Šta je novo?

Pomoć oko kupovine DSLR aparata za vlogger-e

optoma

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2016
Poruke
36
Poena
59
Pozdrav drugari, morao sam da otvorim ovu temu pošto nisam siguran da li postoji. Kao što sam naslov kaže potrebna mi je vaš pomoć ili ako neko moze da me uputi gde mogu da se posavetujem oko kupovine aparata za vlog. Devojka se bavi šminkanjem, pa hoće da ti digne na malo veći nivo. Svaki savet je dobro došao. Mi smo gledali Canon EOS 80D DSLR Camera with Canon EF-S 18-55mm. Zanima me vase mišljenje. Šta bi nam još trebalo od opreme. Mi smo gledali
https://m.ebay.com/itm/Canon-EOS-80...3Ae7b157ba15e0abc2c6723a3dffff49ff%7Ciid%3A11
Ne znam sta bi joj još trebalo od dodatne opreme, mikrofon, stativ, neka rasveta. Koji program za obradu videa. Gde bih to sve mogli u Srbiji da završimo na jednom mestu.
Hvala unapred.
 
Ne treba ti bas 80D, moze i sa 70D ili cak i nekim trocifrenim Canonom da se prodje i da se ulozi u kvalitetniji objektiv ili eventualno vise njih pa da se menja po potrebi jer taj 18-55 nije nista specijalno, to je osnovni (kit) objektiv. Mikrofon samo ako se komentarise nesto tokom sminke, ovako ne znam bas koliko je neophodan. Za rasvetu je vec malo komplikovanije, sve zavisi sta smatrate pod "veci nivo" i kakvo je osvetljenje prisutno tamo. Za obradu nista komplikovano, ja neke svoje klipove obradjujem u Sony Vegas-u, navika od davnina, lak za koriscenje plus mi odgovara jer mogu da renderujem CUDA jezgrima sa grafike.

Moja preporuka da iscimas Axela (Axel Foto) i izlozis situaciju. Broj mogu da pustim na PM da ne reklamiram previse.
 
Trebace vam bela pozadina sa drzacima, da se odradi postavka za svetlo koje ce da osvetljava pozadinu da bi bela bila bas bela i svetlo koje ce da osvetljava nju ako cete bas ovako da radite. Ovo moze 70D bez problema da zavrsi ali pitanje je koliki prostor imate, siri objektivi ce praviti distorziju lica tako sto prenaglase sredinu kadra (nos) a kako ide ka stranama sabijaju lice pa glava dodje kao jaje, pa ne bi bilo lose da ne idete ispod 35 mm nikako ako vec nemate prostora. Mikrofon moze neki Rode, oni su stotinak evra doduse ali su kvalitetni i dokazano pouzdani.

Bice ovo malo skuplja investicija. Sad cu da pustim broj telefona na PM pa nazovite coveka, kod njega cete najjeftinije da prodjete i dace preporuku sta i kako da uradite.
 
Nazad
Vrh Dno