorije koja mora na 2933.

Poručeno: AsRock X370 Pro4+AMD Ryzen 5 2600 BOX= 300€

Ista cena kod nas i u Mađarskoj ;)
 
Zar je ovaj 2600 toliko, ili generalno, lošiji od i5-8400?

Nije gori već ne vidim zbog čega bi prelazio na platformu koja je skoro ista u realnom radu...i5 je bolji od Ryzena u igrama ali 2600 ima veće taktove od 1600, pa će verovatno biti skoro egal sa i5 (ako se overklokuje). Ryzen je bolji u programima koji mogu da iskoriste više threadova...radiš li sa nekim takvim programom? Ako ne, zašto Ryzen? Pogotovo što nećeš da ga overklokuješ, tek onda nema smisla...

Hoću da kažem, daješ 300€ da bi sa jedne platforme prešao na drugu, sa skoro istim performansama. Nije nikakav upgrade, praktično su isti...A čekaju te i zezancije sa BIOSima i memorijom, dok se situacija ne normalizuje, standardno sa novom generacijom. Uopšte ne znam šta dobijaš time, ali tvoja stvar, kao što rekoh...
 
Zar je ovaj 2600 toliko, ili generalno, lošiji od i5-8400?

Nije lošiji, naprotiv, suviše su bliski da bi prelazak imao smisla. Samo ako renderuješ ili radiš video obradu onda bi vredelo razmisliti, u suprotnom ne.

Ako svrbe parice pukni ih na nešto drugo.

EDIT: a, već si ih istres'o ... No comment.:D i7-8700 si mogao da zabodeš ako si baš hteo da menjaš nešto.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno