Šta je novo?

Pitanje u vezi rutera TL-WR841HP V1!

Nigor

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2008
Poruke
301
Poena
320
Kod brata u kuci je ruter TL-WR841HP V1 koji radi u WDS Bridging modu,vuce net iz druge kuce i siri wirelles u njegovoj.
Sve je ok podeseno,racunar koji je povezan kablom preko tog rutera TL vuce max 50mbps koliko je i u drugoj kuci na glavnom ruteru,a sam wireless TL siri internet nekih 25mbps max ne znam zasto ne moze da izvuce max 50mbps pa me zanima kako to da sredim inace je stavljen na n only.Postoji takodje problem kada je na taj wireless tp link prikljuceno par uredjaja i kada neko krene tipa youtube da gleda na drugom uredjaju je net stopiran...ne kontam zasto se to desava kada taj TL sheruje wireless nekih 25mbps...sto ne bi smelo da dodje do zagusenja.
Jel postoji neki nacin da se fix ovo,sta vise sve u podesavanjima sam probao,ali nista nije uradilo plodom i dalje me zeza to...cak pomisljam da je i sam uredjaj poceo da zajebava.
 
Zato sto se u Bridge polovi brzina neta na wifi....
 
To je sasvim solidna brzina za WDS 2.4GHz, a za problem zagusenja linka sa vise Wifi uredjaja istovremeno, tu obicno pomaze samo limitiranje bandwidth-a po uredjaju, ako taj model rutera podrzava neki tip bandwidth management-a. Racunaj da u WDS modu uredjaj ima mnogo vise posla pa neko automatsko idealno deljenje bandwidtha za vise istovremenih uredjaja nije moguce.

Ako kupovina jos jednog Wifi rutera/Ap nije problem, onda mozes da uzmes jos jedan uredjaj i povezes ga kablom na TL-WR841HP. I na taj nacin dobijas bandwidth 50mbps umesto 25mbps za Wifi uredjaje na toj lokaciji.
 
Poslednja izmena:
Ok,hvala za info.Kad smo kod tog bridge moda jel to vazi za sve rutere,mislim na to da ce uvek umanjiti brzinu za 50% ili postoji neki koji bi prevazisao ovaj problem?
Pozdrav!
 
Sve dok uredjaj ima samo jedan radio brzina mora da se prepolovi ako se isti radio simultano koristi za bridge i deljenje interneta wifi klijentima. Postoje naravno modeli sa dva radia pa se dobija taj efekat bez smanjenja brzine kao da imas dva posebna uredjaja vezana jedan na drugi ethernetom.
 
Poslednja izmena:
Jel znas neki ok ruter sa dual ap da mi preporucis? :)
 
Ne bih ti preporucio tu varijantu sa jednim dual radio uredjajem, posto je vecina dual band 1x 2.4GHz radio, 1x 5GHz radio. I onda se obicno koristi 5GHz radio za bridge, a 2.4Ghz za deljenje wifi klijentima, ali da bi to radilo onda i glavni ruter na drugoj lokaciji sa kojim pravis bridge mora da ima takodje 5GHz radio. Najbolja varijanta da ti ostane to sto imas i samo da povezes jos jedan wifi ap ethernet-om na taj postojeci tp-link, i imaces punu brzinu.

Ako znas da ruter na toj drugoj lokaciji podrzava 5GHz bridge, onda ce ti raditi bilo koji Asus dual band repeater, za 5Ghz bridge i 2.4ghz za wifi klijente.
 
Poslednja izmena:
Ne bih ti preporucio tu varijantu sa jednim dual radio uredjajem, posto je vecina dual band 1x 2.4GHz radio, 1x 5GHz radio. I onda se obicno koristi 5GHz radio za bridge, a 2.4Ghz za deljenje wifi klijentima, ali da bi to radilo onda i glavni ruter na drugoj lokaciji sa kojim pravis bridge mora da ima takodje 5GHz radio. Najbolja varijanta da ti ostane to sto imas i samo da povezes jos jedan wifi ap ethernet-om na taj postojeci tp-link, i imaces punu brzinu.

Ako znas da ruter na toj drugoj lokaciji podrzava 5GHz bridge, onda ce ti raditi bilo koji Asus dual band repeater, za 5Ghz bridge i 2.4ghz za wifi klijente.
Hvala na izdvojenom vremenu za odgovor.
Pozdrav!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno