Šta je novo?

Ryzen - A320/B350/X370 [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Nisam rekao da je sve reseno martovskim biosom, vec da je vise ljudi sa foruma resilo problem zamrzavanja sa novim biosom.

U CPU-Z pise, ako nema tamo onda pogledaj na samoj ploci, mora da pise negde.
 
Poslednja izmena:
Msi b350m pro-vdh sa r5 2400g radi bez greške. Prilično jednostavna ali vrlo funkcionalna ploča :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
mala pomoc, planiram da uzmem novi komp r5 1600 i dvoumim se oko ploce. U opticaju su msi b350 tomahawk, msi b350 gaming plus i asus rog strix b350-f, pa sam u procepu sta da uzmem. u svemu ovome takodje igra ulogu i kompatibilan ram koji se tesko nalazi kod nas a da je zvanicno podrzan od strane ploce, ili ce da radi bilo koji ddr4 ram koji mu nakacim. ali citajuci sve vase postove sad sam jos vise zbunjen sta da uzmem. neka sugestija bi mi dobro dosla :)
 
mala pomoc, planiram da uzmem novi komp r5 1600 i dvoumim se oko ploce. U opticaju su msi b350 tomahawk, msi b350 gaming plus i asus rog strix b350-f, pa sam u procepu sta da uzmem. u svemu ovome takodje igra ulogu i kompatibilan ram koji se tesko nalazi kod nas a da je zvanicno podrzan od strane ploce, ili ce da radi bilo koji ddr4 ram koji mu nakacim. ali citajuci sve vase postove sad sam jos vise zbunjen sta da uzmem. neka sugestija bi mi dobro dosla :)

Nemaju veze nasi postovi sa tim sta da uzmes. Maticna se kupuje prema potrebi i nacinu koristenja.
 
pa pitao sam za misljenje o maticnoj koja bi bila najbolja, a to sto sam se raspisao o ramu to je vec moja navika da odem siroko. poyyy
 
mala pomoc, planiram da uzmem novi komp r5 1600 i dvoumim se oko ploce. U opticaju su msi b350 tomahawk, msi b350 gaming plus i asus rog strix b350-f, pa sam u procepu sta da uzmem. u svemu ovome takodje igra ulogu i kompatibilan ram koji se tesko nalazi kod nas a da je zvanicno podrzan od strane ploce, ili ce da radi bilo koji ddr4 ram koji mu nakacim. ali citajuci sve vase postove sad sam jos vise zbunjen sta da uzmem. neka sugestija bi mi dobro dosla :)

Nećeš pogrešiti ako uzmeš asus, ploča je u b350 segmentu nešto malo ispred konkurencije po specifikacijama. Definitvna preporuka.

Sent from mTalk
 
Ako hoces Asus uzmi Prime B350 Plus, Strix je sminka.

Ako gledas na oglasima, Msi X370 Sli Plus(i Krait, ali bih pre isao na Sli Plus) ima istu cenu kao Strix.
 
Poslednja izmena:
Ako hoces Asus uzmi Prime B350 Plus, Strix je sminka.

Ako gledas na oglasima, Msi X370 Sli Plus(i Krait, ali bih pre isao na Sli Plus) ima istu cenu kao Strix.

Interesantno. Gde ima da se kupi MSI X370 (ili Krait) po ceni gore pomenutih B350 (pogotovo "ušminkane" strix za 115e). Jel moze neki link?

Edit:

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3521900/msi-b350-tomahawk-asus-b350-rog-strix.html

Specs-for-specs, the Asus ROG Strix B350-F Gaming is the better motherboard than the MSI B350 Tomahawk:

Asus has 8 power phases | MSI has 6 power phases
Asus has 6 SATA ports (all 90-degree oriented) | MSI has 4 SATA ports (only 2 in 90-deg.)
Asus has 3 PCIe x16 slots (2x v3.0 in x16 or x8/x4 + 1x v2.0 in x4) | MSI has 2x PCIe x16 (1x v3.0 in x16 + 1x v2.0 in x4)
Asus has 3 PCIe2.0 x1 slots | MSI has 2 PCIe2.0 x1 slots
Asus uses Intel I211AT LAN controller | MSI uses Realtek RTL8111H LAN controller
Asus uses ROG Supreme FX S1220A audio codec | MSI uses Realtek ALC892 audio codec
Asus has a total of 8 USB ports at the rear panel | MSI has a total of 6 USB ports at the rear panel
Asus has 2 USB3.1 Gen2 ports | MSI has no USB3.1 Gen2 ports
Asus has 1 USB3.1 (19-pin) internal header | MSI has 2 USB3.1 (19-pin) internal headers
Asus has 2 RGB LED Strip headers | MSI has 1 RGB LED Strip header
Asus has RGB Ambient LED Lighting | MSI has Red-only Color Ambient LED Lighting
 
Poslednja izmena:
Rekoh, na oglasima, KP. Drug je platio 123e pre vise od pola godine.

Tolika je i trenutna razlika, 37.500Ft(119e) za Sli Plus i 35.400Ft za Strix(112e), ipon.hu cene.
 
Poslednja izmena:
Da, povoljno je za nekoga ko je spreman da ide do Pešte da kupuje matičnu ploču, pogotovo što dobije povrat vat na izlazu iz HU. Međutim cene sa KP i 2-3 "krštene" maloprodaje u SRB koje imaju kakav-takav izbor su naša realnost pa bih pre suzio odabir i cenovna poređenja na naše tržište, mislim da je realnije. Verovatno na drugim tržištima tvoje tvrdnje imaju osnova, kod nas ne koliko i sam možeš da vidiš.
 
Najpoznatiji "uvoznik" daje cene sa Ipona, u evrima, tako da sto se oglasa tice vaze te cene :d
 
:d Evo, da budeš u toku:

MSI X370 SLI plus - 115 eur
ASUS ROG STRIX B350-F GAMING - 109 eur
 
Zato 160e 1050Ti, a ovde je 200e ;)
 
Da li postoji neki "known issue" za Win 10 i MSI B350 plocu za to sto kad namestim odredjenu krivu za fan-ove u Biosu, cim se upali Win 10 sve ode na neki default i onda mi nepotrebno radi pumpa za vodeno?
 
Da li postoji neki "known issue" za Win 10 i MSI B350 plocu za to sto kad namestim odredjenu krivu za fan-ove u Biosu, cim se upali Win 10 sve ode na neki default i onda mi nepotrebno radi pumpa za vodeno?

Selektuj DC umesto PWM.
 
Asrock x370 pro4 dosta jeftinija (11,5k din) nego b350 pro4 (14k din).. Toliko o cenama u nasim radnjama.
 
Poslednja izmena:
^Mislio je na cenu u EU


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma sad vidim da je (kao) ima u radnji na E, al' kontam da je u pitanju greska jer nemaju sliku...
 
Ne mora da znaci da je greska. Biostar b350et2 nema sliku, pa je vec nekoliko ljudi sa foruma porucilo.
 
Raspali MSI Gaming App uzrokuje freezovanje kad je cpu na 100%. Sto se 1.0.0.1a biosa za MSI ploce tice, ako se klokuje CPU poprilicno opadaju performanse memorije, MSI krivi Agesa kod, ne znam da li je isto na drugim plocama.
 
Eh? Pre neki dan sam menjao BIOS. Kod mene je sve na stoku, ali mogu da istestiram da vidim kakvo je stanje. Šta koristiš za RAM benchmark?

Znači sledeća ploča će mi biti ili Biostar ili AsRock :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno