Šta je novo?

HP Pavilion 13 x360, ne radi hard disk, savet

kostan

Cenjen
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruke
6
Poena
151
Drugari, potreban mi je savet u vezi HP Pavilion 13 x360 laptopa.

Naime, nedavno sam ga dobio pokvarenog, ne radi mu HDD, ne moze da se podigne sistem, pa me zanima da li bi se to uopste isplatilo popravljati, ili prodati ga ovako pokvarenog djuture ili mozda pokusati ponuditi ga u delovima (iako nisam iz te price nije neka mudrost rastaviti ga)?

Sve u svemu komp je donesen iz Amerike i deluje prilicno kvalitetno i nije toliko mator pa mi je zato i zao da ga otpisem tj bacim.
 
Poslednja izmena:
Definitivno uzeti disk (mehanički ili ssd) za njega, ugraditi i prodati u kompletu. Ugradnja diska nije toliko komplikovana, ali bi valjalo paziti pri otvaranju da se laptop i palmrest ne izgrebu i dodatno ubiju vrednost laptopa.

Uvek se više para može uzeti sa prodajom u delovima, ali se i duže čeka (nekada baš dugo za određene delove).
 
Poslednja izmena:
Dzonihsv, hvala na brzom odgovoru. A da li mozda znas gde bih mogao naci zamenski hdd za njega? Mislim kod nas. Vidim da Kingston nudi ssd-ove ali nisu bas jeftini a nisam siguran da bih bio spreman da ulazem toliko (recimo da je plafon 100 evra) i koliko bi se to uopste isplatilo (cak i ako bih odlucio da ga zadrzim za sebe).

p.s. Inace, cestitam na jubilarnoj, 3000 poruci :)
 
Poslednja izmena:
Vid' stvarno 3k poruka. :) Hvala.

Ne moraš nov mehanički ili ssd disk da uzimaš, možeš i polovno očuvano. U njega ide običan sata 2/3 disk, tako da ih imaš gde hoćeš. 100e ulaganja za taj laptop je po meni previše, osim ga nisi dobio za iste takve pare, pa možeš još toliko da zaradiš (100+100+100 eura).

Tačnu cenu koliko bi koštao ne znam, a i procene su zabranjene na forumu, ali sam video na Kupujemprodajem da se verzija sa i5 procesorom prodaje za 400e (cenjkanjem se sigurno 50e može skinuti).

Ako bi ga zadržao za sebe, onda ulaganje u nov ssd je isplatljivo (Samsung 850 evo od 250gb naprimer), ali za dalju prodaju ne bih rekao - ne možeš vratiti razliku koji si dao za disk.
 
Dobro onda koliko sam shvatio najbolja varijanta bi bila da nadjem neki polovan, recimo od 750GB (to je kapacitet fabricki ugradjenog koji je crko) ili 1TB, kojeg god proizvodjaca, SATA, da ga sam ubacim i to bi pretpostavljam trebalo da radi?

To bi koliko vidim kostalo tri puta manje od ove sume koju sam pomenuo. Naravno posle windouz, drajveri i ostalo da se instalira.

Inace procesor mu je AMD A8, nije Intel. Inace dobio sam ga besplatno od nekog ko je htao da ga baci :)
 
Poslednja izmena:
Radiće naravno sa 750/1000gb diskom bez problema. Jedino što ja preporučujem jeste da se izbegava Seagate, ali WD/Hitachi su sasvim ok.

AMD A8 nije baš super procesor za imati u laptopu u odnosu na i3 6100u sa Amazon linka, ali nije toliko ni loš - posebno za besplatan laptop. Jedino što sada prethodnu cenu koji sam ti rekao, ubijaš za 50-ak eura (jer je u njemu slabiji AMD procesor).
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Odlično, hvala ti. Gledaću onda neku Tošibu/Hitači da nađem jer vidim ima ih dosta polovnih. Pa će nadam se da fercera...
 
Podigni sa flesa neki live Linux pa vidi kako laptop radi
 
Adamche, imam jedno glupo pitanje: kako se to radi? Pretpostavljam da je jednostavno, ali to nikad ranije nisam radio.
 
Na youtube imas sigurno objasnjenja kako da napravis butabilni usb live linux, npr. linux mint ili puppy linux (koji je tek nesto preko 200MB)
 
Radi, bilo je veoma jednostavno, hvala na savetima! Tako da bez daljeg razmisljanja uzecu neki polovni hard.
 
Nazad
Vrh Dno