Šta je novo?

ROG STRIX B350-F GAMING dilema oko drajvera

Jovan422

Cenjen
Učlanjen(a)
26.01.2014
Poruke
296
Poena
170
Ovako, kupio sam maticnu ROG STRIX B350-F GAMING, Ryzen 7 1700, Nvidia Geforce 1070 Zotac Extreme i 16gb Ddr 4 3200 mhz.
Ubacim ja windows (nelegalan), instaliram drajvere za maticnu koje sam skinuo sa oficijalnog sajta, neki drajver nije hteo da se instalira jer kao sistem vec ima taj ili kao nije potreban jer ga sistem ima, da li je to dobro ili bolje da sam sa cd ubacio koji sam dobio?
Jos mi ovi kazu kao komponente mi daju 50% potencijala, da bi mi dala 100% i da bi sistem radio brzo, moram da nosim komp kod njih, da mi naplati kao neke specijalne drajvere,pa mi vi kazite da li je to neka navlakusa ili je to samo do sistema zato sto nije oficijalni?
 
Navlakuša, nema nikakvih specijalnih drajvera, sve drajvere možeš da skineš sa neta.
A ako te zanima da li ti komp radi kako treba, odradi neke benčmarke pa uporedi rezultate sa testovima na netu za tvoj procesor i grafu i videćeš na čemu si.
 
Poslednja izmena:
Molim te napisi ko su ti specijalci koji su te tako divno savetovali da ti dignu lovu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ahahaha specijalni drajveri! :d Leptihebem, cega se ovi drumski razbojnici u Sorabiji nece setiti! :D :D
Deder, ne bilo ti zapovedjeno, reci nam, koji su to gusari?
 
Ovako, kupio sam maticnu ROG STRIX B350-F GAMING, Ryzen 7 1700, Nvidia Geforce 1070 Zotac Extreme i 16gb Ddr 4 3200 mhz.
Ubacim ja windows (nelegalan), instaliram drajvere za maticnu koje sam skinuo sa oficijalnog sajta, neki drajver nije hteo da se instalira jer kao sistem vec ima taj ili kao nije potreban jer ga sistem ima, da li je to dobro ili bolje da sam sa cd ubacio koji sam dobio?
Jos mi ovi kazu kao komponente mi daju 50% potencijala, da bi mi dala 100% i da bi sistem radio brzo, moram da nosim komp kod njih, da mi naplati kao neke specijalne drajvere,pa mi vi kazite da li je to neka navlakusa ili je to samo do sistema zato sto nije oficijalni?

Drajveri sa sajta proizvođača, sa stranice za tu ploču, su najsvežiji koje možeš naći. Ako sistem već ima taj potreban drajver i sve radi kako treba, onda je to to, uživaj...a te likove slobodno oteraj gde treba, čista navlakuša.
 
Hmm, možda bi bilo interesantno izmeriti performanse u benchmarcima na mašini.
Onda im odneti, možda stvarno imaju neku mađiju koju bacaju. :) A na kraju pred njima proveriti tvrdnje na istom setu testova. I ako nisu ubrzali mašinu bar 20%, odbiješ da platiš. :D

Ali u realnosti, ako nemaš vremena za gubljenje i ispravljanje krivih Drina, onda samo iskuliraš njihovu šemu za izvlačenje para neinformasanima. ;)
 
Ma to su ovi iz Emmi shopa, firma nije kriva, radnici su neiskusni, ja ubacio svoj windows pa im krivo sto oni nisu ubacili pa da im dam pare za taj rad.
 
Jos mi ovi kazu kao komponente mi daju 50% potencijala, da bi mi dala 100% i da bi sistem radio brzo, moram da nosim komp kod njih, da mi naplati kao neke specijalne drajvere,

DxTlu7r.jpg
 
A i za to trebaju specijalni drajveri? [emoji6]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ajd da ne otvaram temu, recite mi da li je istina da Nvidia ide vise u paru sa Intel procesorom a sa Amd ide Ati graficka?
Koja je logika?
Opet nisam toliko strucan za tu kombinaciju.
 
Nista od toga.

Radeon grafike zahtevaju malo bolji procesor, u smislu da sa low-end procesorima radi bolje Nvidia(i u slucajevima gde je cpu bottleneck, sa Nvidia kartom ce biti nesto bolje performanse), ali nije to nista preterano izrazeno.

Nvidia generalno ima bolje i stabilnije drajvere, mada je Radeon odradio odlican posao sa ReLive drajverima(sa kojima kod mene ne radi FreeSync, mada mislim da mi je prso sistem nesto).

Na strani Nvidie su efikasniji chipovi i stabilniji drajveri(sto uopste nisu male stvari), na strani Radeona je cena/performanse odnos(pricam za cene pre rudarskog ludila) i cinjenice da FreeSync monitori krecu od 150e(i uopste nije beskorisno imati jeftiniji FreeSync monitor, licno sam presao sa 60Hz bez FreeSync na 40-75Hz FreeSync i neuporedivo je).
Uz sve ovo receno, Radeon nema kartu u ponudi koja je jaca od Vege 56(koja je nesto bolja od 1070), a da ima smisla kupiti je.

U zavisnosti od afiniteta, imao bi solidnu ponudu sa obe strane, da nije rudarskog ludila zbog kojeg su Radeon grafike, ako ih uopste ima na stanju, dobro precenjene.
 
Poslednja izmena:
Steve sa Hardware Unboxinga je uradio lep test gde je razbio sve te teorije:



Suma, sumarum, na osnovu njegovih rezultata sve zavisi od igre do igre. Nema nekih generalnih pravila šta sa čime ide bolje.
 
Pretpostavio sam da sve zavisi kako je igra optimizovana i na koju komponentu lepo leze, nemamo mi taj budzet da uklopimo sve kako treba, da bih imao savrsen komp koji ne nezamisliv treba dosta bas dosta para ovako se krpimo nekako.
 
Tačno, a ovo za "specijalne drajvere" je priča od pre 15-20 godina :)
 
Nazad
Vrh Dno