Šta je novo?

koji EBOOK reader?

lljubo

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2016
Poruke
286
Poena
70
Pozdrav! Prvi put kupujem elektronski citac knjiga i nemam predstavu sta da gledam. Citaci su prilicno jeftini tako da budzet nije limitiran, pogotovu sto i polovni dolaze u obzir.
Od karakteristika mi znaci da ima dovoljno velik ekran (min A5 format), da baterija dosta traje i da radi tecno (ukoliko to mogu). Memorija mi nije toliko bitna (2-4 GB je vise nego dovoljno) jos ako ima sd slot jos bolje. Predpostavljam da sd kartica utice na performanse?
Koji citac vi imate i kakva su vam iskustva? Da li se rezolucija moze podesavati ?
Na kp ih ima raznih i ne znam bas koje karakteristike su jos bitne osim ovih koje sam naveo?
Kolika je razlika izmedju poznatijih i manje poznatih proizvodjaca, tj da li je razlika u ceni opravdana?
Unapred hvala na svim korisnim odgovorima, ne znam hocu li se posle setiti...:D
 
Meni je Kindle velicina (6") sasvim OK - moze da se koristi jednom rukom, staje u torbicu ili malo veci dzep od jakne, itd...
Da je veci, verovatno bih ga koristio znatno manje.
Pozdrav
 
Skoro mi je stigao Kobo Aura One kao zamena za matori Kindle touch.

Namerno sam uzeo uredjaj vece dijagonale i prezadovoljan sam. Baterija je malo slabija u odnosu na Kindle i highlight ponekad ne radi kako treba. Izuzev ovoga, uredjaj je apsolutno vrhunski.

Sent from my KFFOWI using Tapatalk
 
Citljivost zavisi od samog PDF-a, ali generalno ebook citaci nisu pravljeni sa PDF-om na umu.
Ako planiras da citas PDF, obični tableti su bolje resenje.
Pozdrav
 
Vidim da Kobo čita cbr i da ima slot za sd karticu. Imam gomilu nepročitanih stripova i sad sam u rebusu šta da kupim. Dosad sam bio siguran da je to kindle, sad ne znam. A i knjige su mi većinom epub... Da li je 6 inča dovoljno?
 
Ne bih mogao da preporucim Kindle 6" za citanje PDF-ova.
Sitno je, i u zavisnosti od preloma dokumenta, cesto mora da se zumira i pomera slika, a to ubija koncentraciju.
Pozdrav
 
Vidim da Kobo čita cbr i da ima slot za sd karticu. Imam gomilu nepročitanih stripova i sad sam u rebusu šta da kupim. Dosad sam bio siguran da je to kindle, sad ne znam. A i knjige su mi većinom epub... Da li je 6 inča dovoljno?
Zavisi od toga da li su stripovi koje bi čitao u boji i kakav je originalni format stranica. Kao što reče kolega iznad, zumiranje i pomeranje ubija doživljaj. Recimo tablet od 10" mi je bio apsolutno savršen za stripove i mnogi dele takvo mišljenje. 8" 4:3 mi je bilo upotrebljivo, a 7" 16:9 maltene mučenje jer je uglavnom zahtevalo zumiranje i skrolovanje ili čkiljenje u sitan tekst.
 
Čitam ja na tabletu od 10 inča i u portrait modu je savršeno. Nisu u boji stripovi. Ali se sećam da sam ih čitao i na tabletu od 7 inča, isto u portrait modu i da mi je bilo ok. Zato i pitam za ovaj kobo od 6,8 inča, on je 4:3 pa ne znam šta da ocekujem.
 
Pa i nema više vrsta. Uzmeš najnoviji paperwhite i to je to. Imaš verzije od 8 i 32GB.

Na srpskom imaš knjiga, ali ne koliko na engleskom naravno. Na redditu je neko shareovao link ka megi, gde imaš dosta knjiga. Pdf neće biti lepo čitati, pa ćeš morati da konvertuješ preko calibre programa.
 
Kako ubacujem knjige na njega? Može li nezavisno od Amazon naloga? Jel mogu iz recimo lagune ili delfi da citam kupljenu eknjigu nekako na njemu?

Mozes da prebacis jednostavno preko USB-a, putem calibre softvera (odlicna freeware aplikacija) ili da ide preko amazona. Moze nezavisno, ja nisam ni povezao amazon nalog, niti planiram. Izgleda da je za lagunu i delfi nemoguce, posto imaju svoju android aplikaciju i vidim da je jedan review da se zena zali kako ne moze da cita na kindle-u. Ukoliko nekako uspes da izvuces knjigu iz aplikacije (pod uslovom da nije na serverskoj strani) u vidu .pdf fajla ili tome slicno, onda bi mogao da je konvertujes preko calibre-a i prebacis na kindle.
 
Pa i nema više vrsta. Uzmeš najnoviji paperwhite i to je to. Imaš verzije od 8 i 32GB.

Na srpskom imaš knjiga, ali ne koliko na engleskom naravno. Na redditu je neko shareovao link ka megi, gde imaš dosta knjiga. Pdf neće biti lepo čitati, pa ćeš morati da konvertuješ preko calibre programa.
Ali cena novog je mnogo veca od 100e.
 
Ne znam sta tebi spada pod "mnogo veca". Cena je 120e na nemackom amazonu, pa da vidis neko da ti donese. Druga opcija je kp gde je cena 130e kod prodavca koji prodaje cesto kindle, ali moras sacekati malo jer nema na stanju ili 140e odmah dostupno. Treca opcija je da uzmes bas kindle (ne paperwhite), on je ispod 100e, ali pogledaj sta su mane u odnosu na paperwhite, pa ako ti odgovara uzmes taj.
 
Nazad
Vrh Dno