Šta je novo?

Ryzen - A320/B350/X370 [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Zna li neko koji je najbolji nacin update bios-a na AsRock A320 plocama? Instant flash iz BIOS-a ili sa onim alatom koji skida sa interneta u WIN-u?
 
Ja preko biosa uvek flesujem, sve ploce pa i AsRock.
 
Ja preko biosa uvek flesujem, sve ploce pa i AsRock.

Samo da javim, AsRock A320M-HDV R4.0 plocu sam imao, na ploci je bio fabricki BIOS 3.70. Hteo sam da ubacim AMD Ryzen 5 PRO 4650G. Sa fabrickim BIOS-om nije radilo. Uspomoc Ryzen 5 1600AF sam update-ovao na beta BIOS nadjen na ovom mestu. Flash proceduru sam odradio preko BIOS-a kao sto si preporucio.

Imao sam rezervacije jer na AsRock-ovoj stranici za plocu stoji upozorenje za poslednjih par zvanicnih BIOS-a kako nije preporucljivo flashovati ih sa Summit Ridge i Pinncale Ridge procesorima. Na svu srecu, sve je proslo u najboljem redu bez ikakvih problema.

Posto je AMD Ryzen 5 Pro 4650G procesor zakljucan ne mogu da kazem da li je bio omogucen overklok ili nije, ali sam mogao da podesavam memorijske brzine do 4400MHz ako se ne varam. Imao sam neki 3200MHz RAM, ucitao sam mu XMP ali je slika na integrisanoj grafickoj povremeno imala treptajuce bele linije pa sam postepeno spustao brzinu do 2933MHz gde su te anomalije prestale da se javljaju.

Kasnije sam nasao na internetu jos jedan beta BIOS sa jos novijom verzijom, ali taj BIOS nisam pokusavao da ubacim na plocu.
 
Poslednja izmena:
Hm, hm, možda je istina...


26195303831752736244.jpg
 
Hm, hm, možda je istina...


26195303831752736244.jpg
Malo je off, ali ne mogu da verujem koliko je lepe dizajne ploca AsRock imao na AMD 300 seriji ploca.
X370%20Pro4(L2).png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno