Šta je novo?

TV do ~ 40 000 dinara

ale

Slavan
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruke
1,980
Poena
265
Posle skoro 17 godina koriscenja starog, dobrog Samsung CRT televizora, razmisljam o kupovini novog televizora.
Posto planiram da kupim u jednoj prodavnici gde mogu da uzmem na rate, rekose mi da gledam cene u Teh******, pa da na tu cenu racunam nekih 10% posto ide na rate.

Kao sto sam napisao, koristi se stari Samsung, tako da vec verovatno moze da se pretpostavi koliko se trazi od novog tv-a :)
Znaci, nije potrebno da bude smart, wifi, nista od toga. Gledace se obicni kanali dok ne prodje kablovska. Najbitnije je da je kvalitet slike ok. Takodje, uglavnom ce se gledati sa 2 - 2.5m udaljenosti.

Sta preporucujete, 32 ili 43 inca, i da je dostupno u gore navedenoj firmi? Gledao sam LG 43LH510V i 32LH530V , pa ako usput moze i neki komentar u vezi sa njima.
 
Poslednja izmena:
Dijagonala ne manja od 40. Od proizvodjaca preferiram LG (imam 3). Po meni najbolja podrska za titlove i kodeke (za gledanje preko fleske). Mada, radije bih uzeo i vecu dijagonalu nekog manje poznatog brenda. Cale recimo ima Fox, uzeo na akciji sa 5 godina garancije i TV radi za sve pare.
 
Da, to sam i ja shvatio da ipak ne treba ici na 32`. Iskreno, nemam neko poverenje u te malo manje poznate marke. Imao sam neke kucne aparate sa 5 godina garancije (Elin), i ,mnogo puta je morala da se `poteze` garancija. Naravno, svestan sam da i veliki igraci nisu imuni na kvarove. Zaista ima veliki izbor TV-a od 43` u ponudi Fox, Vox, Tesla, Alpha i ostalih proizvodjaca, ali nekako me odvlaci prethodno lose iskustvo sa tom duzom garancijom, ne toliko poznatih i jakih kompanija. Citao sam i ostale teme, ali sve su tu predlozi za uglavnom skuplje modele sa smart opcijom. Trenutno gledam modele LG-a, 43LH510V, kao sto sam vec napisao u prvom postu, i sada vidim da ima jos jedan model sa istom cenom, 43LH500T. Ako ima neko informaciju za neki model ovih, da tako kazem manjih proizvodjaca, a nije poznat po reklamacijama, neka napise, pa da i njega uzmem u razmatranje.
 
Ja gledam ovih dana da kupim LG 43lh630v, kod nas u BiH je oko 400€...dosta sam se raspitivao, i koliko sam uspio da pohvatam važi za best buy (uz samsung 5000 seriju). Ne znam pošto je kod vas doduše, možda ti je izvan budzeta. Ispod 40" ništa ne bih razmatrao.
Razmatrao sam i te proizvodjace tipa fox vox tesla telefunken...al ipak, tv kupujem na duze staze, pa mi je bolje da se malo protegnem za pravu stvar.
 
dkrstic@ Hmmm, moram proveriti onda u prodavnici.

BuldozerNS@ Posto moram da gledam cene na sajtu Teh*****, i tamo je 60 i kusur hiljada, on otpada.

Svestan sam da za taj novac ne moze da se dobije mnogo, ali posto nisam od onih koji cesto menjaju televizore, mobilne, voleo bih da odaberem najbolje za taj iznos.
 
Poslednja izmena:
Ja uzeo pre par dana roditeljima lg 43" lh541V za 39000 (kod "madjara"). Po prodavnicama je oko 46-48000. Sasvim ok tv, ima ok sliku preko box iptv-a, 2 hdmi ulaza, čita sve sa fleša.
Stariji je model, mozda ga malo teze nađeš
 
Nema sanse, jedino na rate. Mozda bih mogao cekovima, mada sam vise za ovu prvu opciju jer tu dajem novac `na ruke`, i nije problem ako se zakasni sa uplatom.
Ovaj model 43LH500T, nista se o njemu ne zna?
 
Sad bas gledam, ne vidim nista posebno lose, jedino sto je panel 50hz, ne znam da li se to primeti. Idi u radnju, ponesi neki film na flashu i vidi da li ti odgovara slika
 
Isao sam do Teh****** posto je danas dosta televizora na akciji, medjutim, nije to bas sve tako idealno, tj. dobre su cene, ali onih modela koje sam trazio nema na stanju uopste :D Trazio sam modele: 43LH510V, 43LH500T i 43LH541V, ali ih uopste nema u ponudi. Nije mi jasno, zasto uopste ovi modeli stoje na sajtu.
 
Poslednja izmena:
Isao sam do Teh****** posto je danas dosta televizora na akciji, medjutim, nije to bas sve tako idealno, tj. dobre su cene, ali onih modela koje sam trazio nema na stanju uopste :D Trazio sam modele: 43LH510V, 43LH500T i 43LH541V, ali ih uopste nema u ponudi. Nije mi jasno, zasto uopste ovi modeli stoje na sajtu.
Nabavljaju ih po porudzini. Pitaj da li imaju negde izlozen, ili idi u winwin ili nesto trece...

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk
 
Nisam lepo objasnio, nema ih nigde na stanju, trazio je decko koji tamo radi. To su tri modela koja su do 40 000 dinara, i to samo danas. Medjutim, sada tek vidim model 43LH570V, koji je smart i on kosta 43 000 danas. Sada cu da ih kontaktiram da vidim da li njega imaju na stanju.
Skuplji su u win*** i ostalim radnjama, vidis da vijam ove do 40 000 :D Doduse, samo su danas ispod te cifre.

Hmmm, nisu trenutno u mogucnosti da odgovore... Izgleda da su samo stavili nize cene, a modela uopste nema u ponudi.

EDIT: Ni njega nema u ponudi, i nije ga moguce poruciti.
 
Poslednja izmena:
Ponovo pokrecem temu :)

Kao sto se i vidi u oktobru sam planirao kupovinu, medjutim odustao sam jer nisam nasao vec spomenute modele LG televizora.
Sada moram kupiti, jer je stari TV bas poceo da zeza.

Budzet je prosiren do 46-47 hiljada, smart nije neophodan, bitno mi je da lepo cita filmove sa prevodom i da sto bolje `prikazuje` ove nase kanale. Ne bih isao ispod 43`, jer ce se gledati sa udaljenosti od 1.5m do 3m.
 
Ako nećeš Vox/Fox/Tesla... varijante nego nešto brendirano, onda verovatno LG.
Sonija ili Samsunga za te pare nemaš (eventualno neki 40", ali rekao si da ne bi ispod 43"), Philips u toj nižoj klasi je očajan, a kakvi su Toshiba, Grundig itd. ne znam, ali su to sad samo licencirani brendovi, tj. zakupljeni nazivi.
A koji LG? Na primer 43LJ515V. Imaš ga za oko 45.000 u domaćim radnjama. Ako kupuješ preko oglasa, imaš malo veći izbor.
 
U sustini izbegavao sam ih, ali mi zapao za oko ovaj Vox 43`, android, koji je bio na bench testu, i to je verovatno jedini model koji bih mozda uzeo u razmatranje. Mora 43`, jer maksimalna velicina gde bi trebalo da stoji, jeste 49` a za tu velicinu nemam novac.

Kod Grundiga mi se svidja garancija od 3 godine, i nekako mi uliva vise poverenja od Vox televizora. Takodje, gledao sam u Gigatronu Grundig 6621, pored njega je bio neki Vox, i LG 43LJ510V, i po meni Grundig i LG su prikazivali izuzetno slicne slike, ako ne i iste. Ovo je naravno samo moje misljenje, zapazanje.
 
Poslednja izmena:
Koji je Mađar pouzdan za kupovnu TV a (može na PM). Ja sam kupovao pre par godina preko XBOX republike, ali nešto su mi tanki sa izborom.
 
Za LG bi trebalo da vazi, ja sam zvao neki servis i pitao, kazu da prihvataju. Jedino je problem ako ne moze da se popravi i mora da se menja ceo tv, onda mora u madjarsku..
Za samsung mislim da imaju neke servise sa kojima saradjuju, ali da to nije zvanican servis... najbolje da pozoves par ovlascenih servisa i pitas.
 
Evo jedne generalne preporuke iz mog ličnog iskustva...

Televizori su danas izuzetno kvarljiva roba, generalno sa životnim vekom kolika je i garancija. Tako da je po tome možda i najbolje rezonovati u startu pri kupovini, a posle toga lično iskustvo i iskustvo drugih, pa potom gledati brend.

Veličina ekrana je uglavnom stvar ukusa i veličine sobe. Ako je soba 5x4, a krevet/fotelja na 3-4 metara daleko (na stočiću, ne zidu, pošto je tu prilično veliko krilo prozora), veći od 32" bar meni i nije bilo ugodno gledati sa te male udaljenosti. Ali to se lako odredi na licu mesta u prodavnici.

Druga povezana stvar je cena izmedju 32/40/43", koja je možda i relativno zanemarljiva kod sličnih modela. Kod većih ekrana takodje je bitno da li je full ili ready HD .

Ja sam imao stari SONY CRT koji je radio oko 17-godina, posle kupio 32" Fox (nije tada bio jeftin kao danas) koji je otkazao posle tačno 5 godina i nije mogao da se popravi bez zamene ploče (ne isplati se). Zato sam posle dužeg validiranja svega uzeo nedavno 32" Sony WE6xx serije koji je imao sve što sam želeo (odličan DVB-T2 tuner, SMART funkciju, Linux baziran sistem, radi usb tastatura i miš u browseru, puna interneta pretraga sa Opera browserom itd), sa cenom oko 47k, ali je kupovina možda velika greška, pošto ima samo 2 godine garancije.

Videćemo, za sada sam i više nego zadovoljan.

Uočene mane za sada: Browser ne otvara PDF fajlove i često kod sajtova sa zaista mnoštvo većih banera i slika prikaže da takav sajt ne može da otvori sa predlogom da se izadje. Ali to meni baš i ne smeta. Možda to kod Android TV-a sa više memorije nije problem.

Nije ovo naravno nikakva preporuka za SONY, samo moje lično iskustvo koje možda može da pomogne pri odabiru.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima :wave:

Imam slicno pitanje kao sto je pokrenuo member ale...Kupujem 43', imam budzet oko 40000 do 45000 ne bih isao vise, jer sam podigao kredit 40k din pa malo ulecem po strani jos love. Znam da je LG LJ 500 ili 515V nesto sto mogu najbolje da izvucem iz ponude ali proverio sam ih na fleshu i deluju ok ali opet nista specijalno u odnosu na nize rangove televizora , konkretno mislim na VOX, posto Teslu i Fox sam takodje proverio na fleshu pustajuci filmove i odeljke iz igrica i verujte mi jako su se lose pokazali (Blur motion je poprilicno veliki). Moje pitanje glasi: LG model srednjih performansi ili recimo VOX koji cak u tom cenovnom rangu moze se naci bez problema 4k model sa smart opcijom i cak 3 godine garancije???

Hvala puno unapred! Svako dobro!
 
Pozdrav ljudi :wave:

Ja bih se nadovezao na temu koju je okacio member ale, pa bih samo da pitam da li moze neko da mi pomogne u odabiru budzet TV-a 43' ? Dakle podigao sam kredit 40k i mogu da uletim nekih 5000 din tako da je u tom rangu budzet 40k, 45k din... Znam da najbolje sto trenutno mogu da izvucem iz ponude su modeli LG 43LJ500v i LG43 LJ515V i testirao sam ih u prodavinici, ok su ali opet nista spec... Moje pitanje da li pucati na kralja LG koji je izbacio osrednje modele( msm da ne vrede bas 45k ali ajde) ili pucati na siromaha VOX koji za taj novac nudi cak i 4k verziju sa smart opicijom i sasvim solidnom slikom i cak 3 god garancije( konkretno ovaj model TV 43" Smart LED VOX 43DSW400U).

Cenio bih puno vase misljenje, jako je tesko danas kupiti TV i bio bih jako zahvalan ako mi neko pomogne u izboru. Hvala
 
Zdravo svima ! Kupujem tv ovih dana 43' i ako mogu ikako da dobijem neki savet... Budzet 45000din, modeli za te pare max moze da se nadje LG43 LJ500V i LG43 515V, 4k nije bitan kao ni smart opcija, i za kablovsku me cak briga. Sluzenje tv-a je iskljucivo za filmove i gejming.

Moje pitanje je da li pucati na navedene LG modele ( po mom misljenju nista spec nisu, testirao sam ih,al ajde krsten je barem) ili pucati na B brenodove tipa VOX TV 43" Smart LED VOX 43DSW400U (4k,smart,3god ganarcije, slika poptuno ista ko kod LG modela)??

Tesko je danas kupiti Tv, i zato bih vas najtoplije zamolio da mi date iskren savet u vezi izbora.

Hvala i svako dobro!
 
I ja gledam da kupim neki TV oko 42/3 inča, i Smart da bude. Video sam neke VOX uređaje što je gospodin gore pomenuo. Po specifikaciji kako lep TV, 4K, 3 godine garancije...
Nisam neki ljubitelj televizije, volim da gledam filmove kad imam vremena. Pa da pitam...
Da li uzeti 4K taj VOX 4K za 44,000 RSD ili neki LG FullHD koji je malo skuplji?
 
I ja gledam da kupim neki TV oko 42/3 inča, i Smart da bude. Video sam neke VOX uređaje što je gospodin gore pomenuo. Po specifikaciji kako lep TV, 4K, 3 godine garancije...
Nisam neki ljubitelj televizije, volim da gledam filmove kad imam vremena. Pa da pitam...
Da li uzeti 4K taj VOX 4K za 44,000 RSD ili neki LG FullHD koji je malo skuplji?

4K je koristan jedino ako gledaš sadržaj sa male razdaljine, odalji se na 4-5m i nećeš primetiti razliku u rezoluciji.
Tako da je rezolucija u tom smislu potpuno nebitan faktor. Da li ti uopste imaš sadržaj koji ćeš puštati na većoj rezoluciji?
Mnogo je bolje birati kvalitetan panel makar rezolucija bila i 720p nego krš panel sa 4k rezolucijom.
 
Da, filmove dowloadujem u 1080p ili 4K rezoluciji.
Skreno, nemam novca za bacanje, pa gledam da za taj novac kupim solidan kvalitet.
Bitno mi je da je TV Smart i da panel bude dobar. (Daljina sa koje se gleda je oko 4 metara)
 
Nazad
Vrh Dno