Šta je novo?

Meizu Pro 6 Plus

neogeo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.08.2002
Poruke
5,768
Poena
770
Original-Meizu-Pro-6-Plus-Pro6-Plus-5-7-inch-Octa-Core-Exynos-8890-4G-RAM.jpg_640x640.jpg

Network Technology: GSM / HSPA / EVDO / LTE2G
bands: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 SIM 1 & SIM 23G
bands: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO & TD-SCDMA4G
bands: LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)Speed: HSPA, LTE Cat6 300/50 Mbps
GPRS: Yes
EDGE: Yes
Launch: Announced:2016, November
Status: Available. Released 2016, November
Body: Dimensions:155.6 x 77.3 x 7.3 mm (6.13 x 3.04 x 0.29 in)Weight:158 g (5.57 oz)
SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Display Type: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colorsSize:5.7 inches (~74.5% screen-to-body ratio)
Resolution:1440 x 2560 pixels (~515 ppi pixel density)
Multitouch: Yes 3D Touch display, Flyme 6.0
Platform OS: Android 6.0 (Marshmallow)
Chipset: Exynos 8890
OctaCPU: Octa-core (4x2.0 GHz Mongoose & 4x1.5 GHz Cortex-A53)GPU: Mali-T880 MP10
Memory Card slot: NoInternal:64 GB, 4 GB RAM
Camera: Primary:12 MP, f/2.0, OIS (4-axis), phase detection & laser autofocus, ten-LED (dual tone) flashFeatures:1/2.9" sensor size, 1.25Video:2160p@30fps, 1080p@30fps
Secondary:5 MP, f/2.0, 1.4
Sound Alert types: Vibration; MP3, WAV ringtonesLoudspeaker: Yes3.5mm jack: Yes 32-bit/192kHz audio, Active noise cancellation with dedicated mic
Comms: WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspotBluetooth:4.1, A2DP, LEGPS: Yes, with A-GPS, GLONASS, NFC: Yes, Radio: No, USB:3.1, Type-C 1.0 reversible connector
Features Sensors: Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, heart rate
Messaging: SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IMBrowser: HTML5Java: No, Fast battery charging, MP3/WAV/eAAC+/FLAC player, MP4/H.265 player, Document editor, Photo/video editor
Battery Non-removable Li-Ion 3400 mAh battery
Upravo ovakav sam sebi naručio kao i Nillkin Frosted bamper sa folijom za ekran.
Fon bi trebalo da stigne oko polovine meseca pa odmah radim kratak opis.
Na prvu loptu mi je privukao pogled odnosno Samsungov S Amoled ekran extra kvaliteta i to 5.7". Ovaj moj je Asia spec+G PLay, što će reći da na sebi nosi Asia ROM.
Na XDA sam pronašao (baš za njega) tutorijal kako ga rutovati i ubaciti mu Global ROM!!!
O svim detaljima kada fon stigne.

Ostatak Reviewa sledi za 2 nedelje! ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne treba ti Root na Flyme OS-u, veruj mi na rec. Radi jako dobro i na jeftinijim telefonima kompanije Meizu, a ako se ne varam Meizu sam nudi mogucnost root-a kada napravis njihov nalog. Sve u svemu neka te dobro sluzi :)
 
Tnx :)
Imam Flyme nalog od ranije pa ću preko njega odraditi "unroot" telefona. Znam za tu opciju :)
Posle toga sledi G verz. ROMa :)

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za to cudo bi trebao da je odavno dostupan Android 7, ako se ne varam. Iskreno najvise me zanima kako ce da ti radi kamera, na Meizuu je to uvek slaba karika. Sve ostalo je neocekivano dobro.
 
Paaa, što se kamere tiče ja sam i sada skeptik mada i nemam bilo kakve zahteve što se toga tiče, mada bi trebalo da je zadovoljavajućeg kvaliteta.
Videćemo :)
 
Imao sam tamo negde u Aprilu MX6,prodao sam ga psole samo desetak dana.
Ocajna je podrska.
 
Podrska za sta?
 
ja 2 godine nosim meizu m2 note i da ga ne ureknem, štucnuo nije sa kineskim softverom od početka...a ni sam ne znam koliko je apdejta bilo, ne znam ni ja o kakvoj podršci govorite...ako je to podrška sa neoficijelnim romovima to me ne zanima...a kamera jeste loša...
 
Kao da sam napisao da telefon radi na jogurt...takva ti je reakcija.
Podrska,za Flyme naravno.

Pa realno i jesi napisao tako. Podrska za Flyme je izuzetna, bar je moje iskustvo sa M2 Note u tom pogledu bilo jako dobro. Azuriranja su bila poprilicno cesta, otud i moje pitanje.
 
Meni je svaki Meizu radio besprekorno osim blagog kašnjenja mejlova na Meizu U20 3/32 ;)

Šta se smatra podrškom pa ne valja?
Community podrška za root, boot i tootgoot?
To nije podrška...
 
Pa realno i jesi napisao tako. Podrska za Flyme je izuzetna, bar je moje iskustvo sa M2 Note u tom pogledu bilo jako dobro. Azuriranja su bila poprilicno cesta, otud i moje pitanje.

Po ovome ispada da ja izmisljam i da nisam imao meizu mx6.
Idi na mx5 temu,pa ces videti.Flyme 6 koliko se secam se cekao mesecima koji ja mislim jos nije stigao.
Ceo software tj. OS je bu:a u odnosu na recimo Xiaomi OS,odnosno MIUI.
Uostalom covek je narucio fon,pa ce i sam videti.
mx6 ima mtk procesor x20 ja mislim,koji je daleko sporiji od redmi note 4x kojeg sam imao kad je izasao,SD 625.
Pocetak leta...bio sam sa cerom u parkicu,toga se secam...cackao sam fon na suncu i izlazi poruka kako se telefon pregrajao i ako nastavim da ga koristim da ce se ugasiti.
Max je bilo 27 do 30 stepeni tog dana a izlozen je bio na suncu svega nekoliko minuta.
 
Poslednja izmena:
Tvoje iskustvo je zanimljivo, sa druge strane meni je na M2 Note stalno dolazilo neko azuriranje i ispravke za bagove u softveru, ponajvise vezano za kameru. Takodje su uredno stizale i novije .1 verzije Flyme OS-a, za koji mogu da kazem da nije tezak i trom kao MIUI 8 recimo. Bitna napomena oko mog M2 - u pitanju je Global verzija tj. sa Global softverom koji podrazumeva Google Play servise.
No - videcemo kako ce neogeo da prodje sa njim :)
 
Takođe korisnik meizu m2 note-a, nema baga, kamera trash, ali fon radi dobro.
Softverska podrška je na nivou (pogotovo ako uzmemo u obzir da je ovo neki low end iz 2015 god), ljudi zaista imaju malcice nerealna očekivanja, mnogo zvucnije marke telefona izbace samo 2 do 3 update za mnogo skuplje modele od ovog.
Sto se tice meizu pro6 plus, msm da kamera treba biti sasvim dobra, zar nije ovaj isti proc bio na s7 ?
Nemoj da zaboraviš da napises koliko te izasla carina kad stigne. [emoji3](ili si naručio preko nekog na kp ? )

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma neće stići iz Kine.
Kažu da trenutno nema iz te nabavke pa sam poručio odavde (Beograd->Subotica->Mađarska) po istoj ceni... Kad' ono, nema ni tamo :D i sada čekam. Trebalo bi da prihaja za neki dan.
Hmmm.
Kod "nas" ima da se poruči samo zlatni sa H oznakom (M686H) što će reći da je fabrički Global firmware na njemu i da se Globalno apdejtuje OTA.
Svi ostali koji se kod nas prodaju (ali i izKine mogu da se nabave) nisu Global već Asia firware pa moram da ga otključavam i flešujem mu Global ali onda ne radi OTA...
Samo neka konačno stigne...
Poručio sam ga odavde jer mi je cena iz Kine ista kao i kod nas!!!
Extra.
To be continued...
 
Nesebičnim trudom člana Kidence, P6P je stigao jučeeee.
Elem, review će biti ako mi neko, pre toga, pomogne :d

Naravno, u pitanju je kineska verzima M686 ali je (fabrički ili kako već) promenjen originalni Asia ROM i stavljen Global ROM v.5.3.7.0G koji ja ne mogu da apdejtujem na 6.1.0G koji donosi sva poboljšanja :(
Čim sam ga uključio, iz Security opcije bio je otključan Boot Loader, instalirao sam SuperSU i FlashFire (preko GPlay) i pripremio 6.1.G ROM koji je obrađen za flešovanje preko FlashFire-a ali nemere to na lak i jednostavan način.
Piše mi da je fon rutovan ali SuperSU prijavljuje neku grešku prilikom pokretanja pa Flash Fire ne radi no RootChecker kaže drugačije...
Može li mi neko pomoći da odradim apdejt (da mi da smernice) i da krenem da pišem review :) ?

Evo LINKa sa kog sam sve to lepo sažvakao ali nihc...

Jedino mi je rešenje, koliko vidim, da ga vratim na originalan Kineski ROM pa da otključam b/l, nabacim SuperSU i da mu onda flešnem 6.0.1.G ali pitanje je da li će proraditi SuperSU. Ako ne radi kao sada ostadoh zarobljen na Kineskom ROMu :( :( :(
No, video sam drugo rešenje na strani 2. gde neki Talijan piše da se preko ADBa vrši punjenje telefona željenim ROMom ali i tu sam nešto zaebo.
Napičim sve ali neće i uđem u fon sa ADB Shell komandom no, nikako ne mogu da mu dodelim SU privilegije...

HEEEELP!
 
Poslednja izmena:
Bilo bi mnogo lakse kada bi napisao koju gresku izbacuje supersu.
 
Sređeno je sve!
Više se ni ne sećam šta je prijavljivao SuperSU kao grešku...
Nasvirao sam poslednju zvaničnu verziju Global ROMa 6.1.0G i to je to.
Kratak review biće uskoro...
 
Pozdrav Neogeo, mozes li da mi pomognes Ne umem da prebacim moj pro 6s na global verziju ili bar na bilo koji andriod koji nije kineski?
 
'Ajd u toku dana da vidimo šta i kako...
 
Pozdrav Neogeo, mozes li da mi pomognes Ne umem da prebacim moj pro 6s na global verziju ili bar na bilo koji andriod koji nije kineski?
Sada pogledah.
Nema ti spasa :(
To je fon samo za Azijsko tržište i postoji samo Azijska verzija ROMa a kuvanih ROMova ne-maaa.
Stucked up :(
 
Samo da javnem da review-a neće biti jer sam brže-bolje prodao telefon.
Kratki utisci:
- Spoljašnjost EXTRA. extra kvalitetno urađen tehnički i dopadljiv telefon.
Ekran perfektan, zasićen bojama i kontrastom.
Poleđina čist AL ali jako lepo finiširana no boja je čudna. Jeste siva boja pozadi ali se preliva na ljubičasto ili šta ja znam već.
Telefon radi extra ali sa Kineskim ROMom.
Flyme štelovanje ste već upoznali i to je manje više kliše kao i sam softver na telefonu.
Ekstra se čuje i Extra vas čuju sagovornici (bukvalno Extra). Melodije zvona su gromke i perfektne tako da ćete imati utisak da imate HiFi uređaj u rukama. Takva je i reprodukcija melodija preo Music Playera.
Postoje podešavanja za zvuk ali ih nisam čačkao a setovana su na Auto.
Fotografije su odlične ali je, po meni, "blic" preslab i nekako tanan. Ovo su jedine 2 fotke koje su ostale i to od 1vog dana kada sam dobio fon: https://photos.app.goo.gl/jEzUh1t1qSiBV8eJ3 i https://photos.app.goo.gl/F70wTopNtHsS1tpJ2
Postoji mala razlika u osvetljenosti... Jbm li ga.

Telefon mi se sve ukupno nije svideo iz 1nog 1dinog razloga: imao je battery drain koji nisam stigao da proverim i takoOo.

Dobio sam ga sa nekom karabudževinom Global ROMa koji nisam ni koristio već sam odmah pokrenuo preoceduru flešovanja zvaničnog Global 6.1.0.0G ROMa i tu se napatio extra.
Opisna procedura sa XDA nije htela da radi jer je SuperSU non stop prijavljivao neku grešku i ostao sam zaglavljen na "kuvanom" 5.3.7.0G ROMu koji zvanično a ni nezvanično nigde ne postoji.
Onda sam odradio Recovery proceduru i vratio ga na zvaničan Kineski ROM (neka verzija bilo koja) i tako sveže Kineski flešovanog uspro sam da preflešujem na 6.1.0.0G Global ROM.
Možda bi na njemu sve lepo radilo i ne bi bilo battery Drain-a i pregrevanja da ga odmah nakon flešovanja nisam rutovao, SuperSU-ovao i tako to.
Značiii dok je bio na 6.1.0.0G ROMu dolazilo je do pregrevanja (nije to pregrevanje ali se vrlo često puno zagrevao) i sušenja baterije (desi se da za noć opadne po 15% baterija i to je telefon u Airplane modu obavezno)...
Sve ostalo je funkcionisalo perfektno.

Iznerviran time, preflešovao sam fon na prirodnu mu verziju ROMa Asia 6.2.0.0G (koja je, inače, bila i Nougat verzija) ali ga nisam nirutovao ni supersu-ovao niti bilo šta sličano, instalirao sam mu Google Sevices i fon je proradio ladan kao špricer (jedva da se kad-kad mlo umlačio) i bez sušenja baterije. U Airplane modu za 24h oborio je samo 1%.
Jedino što smara u svemu tome jesu aplikacije na telefonu koje rade po kineski (weather npr. koja nađe Kruševac uredno ali sve ostalo piše na Kineskom)...

Žao mi je što fon nije ostao duže kod mene da ga detaljno istestiram ali sam bio iznerviran sušenjem baterije i pregrevanjem istog na Global ROMu (ponavljam da na Asia ROMu to nije bio slučaj i da je sve radilo perfektno). Možda bi Global radio ekstra da ga nisam odmah rutovao i ...

Generalno, svaka preporuka za ovaj odličan telefon (ako izuzmemo sve mane koje nisu do kraja proverene)!

P.S Za Gmai uopšte nisam dobijao notifikacije ili su samo tako kasnile!
 
Poslednja izmena:
Matori, gledaj neki Xiaomi bolje ;)
Inače ovaj thread me podseti na one filmske najave za trejlere, varijanta trejlera za trejler koji će izaći tog i tog datuma :D ;)
 
Nazad
Vrh Dno