Šta je novo?

Ryzen - A320/B350/X370 [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Izvinjavam se unapred moderatrima ako ovo nije pravo mesto za ovaj post .

Naime stigla je ploca Asus b350m-a i novi APU ali nije moguce pokrenuti je bez prethodnog updata biosa. Ako je neko voljan da pomogne(izvadi stari ryzen iz svog kucista u toplini svog doma i potrosi malo vremena ) a zivi u Novom Beogradu bio bih jako zahvalan .
Kontakt na PM.

Hvala unapred :D

Realno, vrati u radnju da to isprave ili neka ti posalju drugu plocu sa BIOS-om, a ti njima vrati tu.
 
Realno, vrati u radnju da to isprave ili neka ti posalju drugu plocu sa BIOS-om, a ti njima vrati tu.

Mozda korisna informacija za neke: Asus B350-F STRIX ROG ... ploca kupljena nova, stigla sa 3401 BIOSom (dec. 2017), ubo APU 2400G -> EZ Flash util. -> update BIOSa sa USB flasha (3803), nisu potrebne akrobacije sa drugim procesorom.
 
 "Update to AGESA 1071 for new upcoming processors".

To stoji u biosu 3401 za Asus, pretpostavljam da je tad vec bio spreman bios za nove procesore.
 
 "Update to AGESA 1071 for new upcoming processors".

To stoji u biosu 3401 za Asus, pretpostavljam da je tad vec bio spreman bios za nove procesore.

Ne znam, mozda si u pravu. Gledao sam na sajtu, stoji "Update to AGESA 1071 for new upcoming processors" tek za verziju 3203 od 25.1.2018. 3401 je starija verzija...

Capture.PNG
 
Jel ima neko problema sa ASRock ab350m pro4 da se komp restartuje ili nešto slično?
Pitam jel na Newegg-u čitam da dosta ljudi ima probleme posle mesec dana korišćenja.
Ja bih verovatno uzeo u kombinaciji sa apu-ima a max sa r5 1600. A ta ploča mi je best buy za sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristim je, besprekorno radi :)

Edit: Vidim sad da si pitao za M varijantu, moja je full atx :)
 
Ne uzimaj ploca tj vrm u jednom trenutku prekida dotok struje prema procesoru i sve se zamrzne moras da palus gasis na prekidac od napajanja.Zamrzavanje moze da se desi bilo kad.Uzmi neku atx pogotovo ako imas nekog u inostranstvu.
 
Mogu da potrvrdim za ab350m pro4, dve menjao obe freezuju izbegavati u sirokom luku.
 
Evo da i ja potvrdim da sam uzeo ASROCK AB350M PRO4 i da radi katastrofa. Moram da im saljem racunar nazad da to srede (emmi). Ne znam sta izabrati posto im je izbor ploca za plakanje?
 
asrock ab350m pro4 dobio danas novi bios 4.70 : 1.Update AMD AGESA to PinnaclePI-AM4_1.0.0.1a.
2.Improve M.2 SSD compatibility.
Probajte, mozda su resili problem sa apu.
 
Ja ne znam koja je razlika izmedju M i bez M ploce ( mrzi me da citam iskreno :D ) al meni moja radi extra i stvarno nemam zamerke. Vidim da se isti BIOS koristi.
Isto uzeto u radnji na E.
 
M je od Micro ATX.

ASROCK AB350M PRO4 je i dalje vrlo problematična/nestabilna ploča, pošto novog BIOS-a koji bi eventualno "ispeglao" probleme sa novim APU-ima još uvek nema.

https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M Pro4/index.asp#BIOS

Da li se koristi isti BIOS kao i za full ATX za koju su postavili 4.70 ne znam, bolje je sačekati zvaničnu reviziju za M.
 
Poslednja izmena:
Problem kod ab350m pro4 nije samo sa apu-ima nego sa bilo kojim ryzen procesorom...ljudi prijavljuju iste probleme i sa 4/4, 4/8 i 6/12 cpu-ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo da i ja potvrdim da sam uzeo ASROCK AB350M PRO4 i da radi katastrofa. Moram da im saljem racunar nazad da to srede (emmi). Ne znam sta izabrati posto im je izbor ploca za plakanje?

Ja se takodje dvoumim šta je najbolje uzeti sa 2400G, a da nema problema sa stabilnošču...

Možda ipak Asus AM4 Prime B350-PLUS koje navodno rade stabilno...
Ili neku GIGABYTE B350 koje navodno sa novim BIOS-om takodje rade stabilno...

Ali, sve su to poluinformacije sa raznih sajtova.

Ne bih uzimao neku X370 (pošto će i tako izaći uskoro X470 sa novom generacijom Ryzen-a) i za tih plus 70-ak evra se ne dobija ništa u odnosu na B350, ako se ne planira OC. Ipak je ovo sve samo prelazna varijanta do naredne generacije, odnosno dok se ne smire cene grafilčkih kartica i uzme Ryzen 7 1700 ili šta već bude tada akltuelno u tom rangu (8c/16t).
 
Poslednja izmena:
Ja opet kazem, AB350 PRO4 u FullATX varijanti radi perfektno, ko nije ogranicen na mATX nek je pazari slobodno :)
 
GIGABYTE GA-AB350N-Gaming WIFI

Ja imam ovu već neko vreme, i prilično sam zadovoljan. Nisam radio oc, komp služi kao htpc tako da radi 24/7. Nije bilo zaboda ili restarta.
 
Povlačim sve što sam napisao ranije u vezi ASROCK AB350M PRO4 ploče. :D
Novi BIOS rešio sve probleme. :)
 
Zasto je tolika razlika u ceni izmedju ASRock AB350 PRO4 i ASRock AB350M PRO4, kod HU je AB350 PRO4 po ceni M kod nas i znamima me kako vidite u usporedbi ove dve
MSI B350 TOMAHAWK PLUS
ASUS PRIME B350-PLUS
ploce sa pomenutim?
 
Prime i Tomahawk su bolje sa vrm-om, dok se AsRock Pro4 pokazao kao najstabilnija ploca, pre ovog poslednjeg fijaska sa freezovanjem.
 
Kod nas su cene prenaduvane.
Ako treba PCI - asus ili msi tomahawk (ne plus)
MSI - malo bolji (u teoriji) vrm, manje (kako kazu) problema sa oc ram (ali desava se razno)
Asrock - nema llc (naponi setaju, ali nije smetalo za oc), nema rucno podesavanje napona soc (takodje nije smetalo za oc ram), ranije bio manje problematican od msi i asus, a sad izgleda i njega susiltigli problemi sa bios..
Sve je ista klasa uz svoje +-.
p.s. sto se tice frizova u igrama na apu: fiksirajte rucno freq cpu i igpu
p.p.s. kako msi zna da cuda pravi Ivan najbolje zna
 
Poslednja izmena:
Zasto je tolika razlika u ceni izmedju ASRock AB350 PRO4 i ASRock AB350M PRO4, kod HU je AB350 PRO4 po ceni M

Stvarno neverovatno!
Pa kod njih je veći porez i još je nova ploča ASRock X370 pro4 jeftinija nego ab350 pro4 kod nas...sramota.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
M je prilično "osakaćena" verzija ploče i ni ASRock ne preporučuje update BIOS-a sličnih ploča:
https://www.asrock.com/support/BIOSIG.asp?cat=BIOS8

Vidim danas da su izbacili reviziju i za M. Fajlovi su iste veličine, ali ne i sadržaja! Da li su to samo neki nazivi ili je vezano i za neke podatke, nisam uporedjivao detaljno.
 
Poslednja izmena:
MSI B350 tomahawk plus ili GIGABYTE GA 350 gaming 3?koju odabrati neka pomoc, misljenje? Uglavnom za gaming ce se koristiti comp.
 
Asrock ab350m vidim da ima hladnjak s leve strane ali gore iznad cpua nema pa me zanima koja je razlika? uzeo bih plocu za klok vege 8 integruse bez dizanja napona i td..
 
Jel zna neko kako da dodelim više memorije mojoj integrisanoj grafici? Imam Ryzen 5 2400G na ASROCK AB350M PRO4 ploči. Obišao ceo BIOS dva puta i nigde ne vidim tu opciju. CPU-Z kaže da koristim 1GB memorije. Znam da je maksimum 2GB, ali kako da to povećam?
 
MSI B350 tomahawk plus svakako, bolji VRM, uz to digitalni. VRM sekcija na toj Gigabyte ploči se jako greje.

Ako se već "gazi" u tu cenovnu kategoriju onda bolje Asus B350-F ROG. 4+4 VRM i SupremeFX. Ako je MSI vs Gigabyte tu je mrtva trka... GB ima noviji codec (1220) i cini mi se bolju audio sekciju na ploci kao i USB3 gen2. Recimo da su to prednosti na osnovu specifikacija mada realno ne znam kome bi ovo bilo toliko bitno. Sto se tice grejanja VRM MSI ima reseno SoC VRM hladjenje za razliku od GB, ali opet i jedna i druga ploca su ok.
 
Nazad
Vrh Dno