Šta je novo?

Laptop se ne povezuje na net preko rutera

alexa021

Cenjen
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
633
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi 13 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima
Imam problem oko kojeg mi je potrebna pomoć.
Imam adsl internet, od opreme imam wifi ruter tplink wr740n.
Imam jedan telefon koji se normalno povezuje na net preko tog rutera i sve fercera.
Imam drugi telefon koji se poveže na ruter ali nema internet protoka.
Ista situacija je i sa laptopom na kojem je instaliran win10. Poveže se preko wifi (ista situacija je i preko lan veze sa ruterom) no nema prolaza na internet.
Kada idem na troubleshoote opciju dobijem info da dns server ne odgovara ( u podešavanju adaptera mi stoji da autonatski preuzne dns server a ista situacija se ponavlja i kada ručno ukucam na primer googleov dns).
Ono što me dodatno buni je što je isti problem sa jednim telefonom a sa drugim radi normalno.
Ne znam da li je bitno ali internet provajder je orion.
 
Zaboravio sam napomenuti da se laptop, kao i telefon povežu na neke druge mreže bez ikakvih problema.
 
Kako je TPLink povezan na Orionom ruter/modem? Koji port na Orionovom modemu, koji port na TPLinku?
 
Ako sam dobro skontao, imam neki kabel koji dolazi sa spoljne strane zgrade i ukazi u neki uređaj koji se zove Switching power supply i to u port na kojem piše data+power. Iz tog uređaja, ide mrežni kabel u ruter.
 
Ako sam dobro skontao, imam neki kabel koji dolazi sa spoljne strane zgrade i ukazi u neki uređaj koji se zove Switching power supply i to u port na kojem piše data+power. Iz tog uređaja, ide mrežni kabel u ruter.
 
Zanemari, dok sam proveravao šta je kako i sa čim povezano, poisključivao sam kablove pa uključio opet i sada sve radi samo od sebe :) Hvala na pomoći u svakom slučaju
 
Nazad
Vrh Dno