Šta je novo?

TV receiver na monitor ?

wispi

Cenjen
Učlanjen(a)
26.07.2011
Poruke
139
Poena
169
Poz svima, treba mi jedan savet . Planiram nakaciti jedan digitalni tv receiver na monitor . Monitor ima DVI i VGA ulaze , graficka na kompu DVI , VGA i HDMI izlaze . Trenutno je povezano DVI kablom (graficka i monitor) . Receiver ima samo HDMI izlaz . Kako je najbolje to uvezati ?

Nasao sam ovo kablo : http://www.ebay.com/itm/VGA-MALE-To...316057?hash=item3d29160d19:g:p7YAAOSw6WdXiRf1 .

Da li bi izgubio na kvaliteti slike ako bi receiver kacio na VGA ?
 
Zaboravi na taj kabl, neće ti to raditi, VGA je analogni a HDMI je digitalni. Treba ti VGA/HDMI konvertor, 51IH1lGd86L._SY355_.jpg Video sam kako izgleda slika preko tih konvertora i ja bar nisam primetio da je slika losijeg kvaliteta.
 
Заборави и на VGA, боља варијанта је да набавиш неки HDMI свич па на излаз закачиш монитор а на улаз графичку, пријемник и шта још имаш, према броју улаза. Ја сам тако урадио, узео сам неки механички свич (боља варијанта су они са даљинцем) и повезао баш ово што је теби потребно. На монитору имам и DP али тада нисам имао DP на графичкој па сам повезао овако. Сада бих могао да повежем комп и монитор тим каблом али ми је лакше да мењам на свичу него на монитору.

Овде су ти потребни адаптери или други каблови да би DVI пребацио на HDMI али се исплати.
 
Nazad
Vrh Dno