Šta je novo?

Samsung Galaxy A8/A8+ (2018)

Ne uporedjujem u radnji. Opalio 10ak istih fotki na svakom i prebacio preko bt kod sebe pa pogledao na racunaru. Valjda je to logicno.

Elem, probam kod sebe Gcam live blur mod na S7 edge i uporedim sa live focusom na A6+ i ivice na A6+ su dosta bolje zbog dve kamere.
 
A koja kamera je bolja originale, bez Gcam...?
 
Sasvim zanimljiv telefon; manjih dimenzija, lepo radi bez zastajkivanja, dobra baterija. Samsungov launcher je za mene i dalje nepodnošljiv... :) U kombinaciji sa npr. Nova Launcher, sve lepo izgleda i odlično radi. Bar za sada, dok je telefon nov.
 
Evo vec 6 meseci od kako sam uzeo devojci A8 obican, radi sve fantasticno bez bagova, kamere su oke, baterija nenormalno dobra.
 
Jedno poređenje sa Redmi Note 5, vezano za wifi signal. Dva testa na 5GHz mreži; na nekih 6m od rutera A8 je došao na download do 45-50Mb/s, a RN5 do 80-90Mb/s. Maksimum u paketu koji imam je 100Mb/s. Na oko 3m, oba telefona idu na oko 98Mb/s, što je praktično maksimum.
Na 4G situacija je obrnuta; A8 je stalno na 4G+ i rezultat brzine je 60-65Mb/s, dok na RN5 oko 40Mb/s. Oba su naravno na iatoj mreži. Uvek je isti server korišćen.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Danas stigao update za Oreo Android.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zar ne dolazi oreo na njega odmah?
 
Bio je raniji, 7.1 Android.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jedno poređenje sa Redmi Note 5, vezano za wifi signal. Dva testa na 5GHz mreži; na nekih 6m od rutera A8 je došao na download do 45-50Mb/s, a RN5 do 80-90Mb/s. Maksimum u paketu koji imam je 100Mb/s. Na oko 3m, oba telefona idu na oko 98Mb/s, što je praktično maksimum.
Na 4G situacija je obrnuta; A8 je stalno na 4G+ i rezultat brzine je 60-65Mb/s, dok na RN5 oko 40Mb/s. Oba su naravno na iatoj mreži. Uvek je isti server korišćen.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

po tebi koj bolji A8 ili RN5, a notifikacija A8 ima glance ko lumia
 
Pa mogu da kažem da ja ne bih dodao ~100eur više za A8.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zajedno pritisni "power" dugme i "volume down"

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakav je zvuk u slusalici na A8?
Imao sam priliku nesto malo da koristim S7 edge i kada pokaze HD znak u toku razgovora zvuk postane nerealno dobar. Ono sto mi nije bilo jasno je kako je to uspelo na MTS mrezi koja jos uvek ne podrzava HD zvuk.
 
Ja nemam primedbi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam kakvi su senzori za otisak prsta na drugim Samsung modelima, ali na ovom A8 meni se uopšte ne sviđa. Deluje kao da je stakleni; ne znam jeli tako ili ne, ali jako često imam problem da otključam telefon ako mi je prst znojav. Moram prvo lepo da obrišem senzor, za svaki slučaj i prst pa tek onda da otključam telefon. Poredim ga sa senzorom na Redmi Note 5, koji je nekako blago "hrapav" pa su i ovakvi problemi prava retkost.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti to ne zavisi od glatkoce (mada ne iskljucujem), ali znojavi i mokri prsti smetaju kako god krenes. Meni vise smeta sto je jako blizu kamere. Bilo bi bolje da su ga spustili nekih 0.5 cm dole.
 
Razmišljam da nabavim A8 2018. Kako ste zadovoljni posle dužeg korišćenja? Ima li nekih većih mana za koje treba znati, kao i prednosti? Kakoa se ponaša posle oreo update-a, jel ima dodatnih poboljšanja? Hvala na odgovorima!
 
Posle mesec dana koriscenja nemam nekih vecih primedbi.

Signal dobar, zvuk u slusalici dobar, zvucnik prosecan (meni nebitno), kamera dobra (isto mi nije od znacaja), izrada dobra (minus su staklena ledja), nema restartovanja niti nekog bagovanja u radu, baterija od 3000mah prosecna.

Sve u svemu, telefon je pouzdan, a to mi je za sada na prvom mestu.

Sve vreme ga koristim na osmici, jer je odmah odradio azuriranje, tako da ne znam koliko je napredovao ili nazadovao u odnosu na sedmicu.
 
Jos dve bitne stvari:

Displej je brutalno dobar i automatsko osvetljenje je odlicno kalibrisano, tako da je vidljivost u svim uslovima ok.
 
Dobar je telefon i prilično kompaktan za 5.6" ekran. Baterija na mom izdrži jedan do jedan ipo radni dan. Ekran je zaista odličan, značajno bolji nego na recimo Redmi Note 5 koji takođe koristim. Ako uporedim ta dva telefona, kamera je iato bolja na A8 kao i kvalitet izrade. Softver je lepo ispeglan i tu nema nikakvih problema.
Meni se na A8 ne sviđa čitač otiska prsta, stalno moram da ga čistim kako bi iz prve očitao otisak.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ja danas malo cackao u usce A8 i bas zagrejan, ekran ekstra u ruke lezi bas dobro i mislim da nema manji i bolji od A8 ,jedino sto zvucnik nije bas nesto jak
 
Kakav je zvuk muzike ili fm preko 3.5mm? Jel dovoljno glasno?
 
To je subjektivna stvar, a utisak zavisi i od slusalica. Imam BlitzWolf bubice i za mene je zvuk odlican. Dodatno moze manuelno da se dosteluje na ekvilajzerima ili biranjem nekog predefinisanog profila.
 
ima li neko ovde a8+ da ostavi utiske? koliko vidim samo se a8 pojavljuje u citavoj temi...
 
Kupio pre nekih mesec dana i zadovoljan. Jedina mana sto se mene tice je tezina, imao sam pre s4 pa mi ovaj kao teg hehee.
Sto se tice ekrana, dimenzija, izgleda i ostalog, nemam primedbi. Telefon je prelep, sklada, samo sam navikao na silikonsku zastitu *mjau**mjau**mjau*a.
Preporuka!
 
Kupio bih ovaj telefon zanima me kakva je kamera? Ako neko može da uporedi recimo sa s7?
 
Malo kasnim, ali da napišem za kameru. Neka srednja žalost, prije njega imao sam LG G4 i to je zmaj naspram A8, tako da vjerujem da i S7 ima bolje slike.

Naravno, u idealnim uslovima, po danu, slike su sasvim zadovoljavajuće, mane dođu do izražaja pri slabijem osvjetljenju i kad slikaš djecu ili psa.

Послато са SM-A530F уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko neku preporuku za staklo za A8 koje ide preko celog ekrana, da ne kazem 9D i ostali fazoni..?
 
sto se tice stakla- uzmite obicno. Ja sam kupovao ono 4d na sajmu oko 1500din, u radnjama i do 2800, i najvece razocarenje - smanjuje prikaz ekrana posto ima crne ivice sa strane koje malo prelaze na ekran, takodje ne moze nikad da se lepo stavi na telefon uvek negde prodre vazduh.

Ja sam ovaj telefon kupovao zbog - dizajna,18:9 ekrana,super amoleda, i prvenstveno ono najvaznije kvalitet zvuka ! Svojevremeno sam imao p9 lite,presao na LG g4,imao uporedo i iphone 5s, jednostavno huawei je bio previse slab , ali recimo g4, i ovaj a8 izuvaju sto se tice zvuka. Tu nema razlike u odnosu na premium modele,pritom da naglasim da koristim flac fajlove, i jbl e55 sluske preko bluetootha (nove su oko 120e) zvuk je fantastican...

Sto se tice jedine mane ovog telefona u odnosu na premium modele jeste kamera. Dakle kad ga stavite pored s8, osim dizajna nema neke preterane razlike u apsolutno nicemu osim kamere.
U dobrim uslovima kamera slika veoma dobro,uz manuelnu kontrolu fotke koje mozete izvuci na iso 100,i mirnu ruku su ekstra zaista... Ono gde ne briljira je kvalitet video snimaka,tu je verovatno glavni krivac i sam samsung , jer nece da ugrozava premium modele sa ovakvim modelima...

Pre neki dan uzeh da snimam, i ponajvise me razocarao kvalitet audio snimaka... Samo da me neko ne shvati pogresno , za ove pare ovaj telefon je super bio, da kazem bio posto sam ga kupio proletos... Medjutim sada moj osnovni benchmark za telefone - pocophone f1 ! za te pare (najveca cena novog je oko 290e) zaista smesno je pricati i o s8 i o s9. pocophone nudi,12mp kameru poput one na mi8 za nijansu slabija,snapdragon 845,2280x1080 ekran,dizajn solidan,4000mah baterija, vodeno hladjeni cipset !!! stereo zvucnike , i jos mnogo toga.. da napomenem da ga mozete naci i za 270e al eto da kazem ispod 300e kako god se okrene.
Za nekih 350e je nov Mi 8 ! Taj telefon je zaista premium i izuva, i moj savet je ne bacajte pare na ne znam ti ni ja sta , kad za 350e mozete kupiti model sa premium funkcijama a da ne placate ime brenda...

Od pre neki dan sam presao na sony zx2, sto zbog kamere, sto zbog cene, naime nasao sam ga za 370e novog,domaca garancija fiskalni, bas ovde od kolege sa bencha... I najveci razlog sto sam zeleo drugi jeste kamera i odredjena funkcionalnost , sad da ne zalazim u sitna crevca , ja sam napredni korisnik, ne mogu reci zaista nista preterano lose za A8 , jer on nudi dosta u poredjenju sa S8 kada je izasao . I bio je znacajno jeftiniji. Ali danas imate mnogo novijih modela po bagatelnoj ceni... huawei barem ovi jeftiniji lite modeli su uvek kaskali sto se tice jacine zvuka u slucalicama ne i kvaliteta, i to je po meni bila najveca boljka.
 
Nazad
Vrh Dno