Šta je novo?

SanDisk USB problem

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Imam SanDisk USB flash disk od 8GB. Klinac je uz pomoc SanDisk SecureAccess V2.0 postavio password pre par meseci, naravno nije ga zapisao i sada ne moze da se seti kako glasi. Zbog toga ne mogu da brisem postojece podatke kako bih upisao nove. Zna li neko kako da ovo resim i uklonim password?
 
Tek sad vidim da racunar ne prepoznaje USB kao flash disk vec kao local disk E. Nista mi nije jasno.....
 
Idi prvo na Device manager > Action > Scan for hardware changes, to bi trebalo da ga prepozna kao USB. E, sad za password, za to će trebati neki ozbiljan hacking SW i dugo vreme. Ako nema nešto od životne važnosti na njemu, omlati ga čekićem i baci u đubre.
 
Imam SanDisk USB flash disk od 8GB. Klinac je uz pomoc SanDisk SecureAccess V2.0 postavio password pre par meseci, naravno nije ga zapisao i sada ne moze da se seti kako glasi. Zbog toga ne mogu da brisem postojece podatke kako bih upisao nove. Zna li neko kako da ovo resim i uklonim password?

Ma moze to bez problema, isto iz njegovog softvera mora da moze da se pregazi, jer ta enkripcija se koristi samo zbog podataka, tako da jedini nacin da se ona otkljuca je da se formatira flash.
Ako ti ne uspe tako, ima lepeza raznih programa, recimo "bootice".
Moze i "diskpart" (wimdows cmd, diskpart, list disk itd., vidis koji ti je disk flash, pa "select disk 2" itd., izguglaj komande).
 
Nazad
Vrh Dno