Šta je novo?

Ubuntu i Windows na dva hard diska

actionman

Poštovan
Učlanjen(a)
12.04.2017
Poruke
48
Poena
54
Imam instaliran Ubuntu 16.04 na Hard disku od 320 gb, sada hocu da dodam jos jedan novi hard disk od 4tb i na njemu da instaliram Windows 10, cilj mi je da je na jednom hard disku Ubuntu na drugom Windows, tako da mogu da biram koji cu Os da koristim tj. hard disk. Koliko sam citao sam zakljucio da se to moze postici samo ako je prvo instaliran Windows? Da li moram da brisem postojeci Ubuntu, da formatiram taj hard disk pa da oba Os-a istaliram otpocetka? Koja je najbolja procedura, po mogucstvu da nr diram Ubuntu?
 
Najbolja mogucnost je da fizicki iskljucis hard disk na kom je Ubuntu, dok instaliras Windows na taj od 4TB. Na taj nacin jedan od drugog su nezavisni, a biras diskove pomocu "quick boota", koji je precica na tastaturi kad upalis komp, kod ASUS-a obicno bude F8, kod ostalih ploca moze da bude F11, F9 itd.
 
Upravo tako. U BIOS-u možeš podesiti koji ti je primarni boot disk. Pri čemu može da se desi da sledeći put kad budeš koristio/ažurirao Ubuntu on prepozna i Windows na tom drugom disku pa ćeš moći da pokreneš Windows i ako izabereš da startuješ disk na kom ti je Ubuntu.

U suštini - dva OS na dva diska je uvek bolje i lakše rešenje od dva OS-a na jednom disku :D
 
A posle sve instalacije kad budes imao oba harda udjes u ubuntu i odradis upgrade grub .
Pa ces ih imati oba tu.
 
Nazad
Vrh Dno