Šta je novo?

Ryzen - A320/B350/X370 [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Ako se vec gazi u 120e kategoriju, moze se ici na MSI X370 Sli Plus ili Krait.

Krait je imao gomilu decijih bolesti, koliko vidim sve je reseno sa poslednjim biosom. X370 Sli Plus je skroz pristojna ploca.
 
Poslednja izmena:
Ako se vec gazi u 120e kategoriju, moze se ici na MSI X370 Sli Plus ili Krait.

Krait je imao gomilu decijih bolesti, koliko vidim sve je reseno sa poslednjim biosom. X370 Sli Plus je skroz pristojna ploca.

I ti ode predaleko... za te pare mozda X370SLI ali Krait tesko.
 
Krait i SLI su iste ploce i isto kostaju, u normalnom svetu.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pitacu mozda jedno glupo pitanje,
na novim MB koje se ocekuju sada, da li ce na njima raditi ZEN 2 ili su one vezane samo za ZEN i ZEN+?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Stigla mi AsRock AB350M PRO4 ploča a sa njom ogromni problemi, konstantni black screen, nemogućnost podešavanja bios-a (čim promenim bilo koji parametar odbija da se nakon restarta prikaže slika na displeju), rešenje bude reset cmos džampera do narednog ulaska u bios i tako u krug... Uglavnom ploča vraćena na reklamaciju i to je to...
E sad imam u ponudi ploču MSI B350M PRO VDH pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovom pločom ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Meni deluje da je slična mojoj B350M Mortar Arctic. Na oko mi naponska deluje isto, te da je razlika u broju SATA portova, kao i jednom full PCI-e slotu. Mene moja matična odlično služi, pogotovo posle poslednjeg update-a biosa. OC sam CPU na 3.8 i ram na 2667 sve sljaka bez problema. Nemam čak ni onaj problem sa dužinom posta koji su neki spominjali i ove a i na drugim sajtovima sa MSI pločama, naprotiv, pre 2 dana sam sređivao neku B350 Prime koja postuje po 5-10 sekundi :/.

Bottom line, ja sam jako zadovoljan pločom, pruža mi i više nego što mi treba, ali zato je i jesam pazario, da imam opciju da dodam nešto što mi možda zatreba u jednom trenutku bez da moram da menjam ploču.
 
Mislim da je broj SATA portova isti (4 komada), ali Mortar ima još jedan PCI-e slot i jedan konektor za ventilatore više (4 na Motrar, 3 na Pro-VDH). Ja sam je zbog toga i kupio, inače bih uzeo Pro-VDH. I da, boja se razlikuje :D

I ja sam zadovoljan mojom običnom Mortar. Juče sam instalirao poslednji BIOS. CPU nisam klokovao još uvek, ali sam izabrao A-XMP profil (2800, ima i 2933) za RAM umesto ručnog podešavanja. Ali vidim da ovaj poslednji BIOS sa podrškom za Ryzen 2000, još nije izašao za VDH. Verovatno će za koji dan
 
Poslednja izmena:
Hvala na info iz prve ruke ;-)
Trebao bi VDH da ima podršku za nove 2200G i 2400G,tačnije tako piše bar na sajtu samo što nije kao kod Mortara na vrhu liste kompatibilnosti već oko sredine. Ploču uparujem sa R5 2400G i Corsair Vengance lpx 3000 ramom.
Onda mi se čini da ću pazariti VDH, pomenuti broj sata i konektora za vent mi nije bitno. Boja još manje, u zatvorenom kućištu je :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ima za 2200G i 2400G sa BIOS-om iz januara. Ali za nove modele bez IGP-a (2700X i ostale) će biti potreban novi.

E sad, pošto je ta ploča odavno u ponudi, verovatno će ti biti potreban update BIOS-a, za koji ti treba neki Ryzen 1000 serije ili Bristol Ridge (Ax 9000 serija), pa vidi da ti to odrade u prodavnici pre preuzimanja.

edit: sad mi pada na pamet da ti je to možda bio problem i sa prethodnom pločom, ako si pokušavao da upariš 2400G, a BIOS nije bio aćuriran?
 
Poslednja izmena:
Sigurno je to bio problem, ne mozda :D
 
AsRock je bio update-van bios u prodavnici odmah i prepoznao je cpu bez problema prvi put, čak sam uspeo i dići sistem bez problema. A onda kraj, black screen u nedogled, radio sam update na čak noviju verziju biosa ali nije bilo vajde. Vratio na bios sa kojim sam i dobio ploču iz prodavnice i ponovo ista priča. Nije problem bio sa prepoznavanjem i rafom cpu-a, jednostavno ploča nije htela da pamti na čipu nikakve promene počevši od datuma...
Na VDH-u naravno takođe bios mora biti poslednji naravno :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pitanje je da li je adekvatan bios izasao u trenutku kupovine, vise ljudi je uzelo AB350m Pro4 i svako ko je azurirao na bios koji je izasao 6. Marta u kome pise da ima podrsku za Pinnacle Ridge je resio problem sa zamrzavanjem.

Cudo je sto je ploca uopste radila sa neadekvatnim biosom za APU-ove. Svakako je greska AsRock-a sto u trenutku pustanja APU-ova nije postojao adekvatan bios za njih na svim plocama.
 
Poslednja izmena:
Nisam bio možda dovoljno jasan pa se izvinjavam.
Asrock ab350m pro4 ne podržava Ryzen 2xxx seriju procesora sve do verzije biosa koja je izašla u januaru ove godine. Kad sam se dogovorio u vezi kupovine navedene ploče prodavac se obavezao da će ažurirati odgovarajuću veruiju biosa, što je i uradio. Mbo je odmah prepoznala R5 2400G i podigao sam sistem "iz prve". Tada su nastupili problemi koje sam prethodno opisao. Zatim sam ja lično uradio update na noviju verziju biosa(mislim da je izašla krajem februara ili čak u martu), ali problemi su ostali identični. Zatim sam ponovo vratio na odgovarajuću verziju biosa koju je prodavac ubacio (iz januara meseca) međutim problemi su bili identični i tad sam se čuo sa prodavcem kako bih reklamirao mbo. Nakon čega mi je on čak rekao da je bilo mnogo reklamacija navedenog modela ploče i da će mi vratiti novac ili da biram neki drugi model ploče. Inače sam imao mnogo AsRock ploča u prošlosti i zaista sam bio zadovoljan sa njima ali eto ovog puta naleteo sam na lošu seriju ili konkretno ova moja je bila felerična...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da li ima neko sa Asrock AB350-PRO4 plocom problem sa sporim bootovanjem, ali do biosa, tzv POST?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Stigla mi AsRock AB350M PRO4 ploča a sa njom ogromni problemi, konstantni black screen, nemogućnost podešavanja bios-a (čim promenim bilo koji parametar odbija da se nakon restarta prikaže slika na displeju), rešenje bude reset cmos džampera do narednog ulaska u bios i tako u krug... Uglavnom ploča vraćena na reklamaciju i to je to...
E sad imam u ponudi ploču MSI B350M PRO VDH pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovom pločom ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ta ploca je vec odavno problematicna.... Sto je kupi prije istrazivanja?
 
Stigla mi AsRock AB350M PRO4 ploča a sa njom ogromni problemi, konstantni black screen, nemogućnost podešavanja bios-a (čim promenim bilo koji parametar odbija da se nakon restarta prikaže slika na displeju), rešenje bude reset cmos džampera do narednog ulaska u bios i tako u krug... Uglavnom ploča vraćena na reklamaciju i to je to...
E sad imam u ponudi ploču MSI B350M PRO VDH pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovom pločom ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Imam ja pro vdh i ryzen 3 1200 ploca ko ploca radi normalno na najnovijem biosu.Nema problema ako je korisnik imalo informaticki pismen.
 
Pitanje je da li je adekvatan bios izasao u trenutku kupovine, vise ljudi je uzelo AB350m Pro4 i svako ko je azurirao na bios koji je izasao 6. Marta u kome pise da ima podrsku za Pinnacle Ridge je resio problem sa zamrzavanjem.

Cudo je sto je ploca uopste radila sa neadekvatnim biosom za APU-ove. Svakako je greska AsRock-a sto u trenutku pustanja APU-ova nije postojao adekvatan bios za njih na svim plocama.

Nije cudo zato sto asrock jedini moze da butuje sa starim biosom i cpu koji nije podrzan tim biosom.Ako su problemi sa zamrzavanjem rijeseni dobar pazar za 60-65 eura.
 
Sa AsRock sam očekivao eventualne probleme sa biosom, kad sam video da je izašao bios koji podržava R 2xxx seriju odlučio sam se za taj model najviše zbog cene, a u prošlosti sam imao stvarno lepo iskustvo sa AsRock pločama (intel ili amd nebitno). Ovaj put sam naišao na lošu i to je to...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Imam b350 tomahawk MB da li ako odradim update biosa sad na ovaj zadnji moram da ponovo radim oc cpu i rama ili ce zapamtiti podesavanja?
 
Naravno da moras da radis opet jer se svakako pre(a i posle) azuriranja biosa podesavanja resetuju na default, eventualno i clear cmos.
 
Ajde OC, to je nebitno. Nggo što savki put zaboravim da podesim wake-up za USB i PS/2 uređaje i još gore da omogućim opcije za virtualizaciju. Pa tek kad upalim VBox da uradim nešto, shvatim da moram da restartujem računar :D
 
A kako je to OC nebitan? :D :D
rucak1.jpg
 
Poslednja izmena:
Neznam za tu ploču ali možeš da proveriš da li ima u BIOS-u mogućnost da zabeleži podešavanja BIOS-a na USB i posle samo ih vrati ?
 
Verovatno ima, ali se moze desiti da novi bios ne prihvata neka podesavanja, tako da nije preporucljivo kod MSI-ja to raditi.
 
Pitanje za strucnjake da li ova ploca MB AM4 Asus Prime B350-Plus VGA odgovara za Rayzen 5 2400g i da li moram u startu kupiti graficku ili moze posle
 
Sa AsRock sam očekivao eventualne probleme sa biosom, kad sam video da je izašao bios koji podržava R 2xxx seriju odlučio sam se za taj model najviše zbog cene, a u prošlosti sam imao stvarno lepo iskustvo sa AsRock pločama (intel ili amd nebitno). Ovaj put sam naišao na lošu i to je to...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ti i jos par hiljada ljudi :(
 
Ja imam, gore pomenutu plocu, i nemam ama bas nikakvih problema.
Uz nju sam uzeo Ryzen 1600.
Ploca je radila na starom bios-u, ali ja sam ga vrlo brzo azurirao na najnoviju verziju.
Verovatno je neki falicni primerak, ne znam sta drugo.
 
Ja imam, gore pomenutu plocu, i nemam ama bas nikakvih problema.
Uz nju sam uzeo Ryzen 1600.
Ploca je radila na starom bios-u, ali ja sam ga vrlo brzo azurirao na najnoviju verziju.
Verovatno je neki falicni primerak, ne znam sta drugo.

Rev 1.0 nema problema sve ostala/ostale poslije nje imaju. Pricao sam o tome u ryzen apu temi lik nosio u servis u njemacku otkrili da ploca prekine dotok struje u cpu socket i sve se zamrzne i mora hard restrart i tako ukrug...
Dobijes novu sve isto blablablala.... Postoji dobar razlog zasto ta ploca ima 3/5 rating na amazonu neweggu i itd... Iste probleme javljali likovi na forumu ovde i na asrockovom sluzbenom. Sad ako je ivanbass upravu i sve je rijeseno martovskim biosom onda se moze kupiti valjda xD
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno